Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Svetske vicešampionke sva tri meča u Leonu od 11.00 časova po lokalnom vremenu

JUNIORKE – XXII SP 2023.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski vicešampion, igraće u C grupi XXII SP 2023. u Leonu sa Poljskom, Argentinom i Kinom. Juniorke Srbije će sva tri meča u C grupi odigrati od 11.00 časova po lokalnom, odnosno 19.00 časova po našem vremenu. Srbija će u 1. kolu, u četvrtak, 17. avgusta igrati protiv Kine, u 2. kolu u petak, 18. avugsta protiv Argentine, a u poslednjem, 3. kolu, u subotu 19. avgusta, protiv Poljske. Po dve prvoplasirane selekcije iz svake grupe nastaviće takmičenje u četvrtfinalnim grupama.

 

 

XXII SP 2023. u konkurenciji juniorki (do 21 godine, rođene 2003. i mlađe) odigraće se od 17. do 26. avgusta u Leonu i Akvaskalijentesu, u Meksiku.

U A grupi, u Leonu će igrati Meksiko, Egipat, Tajland i Japan.

U Akvaskalijentesu, u B grupi igraće Italija, Brazil, Dominikanska Republika i Tunis, a u D grupi SAD, Holandija, Turska i Kuba.

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

JUNIORKE – XXII SP 2023. – LEON I AKVASKALIJENTES, MEKSIKO (17 – 26. AVGUST):

C GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SRBIJA – KINA      11.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 19.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU.

POLJSKA – ARGENTINA      14.00 (22.00)

 

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   11.00 (19.00)

POLJSKA – KINA         14.00 (22.00)

 

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      11.00 (19.00)

KINA – ARGENTINA      14.00 (22.00)

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

A GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

TAJLAND – EGIPAT      17.00 (PETAK U 1.00)

JAPAN – MEKSIKO       20.30 (PETAK U 4.30)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

JAPAN – EGIPAT          17.00 (SUBOTA U 1.00)

TAJLAND – MEKSIKO    20.00 (SUBOTA U 4.00)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

JAPAN – TAJLAND        17.00 (NEDELJA U 1.00)

MEKSIKO – EGIPAT      20.00 (NEDELJA U 4.00)

 

B GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

ITALIJA – TUNIS         11.00 (19.00)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  14.00 (22.00)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 11.00 (19.00)

BRAZIL – TUNIS          14.00 (22.00)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

ITALIJA – BRAZIL        11.00 (19.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TUNIS   14.00 (22.00)

 

D GRUPA – AKVASKALIJENTES:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SAD – KUBA               17.00 (PETAK U 1.00)

TURSKA – HOLANDIJA  20.00 (PETAK U 4.00)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – SAD           17.00 (SUBOTA U 1.00)

HOLANDIJA – KUBA      20.00 (SUBOTA U 4.00)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SAD – HOLANDIJA       17.00 (NEDELJA U 1.00)

TURSKA – KUBA          20.00 (NEDELJA U 4.00)

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz svake grupe obezbediće učešće u četvrtfinalnim grupama E i F, dok će treće i četvrte selekcije igrati u grupama za razigravanje od 9. do 16. mesta.

Reprezentacije neće prenositi bodove u drugu fazu i odigraće po 3 meča.

 

ČETVRTFINALNE GRUPE (21 – 23. AVGUST):

E GRUPA – LEON: A 1, A 2, C 1, C 2

F GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 1, B 2, D 1, D 2

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta.

 

GRUPE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA (21 – 23. AVGUST):

G GRUPA – LEON: A 3, A 4, C 3, C 4

H GRUPA – AKVASKALIJENTES: B 3, B 4, D 3, D 4

Dve prvoplasirane selekcije će igrati u razigravanju za plasman od 9. do 12. mesta, dok će treće i četvrte selekcije igrati u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta.

 

PETAK, 25. AVGUST:

LEON:

POLUFINALE:

E 1 – F 2

F 1 – E 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

E 3 – F 4

F 3 – E 4

 

AKVASKALIJENTES:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

G 1 – H 2

H 1 – G 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

G 3 – H 4

H 3 – G 4

 

SUBOTA, 26. AVGUST:

LEON:

FINALE:

MEČ ZA 3. MESTO:

MEČ ZA 5. MESTO:

MEČ ZA 7. MESTO:

 

AKVASKALIJENTES:

MEČ ZA 9. MESTO:

MEČ ZA 11. MESTO:

MEČ ZA 13. MESTO:

MEČ ZA 15. MESTO:

 

Odbojkaška reprezentacija Srbije (SCG, YUG) igrala je na devet SP u konkurenciji juniorki: 1997. u Gdanjsku (deveto mesto), 1999. u Saskatunu (deveto mesto), 2005. u Ankari (drugo mesto, srebrna medalja), 2011. u Limi (13. mesto), 2013. u Brnu (sedmo mesto), 2015. u Portoriku (peto mesto), 2017. u Meksiku (deseto mesto), 2019. u Meksiku (deveto mesto) i 2021. u Kortrajku i Roterdamu (drugo mesto, srebrna medalja). Juniorke su odigrale ukupno 63 utakmice i ostvarile 37 pobeda i 24 poraza, uz set količnik 130:102.

 

jes

  • jul 12, 2023
  • 659
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Juniorke maksimalne protiv Crne Gore! Juniorke maksimalne protiv Crne Gore!

    JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) ostvarila je još jednu, treću uzastopnu pobedu na Balkanskom prvenstvu 2024. u Tirani. Srbija je danas u 3. kolu savladala Crnu Goru sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:16, 25:20 i 25:8, posle 60 minuta igre.

  • Drugi trijumf juniorki u Tirani Drugi trijumf juniorki u Tirani

    JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) ostvarila je drugu pobedu na Blakanskom prvenstvu 2024. u Tirani. Srbija je danas u 2. kolu savladala Severnu Makedoniju sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:20 i 25:15, posle 63 minuta igre.

  • Juniorke ubedljive na otvaranju Balkanskog prvenstva Juniorke ubedljive na otvaranju Balkanskog prvenstva

    JUNIORKE – BALKANSKO PRVENSTVO 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) pobedom je otvorila Balkansko prvenstvo 2024. u Tirani. Ekipa Vladimira Vasovića je danas u 1. kolu nadigrala Bugarsku sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:21, 25:22 i 25:19, posle 70 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga