Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Kadeti treći na Balkanu, četvrti u Evropi

KADETI U 2022.

Muška kadetska reprezentacija Srbije igrala je na četiri turnira tokom 2022. i na 19 utakmica ostvarila 13 pobeda i 6 poraza. Kadeti su osvojili bronzanu medalju na Balkanskom prvenstvu, dok su na EP zauzeli četvrto mesto.

 

QT EP 1:               4       3     1         9:7

QT EP 2:               3       3     0        9:2

BŠ:                      5       3     2       10:6

EP:                       7       4     3       15:13

UKUPNO:            19     13     6       43:28

POBEDA:            68,42%

 

KADETI – XV EP 2022. – ZONSKA, I RUNDA KVALIFIKACIJA – SOFIJA, BUGARSKA (12 – 16. JANUAR) – 3. MESTO:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD), JOVAN KRNJAJIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), ANDREJ CVITKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), VUK NEDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), MARKO MILIĆEVIĆ (PARTIZAN), LUKA MAĆEŠIĆ (SREM ITON, SREMSKA MITROVICA). TRENERI: BOŠKO MAČUŽIĆ, DARKO JANČIĆ I BANE NENADIĆ.

1. KOLO – SREDA, 12. JANUAR:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:23, 25:8, 25:19)

2. KOLO – ČETVRTAK, 13. JANUAR:

SRBIJA – GRČKA          3:2 (23:25, 21:25, 25:20, 25:19, 15:8)

3. KOLO – PETAK, 14. JANUAR:

SRBIJA – TURSKA        0:3 (18:25, 16:25, 22:25)

4. KOLO – SUBOTA, 15. JANUAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (19:25, 25:27, 26:24, 25:20, 15:10)

3. SRB                4       3       1         9:7    7

 

KADETI – XV EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA – B GRUPA – VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA), SRBIJA (21 – 23. APRIL) – 1. MESTO, IZBOREN PLASMAN NA EP:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD), JOVAN KRNJAJIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), MLADEN JANKOVIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VUK NEDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), MARKO MILIĆEVIĆ (PARTIZAN), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC). TRENERI: BOŠKO MAČUŽIĆ, DARKO JANČIĆ I BANE NENADIĆ.

1. KOLO – ČETVRTAK, 21. APRIL:

SRBIJA – UKRAJINA     3:1 (25:17, 17:25, 25:17, 25:17)

2. KOLO – PETAK, 22. APRIL:

SRBIJA – DANSKA        3:0 (25:18, 25:19, 25:18)

3. KOLO – SUBOTA, 23. APRIL:

SRBIJA – TURSKA        3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:22)

1. SRB                3       3       0       9:2            9

 

bki38

KADETI (DO 18, 2005. I MLAĐI) – BALKANSKO PRVENSTVO 2022. – NOVI SAD (MALA SALA SPC “VOJVODINA”), SRBIJA (28. JUN – 2. JUL) – 3. MESTO, BRONZANA MEDALJA:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD), JOVAN KRNJAJIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VUK NEDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), MARKO MILIĆEVIĆ (PARTIZAN), PETAR PUAČA (PARTIZAN), ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA NS SEME), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VLADIMIR CAKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA). BOŠKO MAČUŽIĆ, DARKO JANČIĆ I BANE NENADIĆ.

A GRUPA:

1. KOLO – UTORAK, 28. JUN:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA           3:0 (25:15, 25:16, 25:11)

2. KOLO – SREDA, 29. JUN:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:21, 25:16, 25:23)

3. KOLO – ČETVRTAK, 30. JUN:

SRBIJA – TURSKA        0:3 (26:28, 22:25, 20:25)

2. SRB                3       2       1       6:3            6

 

PETAK, 1. JUN – POLUFINALE:

SRBIJA – BUGARSKA    1:3 (25:20, 21:25, 20:25, 21:25)

SUBOTA, 2. JUN – MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – MOLDAVIJA   3:0 (25:15, 25:14, 25:12)

UKUPNO:            5       3       2       10:6

KOREKTOR: LUKA STANKOVIĆ (SRBIJA)

 

KADETI – XV EP 2022. – TBILISI, GRUZIJA (9 – 17. JUL) – 4. MESTO:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (ŽELEZNIČAR, BEOGRAD), JOVAN KRNJAJIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VUK NEDIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), LUKA STANKOVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD), PETAR PUAČA (PARTIZAN), ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA NS SEME), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VLADIMIR CAKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA). BOŠKO MAČUŽIĆ, DARKO JANČIĆ I BANE NENADIĆ.

A GRUPA:

1. KOLO – SUBOTA, 9. JUL:

SRBIJA – ČEŠKA          3:2 (22:25, 25:22, 19:25, 21:25, 15:13)

2. KOLO – NEDELJA, 10. JUL:

SRBIJA – BELGIJA        3:2 (23:25, 25:19 , 25:18, 18:25, 15:12)

3. KOLO – PONEDELJAK, 11. JUL:

SRBIJA – GRUZIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:7)

4. KOLO – SREDA, 13. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  1:3 (20:25, 29:27, 20:25, 23:25)

5. KOLO – ČETVRTAK, 14. JUL:

SRBIJA – FINSKA          3:0 (25:22, 30:28, 25:18)

2. SRB                5       4       1       13:7  10

SUBOTA, 16. JUL – POLUFINALE:

SRBIJA – ITALIJA          0:3 (23:25, 20:25, 14:25)

NEDELJA, 17. JUL – MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – BUGARSKA    2:3 (21:25, 25:18, 25:21, 11:25, 9:15)

UKUPNO:            7       4       3       15:13

  • novembar 4, 2022
  • 164
Објављено у Kadeti
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Dr Ari Grasa čestitao Đuli Mešteru na izboru za predsednika Odbojkaškog saveza Srbije Dr Ari Grasa čestitao Đuli Mešteru na izboru za predsednika Odbojkaškog saveza Srbije

    FIVB – OSS

    Dr Ari da Silva Grasa Filjo, predsednik Svetske odbojkaške federacije, poslao je čestitku Đuli Mešteru, predsedniku Odbojkaškog saveza Srbije.

  • Đula Mešter novi predsednik Odbojkaškog saveza Srbije Đula Mešter novi predsednik Odbojkaškog saveza Srbije

    OSS – VANREDNA IZBORNA SKUPŠTINA

    Đula Mešter, dosadašnji prvi potpredsednik OSS, izabran je danas za predsednika Odbojkaškog saveza Srbije, jednoglasnom odlukom delegata na vanrednoj izbornoj Skupštini OSS, održanoj u beogradskom hotelu „M“. Delegate Skupštine OSS na početku rada pozdravio je Zoran Gajić, dosadašnji predsednik OSS, a sada ministar sporta u Vladi Republike Srbije.

  • Andrij Tupči najbolji odbojkaš u oktobru Andrij Tupči najbolji odbojkaš u oktobru

    SENIORI – BANKA POŠTANSKA ŠTEDIONICA SUPER LIGA 2022/2023.

    Andrij Tupči, korektor Mladog radnika iz Požarevca i ukrajinski reprezentativac, proglašen je za najboljeg igrača u oktobru u Banka Poštanska štedionica Superligi 2022/2023. u izboru žirija za izbor najboljih igračica i igrača meseca, koji čine Danilo Mrđa, Slobodan Boškan, Ratko Pavličević, Igor Jagličić i Marko Ristić.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga