Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ossrb/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Svetska liga 2010.


SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ (ARIS SOLUN, GRČKA), UROŠ KOVAČEVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), MARKO IVOVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), BOJAN JANIĆ (JAROSLAVIČ JAROSLAVLJE, RUSIJA), VLADO PETKOVIĆ (VORI KAPITAL SEUL, KOREJA), MILOŠ TERZIĆ (CRVENA ZVEZDA), DRAGAN STANKOVIĆ (LUBE BANKA MARKE MAĆERATA, ITALIJA), MARKO SAMARDŽIĆ (ARIS SOLUN, GRČKA), NIKOLA JOVOVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), MILOŠ NIKIĆ (ANDREOLI LATINA, ITALIJA), MIHAJLO MITIĆ (CRVENA ZVEZDA), MILAN RAŠIĆ (CRVENA ZVEZDA), TOMISLAV DOKIĆ (CRVENA ZVEZDA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (PARTIZAN), SAŠA STAROVIĆ (URAL UFA, RUSIJA), MILOŠ VEMIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), BORISLAV PETROVIĆ (NIS VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO PODRAŠČANIN (LUBE BANKA MARKE MAĆERATA, ITALIJA), NIKOLA ROSIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

B GRUPA:
I VIKEND (04–06. JUN):
NIŠ – 04. JUN: SRBIJA – KINA  3:0 (25:20, 25:21, 25:20)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, JOVOVIĆ, NIKIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

BEOGRAD – 06. JUN: SRBIJA – KINA  3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:14)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, SAMARDŽIĆ, JOVOVIĆ, NIKIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

PARMA – 04. JUN: ITALIJA – FRANCUSKA  3:0 (27:25, 26:24, 25:17)
MODENA – 05. JUN: ITALIJA – FRANCUSKA  3:2 (25:22, 25:23, 29:31, 24:26, 15:10)

II VIKEND (10–13. JUN):
LION – 10. JUN: FRANCUSKA – SRBIJA  0:3 (21:25, 23:25, 23:25)
GRENOBL – 12. JUN: FRANCUSKA – SRBIJA  0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

KJETI – 11. JUN: ITALIJA – KINA  3:0 (25:21, 25:18, 25:18)
ANKONA – 13. JUN: ITALIJA – KINA  3:0 (25:15, 25:22, 25:22)

III VIKEND (18–20. JUN):
MONTEKATINI – 18. JUN: ITALIJA – SRBIJA  2:3 (25:20, 19:25, 16:25, 25:12, 12:15)
FIRENCA – 20. JUN: ITALIJA – SRBIJA  3:2 (21:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:13)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

SENT DENI – 18. JUN: FRANCUSKA – KINA  3:0 (25:20, 25:18, 27:25)
SENT DENI – 19. JUN: FRANCUSKA – KINA  1:3 (25:16, 22:25, 22:25, 22:25)

IV VIKEND (25–27. JUN):
LUOHE – 26. JUN: KINA – SRBIJA  1:3 (25:23, 22:25, 16:25, 16:25)
LUOHE – 27. JUN: KINA – SRBIJA  2:3 (25:21, 23:25, 17:25, 25:21, 11:15)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, U. KOVAČEVIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, JOVOVIĆ, NIKIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

PARIZ – 25. JUN: FRANCUSKA – ITALIJA  3:2 (19:25, 25:19, 25:20, 17:25, 15:13)
TULUZ – 27. JUN: FRANCUSKA – ITALIJA 1:3 (19:25, 22:25, 25:23, 23:25)

V VIKEND (02–04. JUL):
NOVI SAD – 02. JUL: SRBIJA – FRANCUSKA  3:1 (16:25, 25:20, 25:23, 25:23)
BEOGRAD – 04. JUL: SRBIJA – FRANCUSKA  2:3 (23:25, 25:18, 25:21, 20:25, 8:15)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, JOVOVIĆ, NIKIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

VUHAN – 02. JUL: KINA – ITALIJA  0:3 (20:25, 22:25, 20:25)
VUHAN – 03. JUL: KINA – ITALIJA  0:3 (17:25, 25:27, 21:25)

VI VIKEND (07–10. JUL):
BEOGRAD – 07. JUL: SRBIJA – ITALIJA  1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 19:25)
BEOGRAD – 08. JUL: SRBIJA – ITALIJA  3:2 (21:25, 21:25, 25:23, 25:20, 15:6)

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, ATANASIJEVIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

VUHAN – 09. JUL: KINA – FRANCUSKA  2:3 (21:25, 22:25, 25:22, 25:23, 14:16)
VUHAN – 10. JUL: KINA – FRANCUSKA  2:3 (16:25, 25:18, 25:19, 21:25, 8:15)

TABELA:

1. ITALIJA 12  9  3    33:15  28 (1098:999)   1,099
2. SRBIJA 12  9  3    32:18  26 (1109:1043)  1,063
3. FRANCUSKA 12  5  7    20:29  12 (1073:1094)  0,981
4. KINA 12  1  11  11:34    6 (916:1060)    0,864


A GRUPA:
I VIKEND (04–06. JUN):
UBERLANDIJA – 04. JUN: BRAZIL – BUGARSKA  3:1 (22:25, 25:20, 26:24, 25:23)
UBERLANDIJA – 05. JUN: BRAZIL – BUGARSKA  3:2 (24:26, 25:19, 25:15, 22:25, 15:9)

SUVON – 05. JUN: KOREJA – HOLANDIJA  0:3 (23:25, 21:25, 20:25)
SUVON – 06. JUN: KOREJA – HOLANDIJA  0:3 (18:25, 19:25, 18:25)

II VIKEND (10–13. JUN):
BRAZILIJA – 12. JUN: BRAZIL – HOLANDIJA  0:3 (24:26, 23:25, 23:25)
BRAZILIJA – 13. JUN: BRAZIL – HOLANDIJA  3:1 (25:14, 25:27, 25:18, 25:19)

INČEON – 12. JUN: KOREJA – BUGARSKA  0:3 (19:25, 19:25, 20:25)
INČEON – 13. JUN: KOREJA – BUGARSKA  0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

III VIKEND (18–20. JUN):
RIO DE ŽANEIRO – 18. JUN: BRAZIL – KOREJA  3:1 (23:25, 25:14, 25:20, 25:21)
RIO DE ŽANEIRO – 19. JUN: BRAZIL – KOREJA  3:0 (25:19, 25:15, 25:19)

APELDORN – 19. JUN: HOLANDIJA – BUGARSKA  0:3 (19:25, 22:25, 23:25)
APELDORN – 20. JUN: HOLANDIJA – BUGARSKA  0:3 (21:25, 20:25, 22:25)

IV VIKEND (25–27. JUN):
ROTERDAM – 26. JUN: HOLANDIJA – BRAZIL 1:3 (20:25, 25:23, 24:26, 16:25)
ROTERDAM – 27. JUN: HOLANDIJA – BRAZIL  2:3 (25:19, 25:23, 22:25, 17:25, 10:15)

VARNA – 26. JUN: BUGARSKA – KOREJA  3:0 (25:23, 25:20, 25:16)
VARNA – 27. JUN: BUGARSKA – KOREJA  3:1 (31:29, 25:21, 22:25, 25:23)

V VIKEND (02–04. JUL):
GVANGDŽU – 03. JUL: KOREJA – BRAZIL  1:3 (25:27, 21:25, 25:22, 13:25)
GVANGDŽU – 04. JUL: KOREJA – BRAZIL  1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 15:25)

VARNA – 03. JUL: BUGARSKA – HOLANDIJA  3:0 (25:9, 25:17, 27:25)
VARNA – 04. JUL: BUGARSKA – HOLANDIJA  3:0 (25:22, 25:20, 32:30)

VI VIKEND (07–10. JUL):
AJNDHOVEN – 08. JUL: HOLANDIJA – KOREJA  3:0 (31:29, 28:26, 25:21)
AJNDHOVEN – 09. JUL: HOLANDIJA – KOREJA  3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:23)

VARNA – 08. JUL: BUGARSKA – BRAZIL  1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 24:26)
VARNA – 09. JUL: BUGARSKA – BRAZIL  2:3 (21:25, 26:24, 31:29, 22:25, 12:15)

TABELA:

1. BRAZIL 12   11    1  33:16  30 (1172:1028) 1,140
2. BUGARSKA 12    8    4  30:13   26 (1029:956)   1,076
3. HOLANDIJA 12    5    7  19:22   16 (920:963)     0,955
4. KOREJA 12    0  12    5:36    0 (856:1030)    0,831


C GRUPA:
I VIKEND (04–06. JUN):
JEKATERINBURG – 04. JUN: RUSIJA – SAD  3:0 (25:15, 26:24, 25:14)
JEKATERINBURG – 05. JUN: RUSIJA – SAD  3:1 (25:14, 25:22, 21:25, 25:21)

TAMPERE – 05. JUN: FINSKA – EGIPAT  2:3 (25:23, 24:26, 16:25, 25:20, 13:15)
TAMPERE – 06. JUN: FINSKA – EGIPAT  3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:19)

II VIKEND (10–13. JUN):
KALINJINGRAD – 11. JUN: RUSIJA – EGIPAT  3:1 (26:24, 22:25, 25:21, 25:15)
KALINJINGRAD – 12. JUN: RUSIJA – EGIPAT  3:2 (23:25, 25:19, 25:17, 22:25, 15:8)

TAMPERE – 11. JUN: FINSKA – SAD  1:3 (27:25, 18:25, 25:27, 18:25)
TAMPERE – 12. JUN: FINSKA – SAD  1:3 (25:18, 23:25, 21:25, 26:28)

III VIKEND (18–20. JUN):
KALINJINGRAD – 18. JUN: RUSIJA – FINSKA  3:0 (25:16, 25:21, 25:18)
KALINJINGRAD – 19. JUN: RUSIJA – FINSKA  3:1 (25:18, 25:16, 18:25, 25:18)

KONKORD, SEVERNA KAROLINA – 18. JUN: SAD – EGIPAT  3:1 (25:19, 25:15, 14:25, 25:21)
KONKORD, SEVERNA KAROLINA – 19. JUN: SAD – EGIPAT  3:1 (25:20, 25:22, 11:25, 25:14)

IV VIKEND (25–27. JUN):
KAIRO – 25. JUN: EGIPAT – RUSIJA  0:3 (18:25, 18:25, 16:25)
KAIRO – 26. JUN: EGIPAT – RUSIJA  0:3 (17:25, 12:25, 18:25)

HOFMAN ESTEJTS, ILINOIS – 25. JUN: SAD – FINSKA   2:3 (22:25, 25:14, 20:25, 25:19, 11:15)
HOFMAN ESTEJTS, ILINOIS – 26. JUN: SAD – FINSKA   3:1 (25:21, 18:25, 25:19, 25:23)

V VIKEND (02–04. JUL):
TAMPERE – 02. JUL: FINSKA – RUSIJA  0:3 (20:25, 19:25, 14:25)
TAMPERE – 03. JUL: FINSKA – RUSIJA  3:1 (25:18, 18:25, 25:23, 25:19)

KAIRO – 02. JUL: EGIPAT – SAD  2:3 (25:20, 29:31, 17:25, 25:21, 12:15)
KAIRO – 03. JUL: EGIPAT – SAD  2:3 (25:20, 18:25, 25:19, 22:25, 16:18)

VI VIKEND (07–10. JUL):
KAIRO – 07. JUL: EGIPAT – FINSKA  0:3 (18:25, 18:25, 14:25)
KAIRO – 08. JUL: EGIPAT – FINSKA  3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

VIČITA, KANZAS – 09. JUL: SAD – RUSIJA  3:0 (25:21, 27:25, 25:23)
VIČITA, KANZAS – 10. JUL: SAD – RUSIJA  1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 19:25)

TABELA:

1. RUSIJA 12  10    2   31:12  29 (1024:847)   1,209
2. SAD 12   8    4   28:21   23 (1079:1082) 0,997
3. FINSKA 12   4    8   18:28   12 (987:1042)   0,947
4. EGIPAT 12   2   10  16:32    8  (973:1092)   0,891

 

D GRUPA:
I VIKEND (04–06. JUN):
HAVANA – 04. JUN: KUBA – ARGENTINA  3:1 (25:23, 25:20, 21:25, 25:18)
HAVANA – 05. JUN: KUBA – ARGENTINA  3:2 (32:34, 25:23, 20:25, 25:17, 15:13)

ŠTUTGART – 05. JUN: NEMAČKA – POLJSKA  3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 26:24)
ŠTUTGART – 06. JUN: NEMAČKA – POLJSKA  3:0 (28:26, 30:28, 25:18)

II VIKEND (10–13. JUN):
HAVANA – 11. JUN: KUBA – NEMAČKA  3:0 (26:24, 25:18, 25:19)
HAVANA – 12. JUN: KUBA – NEMAČKA  3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:17)

SAN HUAN – 11. JUN: ARGENTINA – POLJSKA  1:3 (20:25, 21:25, 25:20, 20:25)
SAN HUAN – 12. JUN: ARGENTINA – POLJSKA  2:3 (25:22, 22:25, 25:20, 23:25, 12:15)

III VIKEND (18–20. JUN):
HAVANA – 18. JUN: KUBA – POLJSKA  3:2 (19:25, 25:16, 17:25, 25:23, 15:10)
HAVANA – 19. JUN: KUBA – POLJSKA  0:3 (25:27, 23:25, 12:25)

KATAMARKA – 18. JUN: ARGENTINA – NEMAČKA  0:3 (20:25, 20:25, 22:25)
KATAMARKA – 19. JUN: ARGENTINA – NEMAČKA  1:3 (32:34, 18:25, 25:18, 28:30)

IV VIKEND (25–27. JUN):
TRIR – 25. JUN: NEMAČKA – KUBA  2:3 (23:25, 25:17, 24:26, 25:23, 13:15)
TRIR – 26. JUN: NEMAČKA – KUBA  1:3 (21:25, 24:26, 25:17, 22:25)

VROCLAV – 26. JUN: POLJSKA – ARGENTINA  3:1 (25:19, 26:28, 27:25, 25:22)
VROCLAV – 27. JUN: POLJSKA – ARGENTINA  3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:21)

V VIKEND (30. JUN – 04. JUL):
BERLIN – 30. JUN: NEMAČKA – ARGENTINA  3:1 (25:18, 17:25, 25:15, 25:17)
BERLIN – 01. JUL: NEMAČKA – ARGENTINA  3:1 (25:19, 23:25, 25:21, 25:19)

LOĐ – 03. JUL: POLJSKA – KUBA  0:3 (21:25, 22:25, 24:26)
LOĐ – 04. JUL: POLJSKA – KUBA  1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 16:25)

VI VIKEND (07–10. JUL):
KATOVICE – 08. JUL: POLJSKA – NEMAČKA  2:3 (21:25, 25:20, 22:25, 25:23, 11:15)
KATOVICE – 09. JUL: POLJSKA – NEMAČKA  3:1 (25:27, 26:24, 25:21, 25:18)

FORMOZA – 08. JUL: ARGENTINA – KUBA  2:3 (18:25, 20:25, 32:30, 25:23, 8:15)
FORMOZA – 09. JUL: ARGENTINA – KUBA  0:3 (16:25, 24:26, 19:25)

TABELA:

1. KUBA 12   11    1  33:15  29 (1112:1035) 1,074
2. NEMAČKA 12    7     5  26:21  21 (1102:1061) 1,039
3. POLJSKA 12    6     6  24:24  19 (1093:1084) 1,008
4. ARGENTINA 12    0   12  13:36   3  (1054:1181) 0,892

 


E GRUPA: ARGENTINA (E 1), SRBIJA (E 2), BRAZIL (E 3).
F GRUPA: ITALIJA (F 1), RUSIJA (F 2), KUBA (F 3).

FINALNI TURNIR XXI SVETSKE LIGE 2010. (21–25. JUL) – KORDOBA, ARGENTINA (DVORANA: ORFEO SUPERDOM, 10 000 MESTA):

SRBIJA: N. KOVAČEVIĆ, JANIĆ, PETKOVIĆ, TERZIĆ, STANKOVIĆ, NIKIĆ, MITIĆ, DOKIĆ, STAROVIĆ, PETROVIĆ, PODRAŠČANIN, ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

E GRUPA:
1. KOLO – SREDA, 21. JUL: BRAZIL – ARGENTINA  3:2 (25:17, 23:25, 25:20, 19:25, 15:10)
2. KOLO – ČETVRTAK, 22. JUL: SRBIJA – BRAZIL    2:3 (25:21, 22:25, 25:18, 20:25, 14:16)
3. KOLO – PETAK, 23. JUL: SRBIJA – ARGENTINA   3:0 (25:19, 25:18, 28:26)


TABELA:

1. BRAZIL 2    2    0    6:4     4 (212:203) 1,044
2. SRBIJA 2    1    1    5:3     4 (184:168) 1,095
3. ARGENTINA 2    0    2    2:6     1 (160:185) 0,865


F GRUPA:
1. KOLO – SREDA, 21. JUL: RUSIJA – ITALIJA        3:2 (25:14, 22:25, 26:24, 23:25, 15:7)
2. KOLO – ČETVRTAK, 22. JUL: RUSIJA – KUBA    3:2 (23:25, 25:14, 25:20, 22:25, 15:13)
3. KOLO – PETAK, 23. JUL: KUBA – ITALIJA           3:0 (25:17, 35:33, 25:22)

TABELA:

1. RUSIJA 2    2    0    6:4     4 (221:192) 1,151
2. KUBA 2    1    1    5:3     4 (182:182) 1,000
3. ITALIJA 2    0    2    2:6     1 (167:196) 0,852



SUBOTA, 24. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – RUSIJA   0:3 (24:26, 15:25, 20:25)
BRAZIL – KUBA      3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

NEDELJA, 25. JUL:
FINALE:
BRAZIL – RUSIJA   3:1 (25:22, 25:22, 16:25, 25:23)

MEČ ZA TREĆE MESTO:
SRBIJA – KUBA     3:2 (28:30, 25:20, 22:25, 25:22, 15:12)

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: ENDREŠ MURILJO (BRAZIL)
POENTER: MAKSIM MIHAJLOV (RUSIJA)
SMEČER: MAKSIM MIHAJLOV (RUSIJA)
BLOKER: DMITRIJ MUSERSKI (RUSIJA)
SERVER: HOANDRI LEAL (KUBA)
LIBERO: DA SILVA PEDREIRA ŽUNIOR MARIO (BRAZIL)
TEHNIČAR: SERGEJ GRANKIN (RUSIJA)

KONAČAN PLASMAN:
  1. BRAZIL
  2. RUSIJA
  3. SRBIJA
  4. KUBA
  5. ARGENTINA
  6. ITALIJA
  7. BUGARSKA
  8. SAD
  9. NEMAČKA
10. POLJSKA
11. HOLANDIJA
12. FRANCUSKA
13. FINSKA
14. EGIPAT
15. KINA
16. KOREJA

Na Finalnom turniru u Kordobi sudili su: Bela Hobor iz Mađarske, Umit Sokulu iz Turske, Frans Loderus iz Holandije, Kun Tae Kim iz Koreje, Osamu Sakaide iz Japana, Simone Santi iz Italije i Rolando Čolakijan iz Argentine.
Pobednik Svetske lige osvojio je million dolara, drugoplasirana selekcija 500 000 dolara, trećeplasirana 300 000 dolara, četvrtoplasirana 200 000 dolara, dok su repezentacije koje su zauzele 5. mesto osvojile po 100 000 dolara.
Najbolji igrač (MVP) Finalnog turnira Svetske lige dobio je 30 000 dolara, najbolji poenter 20 000 dolara, dok su najbolji napadač, bloker, server, tehničar i libero dobili po 10 000 dolara.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ossrb/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Pročitano 1331 puta