Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Juniori u četvrtak (19.00) protiv Grčke – direktni prenosi iz Uba na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije)

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, igraće na turniru C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. od 7. do 9. aprila u Ubu. Prof. dr Nedžad Osmankač, prvi trener juniora Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u kvalifikacijama.

Na spisku su:

TEHNIČARI: ANDREJ POLOMAC (TAKOVO, GORNJI MILANOVAC) I STRAHINJA KLJAJIĆ (CRVENA ZVEZDA).

KOREKTORI: BRANKO KOPITIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

LIBERA: VUKAŠIN RISTIĆ (CRVENA ZVEZDA) I LAZAR JEREMIĆ (VGSK, VELIKO GRADIŠTE).

BLOKERI: NEMANJA ANTUNOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), STEFAN KOKEZA (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I MATIJA MATIĆ (PARTIZAN).

PRIMAČI: DANILO ELEZOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), JOVAN PEROVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I DANILO ILIĆ (CRVENA ZVEZDA).

Sve utakmice iz Uba možete gledati u direktnim prenosima na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

jip8

Juniori Srbije će u 1. kolu, večeras (četvrtak, 7. april) igrati protiv Grčke od 19.00 časova, a u 2. kolu u petak, 8. aprila protiv Austrije od 19.00 časova. Srbija će u poslednjem, 3. kolu, u subotu, 9. aprila igrati protiv Francuske od 19.00 časova.

Plasman na EP izboriće pobednici 7 grupa, dok će se 7 drugoplasiranih i najbolja trećeplasirana reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija (od 30. juna do 3. jula), iz koje će plasman na EP ostvariti 4 najbolje selekcije, po 2 prvoplasirane iz svake grupe.

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 17. do 25. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA               19.00

FRANCUSKA – AUSTRIJA    16.30

 

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA      19.00

FRANCUSKA – GRČKA  16.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA  19.00

GRČKA – AUSTRIJA      16.30

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA      15.00

POLJSKA – UKRAJINA   18.00

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA    15.00

POLJSKA – ŠPANIJA     18.00

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠPANIJA – UKRAJINA   15.00

POLJSKA – TURSKA      18.00

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL                 17.30 (18.30)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA  20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL     18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA      15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA  18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVENIJA    16.00 (15.00)

LETONIJA – ČEŠKA            19.00 (18.00)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – ČEŠKA    16.00 (15.00)

RUMUNIJA – LETONIJA 19.00 (18.00)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA          16.00 (15.00)

SLOVENIJA – LETONIJA      19.00 (18.00)

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA     15.30 (14.30)

BUGARSKA – DANSKA       18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA      15.30 (14.30)

BUGARSKA – ESTONIJA          18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA         15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA   18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA         15.00

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.30

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA       15.00

HRVATSKA – ŠVEDSKA      17.30

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA      15.00

BELGIJA – HRVATSKA       17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FINSKA – SLOVAČKA         16.00

CRNA GORA – NORVEŠKA  19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA        16.00

CRNA GORA – SLOVAČKA   19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA    16.00

FINSKA – CRNA GORA       19.00

 

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jik

  • april 7, 2022
  • 2104
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kadetima Francuske zlato na EP Kadetima Francuske zlato na EP

    KADETI – XVI EP 2024.

    Kadeti Francuske (do 18 godina, 2007. i mlađi) zauzeli su prvo mesto i osvojili zlatnu medalju na XVI EP 2024. koje se odigralo u Sofiji i Plovdivu. Francuska je danas, u finalu u Sofiji, nadigrala Italiju sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:15, 25:20, 25:17, posle 71 minuta igre. Noa Duflos-Rosi, primač Francuske, proglašen je za najkorisnijeg igrača turnira (MVP).

  • Predsednik opštine Bečej obišao juniore Srbije Predsednik opštine Bečej obišao juniore Srbije

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Vuk Radojević, predsednik opštine Bečej, posetio je juče mušku juniorsku reprezentaciju Srbije, koja se priprema u Bečeju za XXIX EP 2024. Radojević je pozdravio juniore Srbije i stručni štab i poželeo im sreću tokom priprema, kao i na Balkanskom i Evropskom prvenstvu.

  • Juniori počeli pripreme za EP u Vrnjačkoj Banji Juniori počeli pripreme za EP u Vrnjačkoj Banji

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbija (do 20 godina, 2005. i mlađi) počela je juče pripreme za XXIX EP 2024. koje se od 26. avgusta do 7. septembra odigrava u Vrnjačkoj Banji. Dr Nedžad Osmankač, prvi trener juniora Srbije, na pripreme je pozvao 28 igrača.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga