Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke u sredu putuju u Češku

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) sutra (sreda, 6. april) iz Obrenovca putuje u Češku na turnir H grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022, koji će se odigrati u Hradecu Kralovem od 8. do 10. aprila. Vladimir Vasović, prvi trener juniorki Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u kvalifikacijama.

Na spisku su:

TEHNIČARI: NINA MANDOVIĆ (TENT, OBRENOVAC) I IVONA LAZOVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI).

KOREKTOR: JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA) I ANA JARAMAZOVIĆ (TENT, OBRENOVAC).

LIBERA: STEFANA PAKIĆ (TENT, OBRENOVAC).

BLOKERI: HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), IVA ŠUĆUROVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI) I ANDREA TOMOVIĆ (CRVENA ZVEZDA).

PRIMAČI: ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), KSENIJA TOMIĆ (PARTIZAN), VANJA IVANOVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC) I UNA VAJAGIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI).

jep

Juniorke Srbije će u 1. kolu, u petak, 8. aprila igrati protiv Španije od 16.00 časova, a u 2. kolu u subotu, 9. aprila protiv Belgije od 16.00 časova. U poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 10. aprila, Srbija će igrati protiv Češke od 19.00 časova.

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniorki odigraće se od 27. avgusta do 4. septembra u Skoplju, u Severnoj Makedoniji.

 

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

H GRUPA – HRADEC KRALOVE (DVORANA SLAVIJA), ČEŠKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – ŠPANIJA       16.00

ČEŠKA – BELGIJA        19.00

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA       16.00

ČEŠKA – ŠPANIJA        19.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         19.00

BELGIJA – ŠPANIJA      16.00

 

A GRUPA – SIDERNO, ITALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ITALIJA – NEMAČKA     18.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – NEMAČKA     18.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ITALIJA – HOLANDIJA  18.00

 

B GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NORVEŠKA – ŠVEDSKA      20.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HRVATSKA – NORVEŠKA    20.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

HRVATSKA – ŠVEDSKA      20.00

 

C GRUPA – MIOVENI, RUMUNIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVAČKA     18.00 (17.00)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

RUMUNIJA – DANSKA        18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – DANSKA       18.00 (17.00)

 

D GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – FINSKA        17.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BUGARSKA – FINSKA        15.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVENIJA – BUGARSKA    17.00

 

E GRUPA – PILEAS – HORTJATI, GRČKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FRANCUSKA – IZRAEL  16.00 (15.00)

GRČKA – LETONIJA      19.15 (18.15)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FRANCUSKA – LETONIJA    16.00 (15.00)

GRČKA – IZRAEL               19.15 (18.15)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – LETONIJA      16.00 (15.00)

GRČKA – FRANCUSKA  19.15 (18.15)

 

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     19.30

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

CRNA GORA – ŠVAJCARSKA          19.30

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA      19.30

 

G GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

POLJSKA – AUSTRIJA        16.00

UKRAJINA – ALBANIJA       19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

POLJSKA – ALBANIJA   16.00

UKRAJINA – AUSTRIJA 19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

AUSTRIJA – ALBANIJA  16.00

POLJSKA – UKRAJINA   19.00

 

I (i) GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA       16.00

ESTONIJA – TZV. KOSOVO 19.00

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     16.00

TURSKA – ESTONIJA               19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

TURSKA – TZV. KOSOVO    16.00

MAĐARSKA – ESTONIJA     19.00

 

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jek

  • april 5, 2022
  • 634
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Kadeti Srbije u sredu uveče putuju u Tbilisi Kadeti Srbije u sredu uveče putuju u Tbilisi

    KADETI – XV EP 2022.

    Muška kadetska reprezentacija Srbije (igrači do 18 godina, 2005. i mlađi) sutra uveče (sreda, 6. jul) putuje u Tbilisi preko Istanbula, gde će igrati na XV EP 2022. u A grupi sa Gruzijom, Češkom, Belgijom, Francuskom i Finskom. Boško Mačužić, prvi trener kadeta Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na prvenstvu Evrope.

  • Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske, na kraju sa Holandijom Juniorke u Skoplju prvo protiv Švajcarske, na kraju sa Holandijom

    JUNIORKE – XXVIII EP 2022.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) igraće na XXVIII EP 2022. u Skoplju od 27. avgusta do 4. septembra u B grupi, u dvorani „Jane Sandanski“ sa Turskom, Hrvatskom, Rumunijom, Švajcarskom i Holandijom. CEV je objavio kompletan raspored utakmica po završetku III runde kvalifikacija.

  • Juniori Srbije u Montesilvanu sa Francuskom Juniori Srbije u Montesilvanu sa Francuskom

    JUNIORI – XXVIII EP 2022.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, igraće na XXVIII EP 2022. u A grupi u Montesilvanu sa Italijom, Poljskom, Slovačkom, pobednikom I (i) grupe i drugoplasiranom selekcijom iz J grupe III runde kvalifikacija. Juniori Srbije će prvi meč odigrati u subotu, 17. septembra od 15.00 časova protiv pobednika I (i) grupe kvalifikacija. Srbija će u 2. kolu, u nedelju, 18. septembra igrati protiv Poljske od 15.00 časova, a u 3. kolu, u ponedeljak, 19. septembra sa drugoplasiranom selekcijom iz J grupe III runde kvalifikacija od 15.00 časova. Posle slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u sredu, 21. septembra igrati protiv Italije od 20.00 časova, a u poslednjem, 5. kolu, u četvrtak, 22. septembra protiv Slovačke od 17.30 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga