Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

SP klubova 2021. u konkurenciji odbojkašica u Ankari u decembru

SENIORKE – XIV SP KLUBOVA 2021.

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će XIV SP klubova 2021. u konkurenciji odbojkašica odigrati u Ankari, u Turskoj od 15. do 19. decembra. Na SP klubova igraće 6 ekipa: Imoko Koneljano iz Italije (pobednik Lige šampiona 2021.), Vakifbank Istanbul iz Turske (vicešampion Lige šampiona 2021.), Fenerabahče Opet Istanbul iz Turske, predstavnik zemlje domaćina, šampion i vicešampion Južne Amerike (CSV) i šampion Azije (AVC).

Vakfibank Istanbul iz Turske je 3 puta bio pobednik Svetskog klupskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica. Ezačibaši Vitra Istanbul iz Turske je osvojio 2 titule, a po 1 titulu su osvojili ruski Dinamo Kazanj, azerbejdžanska Rabita Baku, turski Fenerbahče Istanbul, italijanski Il Mesađero Ravena i Imoko Volej Koneljano, kao i brazilski Solis Nestle, Leite Moka Sao Paulo i Sadia Sao Paulo.

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

VAKIBANK ISTANBUL (TUR)                3

EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)      2

DINAMO KAZANJ (RUS)                      1

SOLIS NESTLE (BRA)                         1

RABITA BAKU (AZE)                           1

FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)            1

LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)           1

IL MESAĐERO RAVENA (ITA)               1

SADIA SAO PAULO (BRA)                    1

IMOKO VOLEJ KONELJANO (ITA)          1

 

NAJBOLJE IGRAČICE (MVP) SVETSKIH KLUPSKIH PRVENSTAVA FIVB:

1991 – Sao Paulo: Ida Alvares (BRA), Sadia Sao Paulo (BRA)

1992 – Jezi: Ana Flavia Sanglard (BRA), Akva di Fjori Belo Horizonte (BRA)

1994 – Sao Paulo: Ana Moser (BRA), Leite Moka Sorokaba (BRA)

2010 – Doha: Katarina Skovronska (POL), Fenerbahče Istanbul (TUR)

2011 – Doha: Nataša Osmokrović (CRO), Rabita Baku (AZE)

2012 – Doha: Šejla Kastro (BRA), Solis Nestle Osasko (BRA)

2013 – Cirih: Jovana Brakocević (SRB), Vakifbank Istanbul (TUR)

2014 – Cirih: Jekaterina Gamova (RUS), Dinamo Kazanj (RUS)

2015 – Cirih: Džordan Larson (USA), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2016 – Manila: Tijana Bosković (SRB), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2017 – Kobe: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2018 – Šaoksing: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2019 – Šaoksing: Paola Egonu (ITA), Imoko Volej Koneljano (ITA)

 

 SENIORKE – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XIII SP 2019. – ŠAOKSING, KINA (3 – 8. DECEMBAR):

1. IMOKO KONELJANO (ITA)

2. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA)

5. ITAMBE MINAS (BRA)

6. DENTIL PRAJA (BRA)

7. GUANGDONG EVERGRANDE (CHN)

8. TIJANĐIN BOHAI BANK (CHN)

 

XII SP 2018. – ŠAOKSING, KINA (4 – 9. DECEMBAR):

1. VAKIBANK ISTANBUL (TUR)

2. MINAS TENIS KLUB (BRA)

3. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

4. PRAJA KLUB (BRA)

5. ALTAJ (KAZ)

6. VOLERO LE KANE (FRA)

7. DŽEĐANG (CHN)

8. SUPRIM ČONBURI (THA)

 

XI SP 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. REKSONA SESK RIO DE ŽANEIRO (BRA)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. EZAČIBAŠI ISTANBUL (TUR)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

6. OSASKO SAO PAULO (BRA)

7. NEC RED ROKETS KAVASAKI (JPN)

8. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

 

X SP 2016. – MANILA, FILIPINI (18 – 23. OKTOBAR):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. POMI KAZALMAĐORE (ITA)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. REKSONA SESK RIO (BRA)

6. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

7. BANGKOK GLAS (THA)

8. PSL MANILA (PHI)

 

IX SP 2015. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (6 – 10. MAJ):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. DINAMO KRASNODAR (RUS)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. REKSONA ADES (BRA)

5. MIRADOR (DOM)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

 

VIII SP 2014. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (7 – 11. MAJ):

1. DINAMO KAZANJ (RUS)

2. MOLIKO OSASKO (BRA)

3. SESI SP (BRA)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

5. ALŽIR GSP (ALG)

 

VII SP 2013. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (9 – 13. OKTOBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. UNILEVER VOLEJ (BRA)

3. GUANDONG EVERGRANDE (CHN)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. AJOVA AJS (USA)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

VI SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. SOLIS NESTLE (BRA)

2. RABITA BAKU (AZE)

3. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

4. LANČERAS DE KATANJO (PUR)

5. BOHAI BANK (CHN)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

V SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. RABITA BAKU (AZE)

2. VAKIFBANK TTELEKOM ISTABNUL (TUR)

3. SOLIS NESTLE OSASKO (BRA)

4. MIRADOR SANTO DOMINGO (DOM)

5. KENIJA PRIZONS NAJROBI (KEN)

5. ČANG BANGKOK (THA)

 

IV SP 2010. – DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

2. SOLIS OSASKO (BRA)

3. FOPAPEDRETI BERGAMO (ITA)

4. MIRADOR (DOM)

5. FEDERBARAU (THA)

6. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

III SP 1994. – SAO PAULO, BRAZIL (22 – 27. NOVEMBAR):

1. LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)

2. PARMALAT MATERA (ITA)

3. BCN GUARUŽA (BRA)

4. URALOČKA SVERDLOVSK (RUS)

5. KAMAGUEJ (CUB)

6. EKOKLIR SUMIRAĐO (ITA)

 

II SP 1992. – JEZI, ANKONA I FABRIJANO, ITALIJA (15 – 21. NOVEMBAR):

1. IL MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. AKVA DI FJORI MINAS (BRA)

3. URALOČKA JEKATERINBURG (RUS)

4. BRUMEL ANKONA (ITA)

5. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

6. HITAČI (JPN)

7. KRAJSLER KALIFORNIJAS (USA)

8. POSTA (KEN)

 

I SP 1991. – SAO PAULO, BRAZIL (8 – 12. MAJ):

1. SADIA SAO PAULO (BRA)

2. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

3. MLADOST ZAGREB (YUG)

4. OKI VERDI MODENA (ITA)

5. HITAČI (JPN)

6. JOGI ANKONA (ITA)

7. KRAJSLER (USA)

8. POSTA (KEN)

fivb1

  • septembar 8, 2021
  • 128
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kadetkinje Srbije u osmini finala protiv Perua (nedelja, 21.00 – FIVB YouTube) Kadetkinje Srbije u osmini finala protiv Perua (nedelja, 21.00 – FIVB YouTube)

    KADETKINJE – XVII SP 2021.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, zauzela je  prvo mesto u A grupi XVII SP 2021. u Durangu, pa će u osmini finala igrati protiv Perua sutra (nedelja) od 21.00 čas po našem vremenu, uz direktan prenos na https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w. Srbija je rano jutros po našem vremenu, u poslednjem, 5. kolu A grupe savladala Meksiko sa 3:0, po setovima 25:14, 25:23 i 25:18, posle 78 minuta igre.

  • Posle dva kola poznati sastavi četvrtfinalnih grupa Posle dva kola poznati sastavi četvrtfinalnih grupa

    JUNIORI – XXI SP 2021.

    Posle dva odigrana kola na XXI SP 2021. u konkurenciji juniora (igrači do 21 godine, 2001. i mlađi) u Italiji i Bugarskoj, poznati su svi učesnici četvrtfinalnih grupa. U E grupi će igrati Italija, Češka, Argentina i Belgija, a u F grupi Bugarska, Poljska, Rusija i Brazil.

  • Zoran Terzić najbolji trener u Evropi u 2021!!! Zoran Terzić najbolji trener u Evropi u 2021!!!

    CEV – GALA VEČE 2021.

    Zoran Terzić, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, proglašen je za najboljeg trenera u Evropi u 2021. na Gala svečanosti CEV u Ljubljanskom dvorcu, u Ljubljani. Terzić je ove godine sa seniorkama Srbije osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju i srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Srbija je jedina zemlja iz Evrope, koja je na oba ovogodišnja takmičenja osvojila medalje.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga