Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Hangdžou domaćin SP klubova za odbojkašice

SENIORKE – XVI SP KLUBOVA 2023.

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se XVI SP klubova 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati u Hangdžou, u Kini, od 13. do 17. decembra, uz učešće 6 ekipa.

 

U Kini će igrati dve turske ekipe: Vakifbank Istanbul, za koji igra Bjanka Buša, a u stručnom štabu su Đovani Gvideti, Saim Pakan i Ahmetdžan Eršimšek, članovi stručnog štaba seniorki Srbije, kao i Sanja Tomašević, nekadašnja reprezentativka, i Ezačibaši Dinavit Istanbul, za koji igraju Tijana Bošković i Jovana Stevanović. Vakifbank je aktuelni prvak Evrope, a Ezačibaši vicešampion Evrope. Južnu Ameriku će predstavljati šampion i vicešampion, Žerdau Minas iz Belo Horizontea i Dentil Praja iz Uberlandije, a Aziju vietnamski Sport Centar 1 iz Hanoja, pobednik Azijske Lige šampiona i domaćin turnira, kineski Tijanđin.

Vakfibank Istanbul iz Turske je 4 puta bio pobednik Svetskog klupskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica. Ezačibaši Vitra Istanbul iz Turske i Imoko Volej Koneljano iz Italije su osvojili 2 titule, a po 1 titulu su osvojili ruski Dinamo Kazanj, azerbejdžanska Rabita Baku, turski Fenerbahče Istanbul, italijanski Il Mesađero Ravena, kao i brazilski Solis Nestle, Leite Moka Sao Paulo i Sadia Sao Paulo.

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

VAKIBANK ISTANBUL (TUR)                4

EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)      2

IMOKO VOLEJ KONELJANO (ITA)          2

DINAMO KAZANJ (RUS)                      1

SOLIS NESTLE (BRA)                         1

RABITA BAKU (AZE)                           1

FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)            1

LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)           1

IL MESAĐERO RAVENA (ITA)               1

SADIA SAO PAULO (BRA)                    1

 

NAJBOLJE IGRAČICE (MVP) SVETSKIH KLUPSKIH PRVENSTAVA FIVB:


1991 – Sao Paulo: Ida Alvares (BRA), Sadia Sao Paulo (BRA)

1992 – Jezi: Ana Flavia Sanglard (BRA), Akva di Fjori Belo Horizonte (BRA)

1994 – Sao Paulo: Ana Moser (BRA), Leite Moka Sorokaba (BRA)

2010 – Doha: Katarina Skovronska (POL), Fenerbahče Istanbul (TUR)

2011 – Doha: Nataša Osmokrović (CRO), Rabita Baku (AZE)

2012 – Doha: Šejla Kastro (BRA), Solis Nestle Osasko (BRA)

2013 – Cirih: Jovana Brakočević (SRB), Vakifbank Istanbul (TUR)

2014 – Cirih: Jekaterina Gamova (RUS), Dinamo Kazanj (RUS)

2015 – Cirih: Džordan Larson (USA), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2016 – Manila: Tijana Bošković (SRB), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2017 – Kobe: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2018 – Šaoksing: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2019 – Šaoksing: Paola Egonu (ITA), Imoko Volej Koneljano (ITA)

2021. – Ankara: Izabel Hak (SWE), Vakifbank Istanbul (TUR)

2022. – Antalija:    Izabel Hak (SWE), Proseko Imoko Koneljano (ITA)

 

SENIORKE – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XV SP KLUBOVA 2022. – ANTALIJA, TURSKA (14 – 18. DECEMBAR):

1. PROSEKO IMOKO KONELJANO (ITA)

2. VAKIBANK ISTANBUL (TUR)

3. EZAČIBAŠI DINAVIT ISTANBUL (TUR)

4. ŽERDAU MINAS (BRA)

5. DENTIL PRAJA (BRA)

6. KUANJIŠ (KAZ)

 

XIV SP KLUBOVA 2021. – ANKARA, TURSKA (15 – 19. DECEMBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. IMOKO KONELJANO (ITA)

3. FENERBAHČE OPET ISTANBUL (TUR)

4. MINAS TENIS KLUB (BRA)

5. DENTIL PRAJA KLUB (BRA)

6. ALTAJ (KAZ)

 

XIII SP 2019. – ŠAOKSING, KINA (3 – 8. DECEMBAR):

1. IMOKO KONELJANO (ITA)

2. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA)

5. ITAMBE MINAS (BRA)

6. DENTIL PRAJA (BRA)

7. GUANGDONG EVERGRANDE (CHN)

8. TIJANĐIN BOHAI BANK (CHN)

 

XII SP 2018. – ŠAOKSING, KINA (4 – 9. DECEMBAR):

1. VAKIBANK ISTANBUL (TUR)

2. MINAS TENIS KLUB (BRA)

3. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

4. PRAJA KLUB (BRA)

5. ALTAJ (KAZ)

6. VOLERO LE KANE (FRA)

7. DŽEĐANG (CHN)

8. SUPRIM ČONBURI (THA)

 

XI SP 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. REKSONA SESK RIO DE ŽANEIRO (BRA)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. EZAČIBAŠI ISTANBUL (TUR)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

6. OSASKO SAO PAULO (BRA)

7. NEC RED ROKETS KAVASAKI (JPN)

8. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

 

X SP 2016. – MANILA, FILIPINI (18 – 23. OKTOBAR):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. POMI KAZALMAĐORE (ITA)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. REKSONA SESK RIO (BRA)

6. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

7. BANGKOK GLAS (THA)

8. PSL MANILA (PHI)

 

IX SP 2015. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (6 – 10. MAJ):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. DINAMO KRASNODAR (RUS)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. REKSONA ADES (BRA)

5. MIRADOR (DOM)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

 

VIII SP 2014. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (7 – 11. MAJ):

1. DINAMO KAZANJ (RUS)

2. MOLIKO OSASKO (BRA)

3. SESI SP (BRA)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

5. ALŽIR GSP (ALG)

 

VII SP 2013. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (9 – 13. OKTOBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. UNILEVER VOLEJ (BRA)

3. GUANDONG EVERGRANDE (CHN)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. AJOVA AJS (USA)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

VI SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. SOLIS NESTLE (BRA)

2. RABITA BAKU (AZE)

3. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

4. LANČERAS DE KATANJO (PUR)

5. BOHAI BANK (CHN)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

V SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. RABITA BAKU (AZE)

2. VAKIFBANK TTELEKOM ISTABNUL (TUR)

3. SOLIS NESTLE OSASKO (BRA)

4. MIRADOR SANTO DOMINGO (DOM)

5. KENIJA PRIZONS NAJROBI (KEN)

5. ČANG BANGKOK (THA)

 

IV SP 2010. – DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

2. SOLIS OSASKO (BRA)

3. FOPAPEDRETI BERGAMO (ITA)

4. MIRADOR (DOM)

5. FEDERBARAU (THA)

6. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

III SP 1994. – SAO PAULO, BRAZIL (22 – 27. NOVEMBAR):

1. LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)

2. PARMALAT MATERA (ITA)

3. BCN GUARUŽA (BRA)

4. URALOČKA SVERDLOVSK (RUS)

5. KAMAGUEJ (CUB)

6. EKOKLIR SUMIRAĐO (ITA)

 

II SP 1992. – JEZI, ANKONA I FABRIJANO, ITALIJA (15 – 21. NOVEMBAR):

1. IL MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. AKVA DI FJORI MINAS (BRA)

3. URALOČKA JEKATERINBURG (RUS)

4. BRUMEL ANKONA (ITA)

5. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

6. HITAČI (JPN)

7. KRAJSLER KALIFORNIJAS (USA)

8. POSTA (KEN)

 

I SP 1991. – SAO PAULO, BRAZIL (8 – 12. MAJ):

1. SADIA SAO PAULO (BRA)

2. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

3. MLADOST ZAGREB (YUG)

4. OKI VERDI MODENA (ITA)

5. HITAČI (JPN)

6. JOGI ANKONA (ITA)

7. KRAJSLER (USA)

8. POSTA (KEN)

 

fivb1

  • novembar 7, 2023
  • 203
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga