Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Belgija bolja od Azerbejdžana

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Reprezentacija Belgije savladala je Azerbejdžan u prvoj utakmici drugog dana A grupe na XXXII EP 2021. Belgija je u beogradskoj „Štark areni“, pred 100 gledalaca, slavila sa 3:0, po setovima 25:13, 26:24 i 25:13, posle 71 minuta igre.

ep10

Prvi set pripao je selekciji Belgije. Posle izjednačenog početka, Belgija je napravila rezultatsku prednost, koja joj je omogućila da lako povede sa 1:0.

U većini drugog seta igralo se poen za poen. Iako je Azerbejdžan u završnici bio konkeretniji, nije uspeo da izjednači rezultat i pored tri set lopte. Belgija je duplirala svoju prednost osvojivši drugi set sa 26:24.

Belgija je bolje odigrala i u trećem setu. Posle uvodnih 2:2, prvo je povela sa 7:3, pa sa 16:9, da bi na kraju set rešila u svoju korist sa ubedljivih 25:13.  

Izjava Gerta Vande Bruka

Izjava Aiše Abdulazimove

Naredni meč igraju Rusija i Francuska od 20.00 časova. Direktane prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

ep13

Galeriju fotografija možete pogledati na sledećem linku: https://eurovolley.cev.eu/en/match-centres/2021/women/wfa-02-azerbaijan-v-belgium/#gallery

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  3:0  (25:11, 25:18, 25:14)

 

PETAK, 20. AVGUST:

BELGIJA - AZERBEJDŽAN  3:0  (25:13, 26:24, 25:13)

RUSIJA – FRANCUSKA       20.00

 

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA       21.00

AZERBEJDŽAN – BOSNA I HERCEGOVINA     18.00

 

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA            20.00

RUSIJA – AZERBEJDŽAN    17.00

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

RUSIJA – BELGIJA       17.00

BOSNA I HERCEGOVINA – FRANCUSKA      20.00

 

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN    20.00

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      17.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA         20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA   17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

BELGIJA – FRANCUSKA      20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA    3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ČEŠKA – ŠPANIJA        3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA   3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

TABELA:

1. BUL       1    1    0    3:0      3

2. CZE       1    1    0    3:1      3

3. POL       1    1    0    3:1      3

4. GER       1    0    1    1:3      0

5. ESP       1    0    1    1:3      0

6. GRE       1    0    1    0:3      0

 

PETAK, 20. AVGUST:

ČEŠKA – NEMAČKA      17.30 (16.30)

POLJSKA – GRČKA       20.30 (19.30)

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA       17.30 (16.30)

BUGARSKA – ŠPANIJA  20.30 (19.30)

NEDELJA, 22. AVGUST:

GRČKA – ŠPANIJA            16.00 (15.00)

NEMAČKA – BUGARSKA      19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA          17.30 (16.30)

POLJSKA – ŠPANIJA     20.30 (19.30)

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      17.30 (16.30)

BUGARSKA – ČEŠKA    20.30 (19.30)

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA    17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA 20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA      3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA      17.15

SLOVAČKA – MAĐARSKA    20.15

SUBOTA, 21. AVGUST:

BELORUSIJA – HRVATSKA       17.00

MAĐARSKA – ŠVAJCARSKA      20.00

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA    17.00

ITALIJA – MAĐARSKA        20.00

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA             17.15

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA    20.15

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.00

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA 20.00

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA 18.00

ITALIJA – HRVATSKA        21.00

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA  17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA   3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠVEDSKA – FINSKA      3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13)

HOLANDIJA – UKRAJINA         3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

TABELA:

1. NED       1    1    0    3:0      3

2. TUR       1    1    0    3:1      3

3. SWE      1    1    0    3:2      2

4. FIN        1    0    1    2:3      1

5. ROU       1    0    1    1:3      0

6. UKR       1    0    1    0:3      0

 

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.30 (16.30)

TURSKA – UKRAJINA    20.30 (19.30)

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – ŠVEDSKA 20.30 (19.30)

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA          17.30 (16.30)

HOLANDIJA – RUMUNIJA    20.30 (19.30)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA       17.30 (16.30)

TURSKA – FINSKA             20.30 (19.30)

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA       17.30 (16.30)

RUMUNIJA – FINSKA         20.30 (19.30)

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA      20.30 (19.30)

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.

  • avgust 20, 2021
  • 1158
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga