Serbian flagcirilicalatinica

Kadeti

Sjajni kadeti nadigrali SAD – u utorak (20.00) protiv Irana u osmini finala

KADETI – XVIII SP 2023.

Muška kadetska reprezentacija Srbije (do 19 godina, rođeni 2005. i mlađi) zabeležila je drugu pobedu u četvrtoj utakmici na XVIII SP 2023. u San Huanu. Srbija je sinoć nadigrala SAD sa 3:1, po setovima 25:22, 18:25, 25:21 i 25:13, posle 90 minuta igre.

ksh

 

Nakon prve pobede na turniru, kao i dana pauze, ekipa Boška Mačužića odigrala je još jednu sjajnu utakmicu. Iako se sa druge strane mreže nalazio favorizovani tim, to nije sputalo kadeti Srbije da pruže sjajnu partiju i na kraju ostavre trijumf vredan sva tri boda.

 

Izjava Nikole Brborića

Izjava Luka Stepanović

 

Nakon dana pauze, kadeti Srbije će u osmini finala igrati protiv Irana u utorak, 8. avgusta od 20.00 časa po našem vremenu.

Direktne prenose iz San Huana možete gledati na YouTube kanalu Volleyball World (FIVB) - (https://www.youtube.com/volleyballworld).

Galeriju fotografija sa SP možete pogledati na: https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/men-u19-world-championship-2023/

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta. 

 

KADETI – XVIII SP 2023. – SAN HUAN, ARGENTINA (2 – 11. AVGUST):

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – EGIPAT   1:3 (16:25, 25:18, 28:30, 26:28)

ARGENTINA – KOSTARIKA  3:0 (25:14, 25:16, 25:13)

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   0:3 (14:25, 12:25, 22:25)

SAD – KOSTARIKA      3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

SRBIJA – KOSTARIKA   3:0 (25:13, 25:18, 25:15)

SAD – EGIPAT             3:0 (25:14, 25:18, 26:24)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SRBIJA SLOBODNA.

EGIPAT – KOSTARIKA  3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

SAD – ARGENTINA      3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD            3:1 (25:22, 18:25, 25:21, 25:13)

EGIPAT – ARGENTINA  3:1 (25:16, 26:28, 25:21, 25:21)

TABELA:

1. USA           4     3     1     10:3        9

2. EGY           4     3     1     9:5         9

3. ARG           4     2     2     7:6         6

4. SRB           4     2     2     7:7         6

5. CRI            4     0     4     0:12        0

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

 

C GRUPA:

NIGERIJA ODUSTALA OD TAKMIČENJA

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

PORTORIKO – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

IRAN – KOREJA                 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

KOREJA - KOLUMBIJA  3:1 (25:18, 27:25, 19:25, 25:21)

IRAN – PORTORIKO      3:0 (25:18, 25:15, 25:12)

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

KOREJA – PORTORIKO       3:0 (25:13, 25:18, 25:11)

KOLUMBIJA – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

KOREJA – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

IRAN – KOLUMBIJA      3:0 (25:13, 25:22, 25:16)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

KOLUMBIJA – PORTORIKO  3:0 (25:14, 25:21, 26:24)

IRAN – NIGERIJA              3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. IRN           4     4     0     12:0       12

2. KOR           4     3     1     9:4         9

3. COL           4     2     2     7:6         6

4. PRI            4     1     3     3:9         3

5. NGA          4     0     4     0:12        0

 

B GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

FRANCUSKA – INDIJA        3:0 (25:8, 25:8, 25:18)

BUGARSKA – SLOVENIJA    3:2 (25:16, 23:25, 24:26, 27:25, 15:9)

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SLOVENIJA – JAPAN          3:1 (25:23, 25:13, 21:25, 25:16)

FRANCUSKA – BUGARSKA  3:1 (25:21, 20:25, 25:18, 25:19)

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVENIJA  3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

JAPAN – INDIA                3:0 (25:12, 25:16, 25:19)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SLOVENIJA – INDIJA    3:0 (25:0, 25:15, 25:21)

BUGARSKA – JAPAN     3:1 (34:32, 26:24, 22:25, 25:21)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

FRANCUSKA – JAPAN   3:1 (25:15, 25:27, 25:19, 25:23)

BUGARSKA – INDIJA    3:0 (25:16, 25:14, 25:17)

TABELA:

1. FRA           4     4     0     12:2       12

2. BUL           4     3     1     10:6       8

3. SLO           4     2     2     8:7         7

4. JPN            4     1     3     6:9         3

5. IND           4     0     4     0:12        0

 

D GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

BRAZIL – MEKSIKO      3:0 (25:19, 25:17, 25:23)

ITALIJA – ČILE           3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

BELGIJA – ČILE           3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

ITALIJA – MEKSIKO      3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

MEKSIKO – ČILE         3:1 (25:14, 25:19, 20:25, 25:22)

BELGIJA – BRAZIL       3:2 (18:25, 21:25, 25:21, 25:18, 15:13)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

BRAZIL – ČILE       3:0 (25:11, 25:17, 25:21)

ITALIJA – BELGIJA  3:1 (25:16, 25:15, 23:25, 26:24)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

BELGIJA – MEKSIKO    3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

ITALIJA – BRAZIL   3:1 (25:17, 25:23, 24:26, 25:23)

TABELA:

1. ITA            4     4     0     12:2       12

2. BEL           4     3     1     10:5        8

3. BRA           4     2     2     9:6         7

4. MEX           4     1     3     3:10        3

5. CHL           4     0     4     1:12        0

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, dok će petoplasirane selekcije igrati po jednokružnom sistemu u grupi za plasman od 17. do 20. mesta.

 

UTORAK, 8. AVGUST:

OSMINA FINALA:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

SRBIJA (A 4) – IRAN (C 4)         15.00 (20.00)

EGIPAT (A 2) – KOLUMBIJA (C 3)         12.00 (17.00)

KOREJA (C 2) – ARGENTINA (A 3)         18.00 (23.00)

SAD (A 1) – PORTORIKO (C 4)         21.00 (SREDA U 2.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

BELGIJA (D 2) – SLOVENIJA (B 3)         12.00 (17.00)

FRANCUSKA (B 1) – MEKSIKO (D 4)         15.00 (20.00)

BUGARSKA (B 2) – BRAZIL (D 3)         18.00 (23.00)

ITALIJA (D 1) – JAPAN (B 4)         21.00 (SREDA U 2.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 20. MESTA (A 5, B 5, C 5, D 5):

1. KOLO – UTORAK, 8. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

KOSTARIKA (A 5) – NIGERIJA (C 5)         3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

INDIJA (B 5) – ČILE (D 5)         9.00 (14.00)

2. KOLO – SREDA, 9. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

KOSTARIKA (A 5) – ČILE (D 5)         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

INDIJA (B 5) – NIGERIJA (C 5)         3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

3. KOLO – ČETVRTAK, 10. AVGUST:

DVORANA „ALDO KANTONI“:

KOSTARIKA (A 5) – INDIJA (B 5)         9.00 (14.00)

DVORANA „LA SUPERIORA“:

ČILE (D 5) – NIGERIJA (C) 5         3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

 

SREDA, 9. AVGUST:

ČETVRTFINALE:

TERMINI SU 12.00 (17.00), 15.00 (20.00), 18.00 (23.00) I 21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00), 15.00 (20.00), 18.00 (23.00) I 21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

ČETVRTAK, 10. AVGUST:

POLUFINALE:

TERMINI SU 18.00 (23.00) I 21.00 (PETAK U 2.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00) I 15.00 (20.00).

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

TERMINI SU 18.00 (23.00) I 21.00 (PETAK U 2.00)

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

TERMINI SU 12.00 (17.00) I 15.00 (20.00).

PETAK, 11. AVGUST:

FINALE:                      20.00 (SUBOTA U 1.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (22.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (19.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (16.00)

MEČ ZA 9. MESTO:      19.00 (0.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     16.00 (21.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     13.00 (18.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     10.00 (15.00)

Muška kadetska reprezentacija Srbije je samo dva puta igrala na do sada odigranih XVII SP i osvojila dve zlatne medalje, 2009. u Jezolu i 2011. u Baija Blanki. Odigrali su kadeti Srbije 16 utakmica, ostvarili 13 pobeda, uz 3 poraza i set količnik 42:21.

 

kis

  • avgust 7, 2023
  • 769
Објављено у Kadeti
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • SP 2025. seniora na Filipinima SP 2025. seniora na Filipinima

    SENIORI – XXI SP 2025.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se XXI SP 2025. u konkurenciji odbojkaša odigrati od 12. do 28. septembra na Filipinima. Biće to ujedno i debi domaćina na Svetskom prvenstvu. Na XXI SP 2025. igraće 32 reprezentacije podeljene u 8 grupa sa po 4 selekcije.

  • Premijerno SP u pionirskoj konkurenciji u Peruu i Bugarskoj Premijerno SP u pionirskoj konkurenciji u Peruu i Bugarskoj

    FIVB – PIONIRKE I PIONIRI – I SP 2024.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se premijerno SP 2024. u pionirskoj konkurenciji odigrati u Peruu i Bugarskoj. Na prvenstvima će igrati odbojkašice i odbojkaši do 17 godina, rođeni 2008. i mlađi.

  • 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028. 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028.

    FIVB – LIGA NACIJA

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će od 2025. u Ligi nacija u obe konkurencije igrati po 18 reprezentacija.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga