Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Još jedan trijumf kadetkinja – sa Holandijom za plasman na EP (subota, 19.00 – Jutjub OSSRB)

KADETKINJE – XVI EP 2024.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe)  zabeležila je drugu pobedu na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u Hali sportova u drugoj utakmici 2. kola savladala Češku sa 3:2, po setovima 17:25, 25:22, 25:22, 23:25 i 15:10, posle 129 minuta igre.

 

kvb11

 

Izjava Danijele Kijac Vulović

Izjava Mine Mihajlović

Izjava Nine Vujović

 

 

 

Utakmicu u Vrnjačkoj Banji posmatrali su Đula Mešter, predsednik OSS, Petar Bogunović, predsednik OSV i potpredsednik OSS, Vladimir Vasović, prvi trener juniorki Srbije i Biljana Mihailović, sportski direktor OSS.

Srbija će sutra u poslednjem, 3. kolu igrati protiv Holandije od 19.00 časova.

Direktne prenose iz Vrnjačke Banje možete gledati na://www.youtube.com/@OSSRBOdbojkaskisavezSrbije/streams

Fotografije iz Vrnjačke Banje možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Plasman na EP ostvariće pobednici 5 kvalifikacionih grupa i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

XVI EP 2024. u konkurenciji kadetkinja odigraće se u Blažu, u Rumuniji i Heraklionu na Kritu, u Grčkoj od 1. do 13. jula 2024. Na EP 2024. igraće devojčice rođene 2007. i mlađe.

Plasman na EP do sada su izborili Grčka, Rumunija (organizatori), Turska, Finska, Hrvatska, Poljska i Belgija.

 

KADETKINJE – XVI EP 2024. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (11 – 14. APRIL):

B GRUPA – VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA), SRBIJA (11 – 13. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 11. APRIL:

SRBIJA – SEVERNA MAKEDONIJA        3:0 (25:17, 25:15, 25:16)

HOLANDIJA – ČEŠKA    3:2 (25:20, 23:25, 18:25, 25:18, 15:11)

2. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         3:2 (17:25, 25:22, 25:22, 23:25, 15:10)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

TABELA:

1. NED       2    2    0    6:2      5

2. SRB       2    2    0    6:2      5

3. CZE       2    0    2    4:6      2

4. MKD      2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

SRBIJA – HOLANDIJA   19.00

ČEŠKA – SEVERNA MAKEDONIJA    16.30

 

Plasman na EP ostvariće pobednici 5 kvalifikacionih grupa i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

 

A GRUPA – KAVALEZE, ITALIJA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

MAĐARSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:21, 25:12, 17:25, 25:17)

ITALIJA – TZV. KOSOVO         3:0 (25:8, 25:20, 25:10)

TABELA:

1. ITA             1    1    0    3:0      3

2. HUN            1    1    0    3:1      3

3. SVK            1    0    1    1:3      0

4. TZV. KOS     1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     16.00

ITALIJA – SLOVAČKA              19.00

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

SLOVAČKA – TZV. KOSOVO     16.00

ITALIJA – MAĐARSKA              19.00

 

C GRUPA – KAMBADOS, ŠPANIJA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

NEMAČKA – ENGLESKA 3:0 (25:13, 25:16, 25:8)

ŠPANIJA – ESTONIJA   3:0 (25:12, 25:18, 25:19)

TABELA:

1. GER       1    1    0    3:0      3

2. ESP       1    1    0    3:0      3

3. EST       1    0    1    0:3      0

4. ENG       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

NEMAČKA – ESTONIJA  16.30

ŠPANIJA – ENGLESKA   19.00

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

ESTONIJA – ENGLESKA 16.30

ŠPANIJA – NEMAČKA    19.00

 

D GRUPA – TBILISI, GRUZIJA (12 – 14. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

SLOVENIJA – UKRAJINA          3:1 (25:16, 28:26, 21:25, 25:19)

FRANCUSKA – GRUZIJA          3:0 (25:13, 25:16, 25:10)

TABELA:

1. FRA       1    1    0    3:0      3

2. SLO       1    1    0    3:1      3

3. UKR       1    0    1    1:3      0

4. GEO       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

FRANCUSKA – UKRAJINA    16.00 (14.00)

SLOVENIJA – GRUZIJA       19.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 14. APRIL:

SLOVENIJA – FRANCUSKA  16.00 (14.00)

GRUZIJA – UKRAJINA        19.00 (17.00)

 

E GRUPA – ŠTAJNBRUN, AUSTRIJA (11 – 13. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 11. APRIL:

LITVANIJA – AUSTRIJA 3:1 (21:25, 25:19, 25:20, 25:21)

BUGARSKA – DANSKA  3:0 (25:17, 25:21, 25:14)

2. KOLO – PETAK, 12. APRIL:

AUSTRIJA – DANSKA    3:0 (25:14, 25:22, 25:17)

BUGARSKA – LITVANIJA          3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

TABELA:

1. BUL       2    2    0    6:0      6

2. AUT       2    1    1    4:3      3

3. LTU       2    1    1    3:4      3

4. DEN       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SUBOTA, 13. APRIL:

LITVANIJA – DANSKA        17.00

AUSTRIJA – BUGARSKA     19.30

 

Plasman na EP ostvariće pobednici 5 kvalifikacionih grupa i 4 najbolje drugoplasirane reprezentacije.

XVI EP 2024. u konkurenciji kadetkinja odigraće se u Blažu, u Rumuniji i Heraklionu na Kritu, u Grčkoj od 1. do 13. jula 2024. Na EP 2024. igraće devojčice rođene 2007. i mlađe.

Na prvenstvu Evrope će igrati 16 reprezentacija podeljenih u dve grupe sa po 8 selekcija. Igraće se po jednokružnom bod sistemu, a plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije.

 

  • april 12, 2024
  • 533
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

  • Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom Juniorke Srbije otvaraju EP u Dablinu sa Ukrajinom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) odigraće prvu utakmicu na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu protiv Ukrajine u ponedeljak, 5. avgusta od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 6. avgusta igrati protiv Poljske od 15.30 časova po našem vremenu, a u 3. kolu B grupe, u sredu, 7. avgusta protiv Italije od 20.30 časova po našem vremenu. Posle prvog slobodnog dana, Srbija će u 4. kolu, u petak, 9. avgusta igrati protiv Portugalije od 18.00 časova po našem vremenu, a u 5. kolu, u subotu, 10. avgusta protiv Finske od 13.00 časova po našem vremenu. Juniorke Srbije će posle drugog slobodnog dana u 6. kolu, u ponedeljak, 12. avgusta igrati protiv Irske od 18.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 7. kolu u utorak, 13. avgusta protiv Češke od 15.30 časova po našem vremenu.

  • Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom Juniori u Vrnjačkoj Banji na startu sa Letonijom

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Muška juniorska reprezentacija Srbije (do 20, 2005. i mlađi) odigraće prvi meč u A grupi XXIX EP 2024. u Vrnjačkoj Banji protiv Letonije u utorak, 27. avgusta od 17.30 časova. Juniori Srbije će u 2. kolu, u sredu, 28. avgusta igrati protiv Francuske (17.30), a u 3. kolu u četvrtak, 29. avgusta protiv Austrije (17.30). Posle prvog slobodnog dana (30. avgust), Srbija će u 4. kolu A grupe u subotu, 31. avgusta igrati protiv Ukrajine (17.30), a u 5. kolu, u nedelju, 1. septembra protiv Poljske (17.30). Nakon drugog slobodnog dana (2. septembar), Srbija će u 6. kolu, u utorak, 3. septembra igrati protiv Finske (17.30), a u poslednjem, 6. kolu A grupe, u sredu, 4. septembra protiv Turske (17.30).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga