Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Važan trijumf juniora nakon pet setova

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, zabeležila je pobedu u drugom kolu turnira C grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. koji se igra u Ubu. Srbija je večeras nadigrala Austriju sa 3:2, po setovima 18:25, 25:23, 25:20, 25:27 i 15:8, posle 123 minuta igre.

jik16

jik3

Ovom pobedom su izabranici Nedžada Osmankača obezbedili drugu poziciju u grupi, koja vodi u III rundu kvalifikacija. Ukoliko sutra uveče savladaju Francuze, juniori će obezbediti direktan plasman na Evropsko Prvenstvo

Austrijanci su bolje ušli u ovaj susret i već na startu poveli sa 7:1. Ova prednost bila je nedostižna za Srbiju, koja do kraja nije uspela da zaustavi raspoloženog rivala, koji je poveo sa 1:0.

Nije se tim Nedžada Osmankača predavao i pored činjenice da je Austrija bila veoma ubedljiva u prethodnom, već je u drugom setu podigao nivo igre, što je donelo rezultat, a nešto kasnije i izjednačenje.

U trećem setu je Srbije nastavila sa sjajnom igrom i do sredine ovog dela imala je osam poena prednosti. Pokušali su Austrijanici u tim trenucima da se vrate u igru, ali im juniori Srbije to nisu dozvolili i nešto kasnije stigli su do preokreta.

Četvrti set bio je najnapetiji, jer su obe ekipe pružile svoj maksimum. Austija je u većem delu ovog seta bila u prednosti, ali je Srbija uspela da se rezultatski vrati u igru. Usledela je neizvesna završnica u kojoj je Austrija bila koncentrisanija i odvela je utakmicu u taj-brejk.

Posle nešto neizvesnijeg početka petog seta, Srbija je u potpunosti preuzela inicijativu, zaustavila je sve napade protivnika i zaslženo je stigla do pobede.

Izjava prof. dr. Nedžada Osmankača

Izjava Matije Matića

Izjava Danila Elezovića

jik17

Sutra su na programu utakmice 3. kola u kojima će se od 16.30 časova sastati Grčka i Austrija, a od 19.00 časova Srbija i Francuska.

Direktne prenose iz Uba možete gledati na YouTube kanalu OSSRB (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA             3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA         3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA         3:2 (18:25, 25:23, 25:20, 25:27, 15:8)

FRANCUSKA – GRČKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:12)

TABELA:

1. FRA             2      2      0      6:1          6

2. SRB             2      2      0      6:4          4

3. AUT             2      0      2      3:6          1

4. GRE            2      0      2      2:6          1

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA     19.00

GRČKA – AUSTRIJA         16.30

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA         3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA      3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA       3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – ŠPANIJA 3:2 (31:33, 23:25, 25:16, 25:16, 15:11)

TABELA:

1. POL             2      2      0      6:2          5

2. ESP             2      1      1      5:4          4

3. TUR             2      1      1      4:4          3

4. UKR            2      0      2      1:6          0

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠPANIJA – UKRAJINA      15.00

POLJSKA – TURSKA         18.00

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL        3:2 (19:25, 25:15, 19:25, 26:24, 16:14)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA  3:0 (25:16, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. POR       1    1    0    3:0      3

2. GER       1    1    0    3:2      2

3. ISR        1    0    1    2:3      1

4. SUI        1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA       15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – IZRAEL  18.00 (19.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA           15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA      18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA         3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA          3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (28:26, 19:25, 25:22, 25:23)

RUMUNIJA – LETONIJA    3:2 (34:32, 24:26, 20:25, 25:23, 15:13)

TABELA:

1. CZE             2      2      0      6:1          6

2. SLO             2      1      1      4:3          3

3. ROU            2      1      1      3:5          2

4. LAT             2      0      2      2:6          1

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA         16.00 (15.00)

SLOVENIJA – LETONIJA           19.00 (18.00)

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA          3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20)

BUGARSKA – DANSKA     3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

TABELA:

1. BUL             1      1      0      3:0          3

2. NED            1      1      0      3:1          3

3. EST             1      0      1      1:3          0

4. DEN            1      0      1      0:3          0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA            15.30 (14.30)

BUGARSKA – ESTONIJA          18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA              15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA 18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA       3:1 (25:13, 25:22, 24:26, 25:23)

HRVATSKA – MAĐARSKA 3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 28:26)

TABELA:

1. BEL             1      1      0      3:1          3

2. CRO            1      1      0      3:1          3

3. HUN            1      0      1      1:3          0

4. SWE            1      0      1      1:3          0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA            15.00

HRVATSKA – ŠVEDSKA           17.30

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA          15.00

BELGIJA – HRVATSKA             17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVAČKA – FINSKA       3:2 (17:25, 16:25, 25:22, 25:20, 15:13)

NORVEŠKA – CRNA GORA               3:2 (21:25, 25:23, 25:23, 19:25, 15:12)

TABELA:

1. NOR            1      1      0      3:2          2

2. SVK             1      1      0      3:2          2

3. FIN              1      0      1      2:3          1

4. MNE            1      0      1      2:3          1

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA              16.00

CRNA GORA – SLOVAČKA       19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA         16.00

FINSKA – CRNA GORA            19.00

 

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

  • april 8, 2022
  • 1363
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    Andrija Tomić i Aleksa Mandić zauzeli su 17. mesto na na EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi) u turskom Termalu, dok su Milica Balać i Irena Validžić zauzele su 25. mesto.

  • Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    U turskom Termalu, 111 kilometara jugoistočno od Istanbula, danas je počelo EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi). Srbiju će predstavljati Milica Balać i Irena Validžić, sa trenerom Vlastimirom Lukiće, u konkurenciji odbojkašica i Andrija Tomić i Aleksa Mandić, sa trenerom Danilom Nikolićem, u konkurenciji odbojkaša.

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga