Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Juniori minimalnom pobedom započeli kvalifikacije za EP

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, ostvarila je pobedu na početku turnira C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. koji se igra u Ubu. Srbija je večeras u 1. kolu pobedila Grčku sa 3:2, po setovima 25:16, 25:15, 16:25, 26:28 i 15:10, posle 111 minuta igre.

jik1

jik7

jik6

jik2

Posle nešto boljeg početka gostiju, Srbija je nametnula svoj tempo i veoma brzo je stekla veću prednost. Grčka nije mogla da prati raslopoženog domaćina i do kraja seta Srbija je lako stigla do vođstva.

U drugom setu je tim Nedžada Osmankača nastavio sa boljom igrom i od sredine seta na terenu je postojala samo jedna ekipa. Pri rezultatu 13:12, Srbija je napravila seriju od 12:3 i ubedljivo je duplirala svoju prednost.

Grčka je u trećem i četvrtom setu uspela da iskoristi umor Srbije, smanjila je njenu prednost i odvela je utakmicu u peti set.

Srbija je u taj-brekju u potpunosti zaustavila rivala, bila je sjajna u svim elementima igre i stigla je do minimalne, ali važne pobede.

Izjava prof. dr. Nedžada Osmankača

Izjava Lazara Jeremića

Izjava Nemanje Antunovića

Sutra će se od 16.30 časova sastati Francuska i Grčka, dok će Srbija od 19.00 časova igrati sa Austrijom. 

Direktne prenose iz Uba možete gledati na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA         3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA         3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

TABELA:

1. FRA       1    1    0    3:1      3

2. SRB       1    1    0    3:2      2

3. GRE       1    0    1    2:3      1

4. AUT       1    0    1    1:3      0

 

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA      19.00

FRANCUSKA – GRČKA  16.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA  19.00

GRČKA – AUSTRIJA      16.30

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA      3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA   3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

TABELA:

1. POL       1    1    0    3:0      3

2. ESP       1    1    0    3:1      3

3. TUR       1    0    1    1:3      0

4. UKR       1    0    1    0:3      0

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA    15.00

POLJSKA – ŠPANIJA     18.00

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠPANIJA – UKRAJINA   15.00

POLJSKA – TURSKA      18.00

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL                 17.30 (18.30)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA  20.00 (21.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL     18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA      15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA  18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA          3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA      3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

TABELA:

1. CZE       1    1    0    3:0      3

2. SLO       1    1    0    3:0      3

3. ROU       1    0    1    0:3      0

4. LAT       1    0    1    0:3      0

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – ČEŠKA    16.00 (15.00)

RUMUNIJA – LETONIJA 19.00 (18.00)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA          16.00 (15.00)

SLOVENIJA – LETONIJA      19.00 (18.00)

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA     15.30 (14.30)

BUGARSKA – DANSKA       18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA      15.30 (14.30)

BUGARSKA – ESTONIJA          18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA         15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA   18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA         15.00

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.30

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA       15.00

HRVATSKA – ŠVEDSKA      17.30

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA      15.00

BELGIJA – HRVATSKA       17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FINSKA – SLOVAČKA         16.00

CRNA GORA – NORVEŠKA  19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA        16.00

CRNA GORA – SLOVAČKA   19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA    16.00

FINSKA – CRNA GORA       19.00

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jik

  • april 7, 2022
  • 910
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kadeti Srbije u sredu uveče putuju u Tbilisi Kadeti Srbije u sredu uveče putuju u Tbilisi

    KADETI – XV EP 2022.

    Muška kadetska reprezentacija Srbije (igrači do 18 godina, 2005. i mlađi) sutra uveče (sreda, 6. jul) putuje u Tbilisi preko Istanbula, gde će igrati na XV EP 2022. u A grupi sa Gruzijom, Češkom, Belgijom, Francuskom i Finskom. Boško Mačužić, prvi trener kadeta Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na prvenstvu Evrope.

  • Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske, na kraju sa Holandijom Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske, na kraju sa Holandijom

    JUNIORKE – XXVIII EP 2022.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) igraće na XXVIII EP 2022. u Skoplju od 27. avgusta do 4. septembra u B grupi, u dvorani „Jane Sandanski“ sa Turskom, Hrvatskom, Rumunijom, Švajcarskom i Holandijom. CEV je objavio kompletan raspored utakmica po završetku III runde kvalifikacija.

  • Juniori Srbije u Montesilvanu sa Francuskom Juniori Srbije u Montesilvanu sa Francuskom

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, igraće na XXVIII EP 2022. u A grupi u Montesilvanu sa Italijom, Poljskom, Slovačkom, pobednikom I (i) grupe i drugoplasiranom selekcijom iz J grupe III runde kvalifikacija. Juniori Srbije će prvi meč odigrati u subotu, 17. septembra od 15.00 časova protiv pobednika I (i) grupe kvalifikacija. Srbija će u 2. kolu, u nedelju, 18. septembra igrati protiv Poljske od 15.00 časova, a u 3. kolu, u ponedeljak, 19. septembra sa drugoplasiranom selekcijom iz J grupe III runde kvalifikacija od 15.00 časova. Posle slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u sredu, 21. septembra igrati protiv Italije od 20.00 časova, a u poslednjem, 5. kolu, u četvrtak, 22. septembra protiv Slovačke od 17.30 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga