Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Kadetima set protiv Egipta

KADETI – XVIII SP 2023.

Muška kadetska reprezentacija Srbije (do 19 godina, rođeni 2005. i mlađi) nije uspela da ostvari pobedu u prvoj utakmici na XVIII SP 2023. u San Huanu. Srbija je sinoć poražena od Egipta sa 3:1, po setovima 25:16, 18:25, 30:28 i 28:26, posle 118 minuta igre.

ksh1

Izjava Boška Mačužića

 

Kadeti Srbije će u 2. kolu, igrati protiv Argentine u petak, 4. avgusta od 2.00 časa po našem vremenu.

Direktne prenose iz San Huana možete gledati na YouTube kanalu Volleyball World (FIVB) - (https://www.youtube.com/volleyballworld).

Galeriju fotografija sa SP možete pogledati na: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/men-u19-world-championship-2023/

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta. 

 

KADETI – XVIII SP 2023. – SAN HUAN, ARGENTINA (2 – 11. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – EGIPAT   1:3 (16:25, 25:18, 28:30, 26:28)

ARGENTINA – KOSTARIKA  3:0 (25:14, 25:16, 25:13)

TABELA:

1. ARG           1     1     0     3:0         3

2. EGY           1     1     0     3:1         3

3. SRB           1     0     1     1:3         0

4. CRI            1     0     1     0:3         0

5. USA           0     0     0     0:0         0

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   21.00 (PETAK U 2.00)

SAD – KOSTARIKA      18.00 (23.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

SRBIJA – KOSTARIKA   18.00 (23.00)

SAD – EGIPAT             21.00 (SUBOTA U 2.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SRBIJA SLOBODNA.

EGIPAT – KOSTARIKA  18.00 (23.00)

ARGENTINA – SAD      21.00 (NEDELJA U 2.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD            18.00 (23.00)

ARGENTINA – EGIPAT  21.00 (PONEDELJAK U 2.00)

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

 

C GRUPA:

NIGERIJA ODUSTALA OD TAKMIČENJA

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

PORTORIKO – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

IRAN – KOREJA                 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

TABELA:

1. PRI            1     1     0     3:0         3

2. IRN           1     1     0     3:0         3

3. KOR           1     0     1     0:3         0

4. NGA          1     0     1     0:3         0

5. COL           0     0     0     0:0         0

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

KOLUMBIJA – KOREJA  11.00 (16.00)

IRAN – PORTORIKO      14.00 (19.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

PORTORIKO – KOREJA       11.00 (16.00)

KOLUMBIJA – NIGERIJA     14.00 (19.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

KOREJA – NIGERIJA     11.00 (16.00)

IRAN – KOLUMBIJA      14.00 (19.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

KOLUMBIJA – PORTORIKO  11.00 (16.00)

IRAN – NIGERIJA              14.00 (19.00)

 

B GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

FRANCUSKA – INDIJA        3:0 (25:8, 25:8, 25:18)

BUGARSKA – SLOVENIJA    3:2 (25:16, 23:25, 24:26, 27:25, 15:9)

TABELA:

1. FRA           1     1     0     3:0         3

2. BUL           1     1     0     3:2         2

3. SLO           1     0     1     2:3         1

4. IND           1     0     1     0:3         0

5. JPN            0     0     0     0:0         0

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SLOVENIJA – JAPAN          11.00 (16.00)

BUGARSKA – FRANCUSKA  14.00 (19.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

SLOVENIJA – FRANCUSKA  11.00 (16.00)

INDIJA – JAPAN                14.00 (19.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SLOVENIJA – INDIJA    11.00 (16.00)

BUGARSKA – JAPAN     14.00 (19.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

FRANCUSKA – JAPAN   11.00 (16.00)

BUGARSKA – INDIJA    14.00 (19.00)

 

D GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

BRAZIL – MEKSIKO      3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

ITALIJA – ČILE           3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

TABELA:

1. BRA           1     1     0     3:0         3

2. ITA            1     1     0     3:0         3

3. MEX           1     0     1     0:3         0

4. CHL           1     0     1     0:3         0

5. BEL           0     0     0     0:0         0

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

BELGIJA – ČILE           17.00 (22.00)

ITALIJA – MEKSIKO      20.00 (PETAK U 1.00)

 

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

MEKSIKO – ČILE         17.00 (22.00)

BRAZIL – BELGIJA       20.00 (SUBOTA U 1.00)

 

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

BRAZIL – ČILE       17.00 (22.00)

ITALIJA – BELGIJA  20.00 (NEDELJA U 1.00)

 

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

BELGIJA – MEKSIKO    17.00 (22.00)

ITALIJA – BRAZIL   20.00 (PONEDELJAK U 1.00)

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

 

UTORAK, 8. AVGUST:

OSMINA FINALA:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 2 – C 3         12.00 (17.00)

C 1 – A 4         15.00 (20.00)

C 2 – A 3         18.00 (23.00)

A 1 – C 4         21.00 (SREDA U 2.00)

 

DVORANA „LA SUPERIORA“:

D 2 – B 3         12.00 (17.00)

B 1 – D 4         15.00 (20.00)

B 2 – D 3         18.00 (23.00)

D 1 – B 4         21.00 (SREDA U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 20. MESTA (A 5, B 5, C 5, D 5):

1. KOLO – UTORAK, 8. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 5 – C 5         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

B 5 – D 5         9.00 (14.00)

 

2. KOLO – SREDA, 9. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 5 – D 5         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

B 5 – C 5         9.00 (14.00)

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 10. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

A 5 – B 5         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

C 5 – D 5         9.00 (14.00)

 

SREDA, 9. AVGUST:

ČETVRTFINALE:

TERMINI SU 12.00 (17.00), 15.00 (20.00), 18.00 (23.00) I 21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00), 15.00 (20.00), 18.00 (23.00) I 21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

ČETVRTAK, 10. AVGUST:

POLUFINALE:

TERMINI SU 18.00 (23.00) I 21.00 (PETAK U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00) I 15.00 (20.00).

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

TERMINI SU 18.00 (23.00) I 21.00 (PETAK U 2.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00) I 15.00 (20.00).

 

PETAK, 11. AVGUST:

FINALE:                      20.00 (SUBOTA U 1.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (22.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (19.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (16.00)

MEČ ZA 9. MESTO:      19.00 (0.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     16.00 (21.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     13.00 (18.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     10.00 (15.00)

 

Muška kadetska reprezentacija Srbije je samo dva puta igrala na do sada odigranih XVII SP i osvojila dve zlatne medalje, 2009. u Jezolu i 2011. u Baija Blanki. Odigrali su kadeti Srbije 16 utakmica, ostvarili 13 pobeda, uz 3 poraza i set količnik 42:21.

 

 

  • avgust 3, 2023
  • 583
Објављено у Kadeti
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028. 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028.

    FIVB – LIGA NACIJA

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će od 2025. u Ligi nacija u obe konkurencije igrati po 18 reprezentacija.

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Još 10 mesta za EP kadeta u Bugarskoj Još 10 mesta za EP kadeta u Bugarskoj

    KADETI – XVI EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je sastave grupa turnira II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u konkurenciji kadeta (do 18, 2007. i mlađi), koji će se odigrati od 11. do 14. aprila.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga