Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Juniori minimalnom pobedom započeli kvalifikacije za EP

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, ostvarila je pobedu na početku turnira C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. koji se igra u Ubu. Srbija je večeras u 1. kolu pobedila Grčku sa 3:2, po setovima 25:16, 25:15, 16:25, 26:28 i 15:10, posle 111 minuta igre.

jik1

jik7

jik6

jik2

Posle nešto boljeg početka gostiju, Srbija je nametnula svoj tempo i veoma brzo je stekla veću prednost. Grčka nije mogla da prati raslopoženog domaćina i do kraja seta Srbija je lako stigla do vođstva.

U drugom setu je tim Nedžada Osmankača nastavio sa boljom igrom i od sredine seta na terenu je postojala samo jedna ekipa. Pri rezultatu 13:12, Srbija je napravila seriju od 12:3 i ubedljivo je duplirala svoju prednost.

Grčka je u trećem i četvrtom setu uspela da iskoristi umor Srbije, smanjila je njenu prednost i odvela je utakmicu u peti set.

Srbija je u taj-brekju u potpunosti zaustavila rivala, bila je sjajna u svim elementima igre i stigla je do minimalne, ali važne pobede.

Izjava prof. dr. Nedžada Osmankača

Izjava Lazara Jeremića

Izjava Nemanje Antunovića

Sutra će se od 16.30 časova sastati Francuska i Grčka, dok će Srbija od 19.00 časova igrati sa Austrijom. 

Direktne prenose iz Uba možete gledati na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA         3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA         3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

TABELA:

1. FRA       1    1    0    3:1      3

2. SRB       1    1    0    3:2      2

3. GRE       1    0    1    2:3      1

4. AUT       1    0    1    1:3      0

 

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA      19.00

FRANCUSKA – GRČKA  16.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA  19.00

GRČKA – AUSTRIJA      16.30

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA      3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

TABELA:

1. POL       1    1    0    3:0      3

2. ESP       1    1    0    3:1      3

3. TUR       1    0    1    1:3      0

4. UKR       1    0    1    0:3      0

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA    15.00

POLJSKA – ŠPANIJA     18.00

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠPANIJA – UKRAJINA   15.00

POLJSKA – TURSKA      18.00

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL                 17.30 (18.30)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA  20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL     18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA      15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA  18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA          3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA      3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

TABELA:

1. CZE       1    1    0    3:0      3

2. SLO       1    1    0    3:0      3

3. ROU       1    0    1    0:3      0

4. LAT       1    0    1    0:3      0

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – ČEŠKA    16.00 (15.00)

RUMUNIJA – LETONIJA 19.00 (18.00)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA          16.00 (15.00)

SLOVENIJA – LETONIJA      19.00 (18.00)

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA     15.30 (14.30)

BUGARSKA – DANSKA       18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA      15.30 (14.30)

BUGARSKA – ESTONIJA          18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA         15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA   18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA         15.00

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.30

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA       15.00

HRVATSKA – ŠVEDSKA      17.30

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA      15.00

BELGIJA – HRVATSKA       17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FINSKA – SLOVAČKA         16.00

CRNA GORA – NORVEŠKA  19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA        16.00

CRNA GORA – SLOVAČKA   19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA    16.00

FINSKA – CRNA GORA       19.00

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jik

  • april 7, 2022
  • 1779
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    Andrija Tomić i Aleksa Mandić zauzeli su 17. mesto na na EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi) u turskom Termalu, dok su Milica Balać i Irena Validžić zauzele su 25. mesto.

  • Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    U turskom Termalu, 111 kilometara jugoistočno od Istanbula, danas je počelo EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi). Srbiju će predstavljati Milica Balać i Irena Validžić, sa trenerom Vlastimirom Lukiće, u konkurenciji odbojkašica i Andrija Tomić i Aleksa Mandić, sa trenerom Danilom Nikolićem, u konkurenciji odbojkaša.

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga