Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Kadeti Srbije četvrti u Evropi – sjajan uspeh mladih odbojkaša

KADETI – XV EP 2022.

Muška kadetska reprezentacija Srbije (igrači do 18 godina, 2005. i mlađi) zauzela je četvrto mesto na XV EP 2022. u  Gruziji i ostvarila fantartičan uspeh. Kadeti Srbije su prvi put od 2011. igrali u polufinalu prvenstva Evrope. Bugarska je danas u Tbilisiju, u meču za treće mesto pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25.21, 18:25, 21:25, 25:11 i 15:9, posle 105 minuta igre.

kie2

Izabranici Boška Mačužića su napravili najbolji rezultat u svojim dosadašnjim karijerama i sudeći prema prikazanom, tek ih očekuju odlični rezultati i medalje. Nisu kadeti Srbije uspeli da savladaju Bugarsku i osvoje bronzu, a bili su blizu.

Početna nervoza ih je sputala da povedu sa 1:0, ali su zato preokrenuli na 2:1. Ipak, to je u ovom trenutku bio maksimum, jer su Bugari prilično lako dobili naredna dva seta, a time i meč.

Vodila je Bugarska u prvom setu sa 15:9, a Srbija sjajnom serijom 7:0 povela sa 16:15. Ipak, Bugari su u finišu ponovo bili koncentrisaniji i dobili su prvi set sa 25:21.

Srbija je od početka drugog seta zaigrala agresivnije i stigla do prednosti koju je povećavala kako je set odmicao. Sredinom seta je bilo 15:9 za Srbiju, pa 18:11 i 21:12. Srbija je drugi set dobila sa 25:18 i izjednačila na 1:1.

Posle ravnopravne igre, Srbija je povela sa 17:14, pa 21:17 i 25:21 za prednost od 2:1 u setovima.

Bugarska je povela u četvrtom setu sa 10:6, pa 16:8 i 21:10. Bugarska je četvrti set rešila u svoju korist sa 25:1 i izjednačila na 2:2.

Povela je Srbija sa 2:0, a Bugarska potom preokrenula na 8:5. Iako je pokušavala, Srbija nije uspela da stigne Bugarsku, koja je u završnici povela sa 13:7, a set dobila sa 15:9, za pobedu od 3:2.

Izjava Boška Mačužića

Izjava Luke Stepanovića

Kadeti Srbije se iz Tbilisija vraćaju sutra (ponedeljak, 18. jul) u 14.40 časova letom preko Istanbula.

U finalu, od 16.30 časova po našem vremenu igraće Francuska – Italija, a prvi sudija meča biće Svetlana Zotović, međunarodni sudija iz Srbije.

Kadeti Srbije (Srbije i Crne Gore) igrali su šest puta na 14 do sada odigranih šampionata Evrope. Najveći uspesi ostvareni su 2011. u Ankari, kada je osvojena zlatna medalja i 2009. godine u Roterdamu, kada je osvojena srebrna medalja.

KADETI – XV EP 2022. – TBILISI, GRUZIJA (9 – 17. JUL):

NEDELJA, 17. JUL – DVORANA TBILISI:

FINALE:

ITALIJA – FRANCUSKA       18.30 (16.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – BUGARSK A    2:3 (21:25, 25:18, 25:21, 11:25, 9:15)

MEČ ZA PETO MESTO:

SLOVENIJA – BELGIJA  3:0 (25:20, 26:24, 28:26)

MEČ ZA SEDMO MESTO:

ČEŠKA – POLJSKA       3:2 (25:19, 17:25, 25:21, 13:25, 15:12)