Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Srbiji set protiv Španije u poslednjoj utakmici na EP

KADETKINJE – XVI EP 2024.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije završila je učešće na XVI EP 2024. u Rumuniji. Španija je danas u Blažu u utakmici 7. kola A grupe savladala Srbiju sa 3:1, po setovima 17:25, 25:23, 25:13 i 25:23, posle 102 minuta igre.

bl16

 

Kadetkinje Srbije okončale su Evropsko prvenstvo bez pobede uz jedan osvojen bod.

Direktne prenose utakmica iz Blaža možete gledati na Jutjub kanalu OF Rumunije (//www.youtube.com/@FR_Volei">https://www.youtube.com/@FR_Volei).

XVI EP 2024. u konkurenciji kadetkinja igra se u Blažu, u Rumuniji i Heraklionu na Kritu, u Grčkoj od 1. do 13. jula 2024. Na EP 2024. igraju devojčice rođene 2007. i mlađe.

Igra se po jednokružnom bod sistemu, a plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije.

Polufinalni mečevi i utakmice za medalje odigraće se u Blažu u Rumuniji.

 

KADETKINJE – XVI EP 2024. – BLAŽ, RUMUNIJA I HERAKLION KRIT, GRČKA (1 – 13. JUL):

A GRUPA – BLAŽ, RUMUNIJA:

1. KOLO – PONEDELJAK, 1. JUL:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:2 (25:17, 25:27, 16:25, 25:15, 15:8)

ITALIJA – HRVATSKA   3:2 (25:22, 23:25, 26:28, 25:20, 15:10)

BELGIJA – SLOVENIJA  3:0 (25:22, 25:23, 25:16)

ŠPANIJA – RUMUNIJA   3:0 (31:29, 25:19, 25:14)

2. KOLO – UTORAK, 2. JUL:

SRBIJA – RUMUNIJA     1:3 (12:25, 25:21, 15:25, 21:25)

BELGIJA – ŠPANIJA      3:2 (24:26, 25:20, 21:25, 25:20, 15:12)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:1 (25:21, 25:14, 19:25, 25:22)

HRVATSKA – SLOVENIJA         3:2 (24:26, 26:24, 25:20, 12:25, 15:11)

3. KOLO – SREDA, 3. JUL:

SRBIJA – BELGIJA        3:1 (15:25, 27:25, 25:27, 25:16)

ITALIJA – ŠPANIJA       3:0 (25:21, 29:27, 27:25)

HRVATSKA – HOLANDIJA        3:2 (25:19, 23:25, 18:25, 25:20, 15:9)

SLOVENIJA – RUMUNIJA          3:1 (15:25, 25:13, 25:22, 25:16)

4. KOLO – PETAK, 5. JUL:

SRBIJA – SLOVENIJA    1:3 (18:25, 25:21, 20:25, 20:25)

ITALIJA – BELGIJA       3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

RUMUNIJA – HOLANDIJA         3:1 (26:24, 24:26, 25:23, 25:15)

ŠPANIJA – HRVATSKA  3:1 (25:17, 26:24, 18:25, 25:22)

5. KOLO – SUBOTA, 6. JUL:

SRBIJA – ITALIJA        0:3 (17:25, 18:25, 20:25)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:2 (25:20, 21:25, 14:25, 25:18, 15:11)

ŠPANIJA – SLOVENIJA  3:2 (21:25, 15:25, 25:17, 25:23, 16:14)

RUMUNIJA – HRVATSKA          3:2 (25:22, 21:25, 25:19, 16:25, 15:9) 

6. KOLO – PONEDELJAK, 8. JUL:

SRBIJA – HRVATSKA         0:3 (23:25, 22:25, 22:25)

ŠPANIJA – HOLANDIJA       3:1 (23:25, 25:22, 25:12, 27:25)

BELGIJA – RUMUNIJA        3:1 (25:18, 21:25, 25:16, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA        3:1 (15:25, 25:20, 25:22, 25:22) 

7. KOLO – UTORAK, 9. JUL:

SRBIJA – ŠPANIJA             1:3 (25:17, 23:25, 13:25, 23:25)

BELGIJA – HRVATSKA       3:1 (22:25, 25:19, 25:12, 25:18)

ITALIJA – RUMUNIJA         3:0 (25:22, 25:20, 25:16)

SLOVENIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

TABELA:

1. ITA              7          6          1          19:6     17

2. BEL             7          6          1          18:10  16

3. ESP             7          5          2          17:11  15

4. SLO             7          4          3          16:12  14

5. CRO            7          3          4          15:16  9

6. ROU            7          3          4          11:16  8

7. NED            7          1          6          10:20  4

8. SRB             7          0          7          6:21     1

 

B GRUPA – HERAKLION KRIT, GRČKA:

1. KOLO – PONEDELJAK, 1. JUL:

POLJSKA – MAĐARSKA 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

TURSKA – FINSKA       3:0 (25:22, 25:17, 25:22)

BUGARSKA – NEMAČKA           3:0 (25:23, 25:19, 25:23)

GRČKA – LITVANIJA     3:0 (25:20, 25:8, 25:17)

2. KOLO – UTORAK, 2. JUL:

MAĐARSKA – FINSKA   3:2 (24:26, 25:21, 22:25, 29:27, 15:11)

POLJSKA – LITVANIJA  3:0 (25:14, 25:15, 25:16)

BUGARSKA – TURSKA  3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:23)

NEMAČKA – GRČKA      3:1 (25:16, 25:19, 23:25, 25:19)

3. KOLO – SREDA, 3. JUL:

BUGARSKA – POLJSKA 3:2 (21:25, 21:25, 25:21, 28:26, 15:7)

NEMAČKA – TURSKA    3:2 (25:23, 20:25, 25:21, 12:25, 15:12)

FINSKA – LITVANIJA    3:0 (25:22, 25:15, 25:23)

MAĐARSKA – GRČKA    3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 25:13)

4. KOLO – PETAK, 5. JUL:

TURSKA – MAĐARSKA  3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 25:21)

BUGARSKA – LITVANIJA          3:0 (25:15, 25:21, 25:17)

POLJSKA – NEMAČKA   3:2 (25:9, 20:25, 25:8, 23:25, 15:9)

GRČKA – FINSKA         3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

5. KOLO – SUBOTA, 6. JUL:

TURSKA – LITVANIJA   3:1 (25:27, 25:11, 25:15, 25:14)

BUGARSKA – FINSKA   3:0 (25:21, 25:10, 27:25)

NEMAČKA – MAĐARSKA          3:0 (25:16, 25:13, 25:12)

GRČKA – POLJSKA       3:0 (25:19, 25:19, 25:17) 

6. KOLO – PONEDELJAK, 8. JUL:

NEMAČKA – FINSKA           3:1 (21:25, 25:16, 25:24, 25:18)

MAĐARSKA – LITVANIJA    3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

POLJSKA – POLJSKA           3:1 (23:25, 25:18, 25:15, 25:22)

BUGARSKA – GRČKA         3:1 (25:18, 25:19, 24:26, 25:10)

7. KOLO – UTORAK, 9. JUL:

NEMAČKA – LITVANIJA      3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

MAĐARSKA - BUGARSKA   3:2 (12:25, 17:25, 25:18, 28:26, 15:13)

POLJSKA – FINSKA            3:1 (25:27, 25:19, 25:20, 25:21)

GRČKA – TURSKA             3:2 (22:25, 25:19, 17:25, 25:18, 15:10)

TABELA:

1. BUL             7          6          1          20:7     18

2. POL             7          6          1          20:7     18

3. GER             7          5          2          17:10  15

4. TUR             7          3          4          15:14  11

5. HUN            7          4          3          13:14  10

6. GRE             7          3          4          12:14  8

7. FIN              7          1          6          7:18     4

8. LTU             7          0          7          1:21     0

 

BLAŽ, RUMUNIJA:

PETAK, 12. JUL – POLUFINALE:

ITALIJA (A 1) – POLJSKA (B 2)

BUGARSKA (B 1) – BELGIJA (A 2)

TERMINI SU 16.00 (15.00) I 19.00 (18.00)

 

SUBOTA, 13. JUL:

FINALE:                           19.00 (18.00)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00 (15.00)

 

CEV  je saopštio da je promenjen sistem kvalifikovanja za Evropski olimpijski festival mladih (EYOF), pa će se ubuduće reprezentacije određivati na osnovu CEV rang liste za igračice i igrače do 18 godina.

Na XVIII EYOF 2025. pravo nastupa će imati igračice i igrači rođeni 2008. i 2009.

Pored domaćina, na turniru će igrati i po 7 reprezentacija sa CEV rang liste.

 

  • jul 9, 2024
  • 764
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Šest klubova iz Srbije saznalo obaveze u Evropskim kupovima 2025. Šest klubova iz Srbije saznalo obaveze u Evropskim kupovima 2025.

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2025.

    Šest klubova iz Srbije igraće u Evropskim kupovima 2025. godine. U konkurenciji odbojkašica, TENT iz Obrenovca igraće u 3. rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, Crvena zvezda u Kupu CEV, a Ub u Kupu izazivača. U konkurenciji odbojkaša, Crvena zvezda će igrati u 1. rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, Vojvodina iz Novog Sada u Kupu CEV, a Karađorđe iz Topole u Kupu izazivača. U Luksemburgu je danas obavljen žreb za sva tri Evropska kupa u obe konkurencije.

  • Žreb za Evropske kupove 2025. sutra od 12.00 časova u Luksemburgu Žreb za Evropske kupove 2025. sutra od 12.00 časova u Luksemburgu

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2025.

    Žreb za sva tri Evropska kupa održaće se sutra (utorak, 16. jul) od 12.00 časova u Luksemburgu. Za Evropske kupove 2025. prijavljeno je 6 klubova iz Srbije, po 3 u obe konkurencije. 

  • Francuska prvak Evrope u konkurenciji mlađih seniora Francuska prvak Evrope u konkurenciji mlađih seniora

    MLAĐI SENIORI – II EP 2024.

    Mlađi seniori Francuske zauzeli su prvo mesto i osvojili zlatnu medalju na II EP 2024. u Holandiji. Francuska je večeras, u finalu u Apeldornu, nadigrala Italiju nakon velike borbe sa 3:2, po setovima 25:19, 25:20, 14:25, 28:30 i 22:20, posle 132 minuta igre. Amir Tizi Uaul, tehničar Francuske, proglašen je za najkorisnijeg igrača turnira (MVP).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga