Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Seniori Srbije od Nagoje, preko Roterdama do Anahajma

SENIORI – V LIGA NACIJA 2023.

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je raspored i satnicu utakmica V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkaša. Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u V Ligi nacija 2023. u Nagoji, Roterdamu i Anahajmu.

 

Srbija će u Nagoji igrati protiv Slovenije, Kine, Japana i Poljske. U Japanu će igrati i Francuska, Bugarska i Iran.

U Roterdamu, Srbija će igrati protiv SAD, Nemačke, Italije i Holandije. U Holandiji će igrati i Poljska, Iran i Kina.

Srbija će u Anahajmu igrati protiv Argentine, Kube, Francuske i Bugarske. U SAD će, pored domaćina igrati i Iran i Nemačka.

Seniori Srbije u ovogodišnjoj Ligi nacija, u takmičenju po grupama, neće igrati protiv Brazila, Irana i Kanade.

Odbojkaši će takmičenje po grupama odigrati od 6. juna do 9. jula.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 19. do 23. jula u Gdanjsku, u Poljskoj.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnim turnirima će igrati po 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

 

SENIORI – V LIGA NACIJA 2023.

I SEDMICA (6 – 11. JUN):

NAGOJA, JAPAN:

UTORAK, 6. JUN:

BUGARSKA – KINA      16.10 (9.10)

JAPAN – IRAN              19.40 (12.40)

 

SREDA, 7. JUN:

SRBIJA – SLOVENIJA         15.00 (8.00)

POLJSKA – FRANCUSKA      18.00 (11.00)

 

ČETVRTAK, 8. JUN:

SRBIJA – KINA                 15.00 (8.00)

SLOVENIJA – BUGARSKA    12.00 (5.00)

POLJSKA – IRAN               18.00 (11.00)

 

PETAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN                19.40 (12.40)

FRANCUSKA – KINA          13.10 (6.10)

POLJSKA – BUGARSKA      16.10 (9.10)

 

SUBOTA, 10. JUN:

FRANCUSKA – SLOVENIJA  12.40 (5.40)

IRAN – KINA                    15.40 (8.40)

JAPAN – BUGARSKA          19.10 (12.10)

 

NEDELJA, 11. JUN:

SRBIJA – POLJSKA      15.40 (8.40)

SLOVENIJA – IRAN      12.40 (5.40)

FRANCUSKA – JAPAN   19.10 (12.10)

 

OTAVA, KANADA:

UTORAK, 6. JUN:

ITALIJA – ARGENTINA       16.30 (22.30)

KANADA – KUBA               20.00 (SREDA U 2.00)

SREDA, 7. JUN:

SAD – HOLANDIJA       16.30 (22.30)

BRAZIL – NEMAČKA     20.00 (ČETVRTAK U 2.00)

ČETVRTAK, 8. JUN:

HOLANDIJA – KUBA      11.00 (17.00)

ITALIJA – SAD             16.30 (22.30)

ARGENTINA – BRAZIL  20.00 (PETAK U 2.00)

PETAK, 9. JUN:

HOLANDIJA – NEMAČKA     11.00 (17.00)

ITALIJA – KUBA                 16.30 (22.30)

KANADA – ARGENTINA      20.00 (SUBOTA U 2.00)

SUBOTA, 10. JUN:

ITALIJA – NEMAČKA     13.00 (19.00)

BRAZIL – KUBA            16.30 (22.30)

KANADA – SAD            20.00 (NEDELJA U 2.00)

NEDELJA, 11. JUN:

ARGENTINA – HOLANDIJA  11.00 (17.00)

SAD – BRAZIL                  14.30 (20.30)

KANADA – NEMAČKA         18.00 (0.00)

 

II SEDMICA (20 – 25. JUN):

ROTERDAM, HOLANDIJA:

UTORAK, 20. JUN:

SRBIJA – SAD             16.30

IRAN – NEMAČKA        13.00

HOLANDIJA – KINA      20.00

 

SREDA, 21. JUN:

IRAN – ITALIJA            13.00

SAD – KINA                16.30

POLJSKA – NEMAČKA   20.00

 

ČETVRTAK, 22. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      16.30

ITALIJA – KINA            13.00

POLJSKA – HOLANDIJA 20.00

 

PETAK, 23. JUN:

SRBIJA – ITALIJA        20.00

IRAN – SAD                16.30

 

SUBOTA, 24. JUN:

POLJSKA – SAD            13.00

HOLANDIJA – IRAN      17.00

NEMAČKA – KINA        20.30

 

NEDELJA, 25. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   16.00

ITALIJA – POLJSKA      12.30

 

ORLEAN, FRANCUSKA:

UTORAK, 20. JUN:

JAPAN – KANADA             13.00

ARGENTINA – SLOVENIJA   17.00

BRAZIL – BUGARSKA        20.30

SREDA, 21. JUN:

KUBA – JAPAN                 13.00

SLOVENIJA – KANADA       17.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 20.00

ČETVRTAK, 22. JUN:

BRAZIL – JAPAN          13.00

KANADA – BUGARSKA  17.00

SLOVENIJA – KUBA      20.30

PETAK, 23. JUN:

ARGENTINA – BUGARSKA   16.30

FRANCUSKA – KUBA         20.30

SUBOTA, 24. JUN:

JAPAN – ARGENTINA         13.00

BRAZIL – SLOVENIJA        17.00

FRANCUSKA – KANADA      20.30

NEDELJA, 25. JUN:

BUGARSKA – KUBA      13.00

FRANCUSKA – BRAZIL  17.00

 

III SEDMICA (4 – 9. JUL:):

ANAHAJM, SAD:

UTORAK, 4. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA   13.00 (20.00)

IRAN – FRANCUSKA     16.30 (23.30)

 

SREDA, 5. JUL:

NEMAČKA – BUGARSKA      17.00 (0.00)

SAD – KUBA                20.30 (ČETVRTAK U 3.30)

 

ČETVRTAK, 6. JUL:

SRBIJA – KUBA                 17.00 (0.00)

ARGENTINA – NEMAČKA     13.30 (20.30)

IRAN – BUGARSKA            20.30 (PETAK U 3.30)

 

PETAK, 7. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  13.30 (20.30)

KUBA – NEMAČKA       17.00 (0.00)

SAD – ARGENTINA      20.30 (SUBOTA U 3.30)

 

SUBOTA, 8. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    13.30 (20.30)

ARGENTINA – IRAN      17.00 (0.00)

SAD – FRANCUSKA      20.30 (NEDELJA U 3.30)

 

NEDELJA, 9. JUL:

KUBA – IRAN                    13.30 (20.30)

FRANCUSKA – NEMAČKA    17.00 (0.00)

SAD – BUGARSKA             20.30 (PONEDELJAK U 3.30)

 

PASAJ SITI, FILIPINI:

UTORAK, 4. JUL:

BRAZIL – ITALIJA   11.00 (5.00)

JAPAN – KINA        15.00 (9.00)

SREDA, 5. JUL:

KANADA – HOLANDIJA 11.00 (5.00)

POLJSKA – SLOVENIJA 15.00 (9.00)

ČETVRTAK, 6. JUL:

BRAZIL – HOLANDIJA   11.00 (5.00)

ITALIJA – KANADA      15.00 (9.00)

SLOVENIJA – KINA       19.00 (13.00)

PETAK, 7. JUL:

POLJSKA – BRAZIL      11.00 (5.00)

SLOVENIJA – ITALIJA   15.00 (9.00)

JAPAN – HOLANDIJA    19.00 (13.00)

SUBOTA, 8. JUL:

BRAZIL – KINA            11.00 (5.00)

POLJSKA – KANADA     15.00 (9.00)

ITALIJA – JAPAN         19.00 (13.00)

NEDELJA, 9. JUL:

KINA – KANADA                11.00 (5.00)

SLOVENIJA – HOLANDIJA   15.00 (9.00)

POLJSKA – JAPAN              13.30 (20.30)

 

Na Finalnom turniru u Ergo areni u Gdanjsku, od 19. do 23. jula, igraće 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od četvrtfinala.

 

FINALNI TURNIR – GDANJSK, POLJSKA:

ČETVRTFINALE:

SREDA, 19. JUL:

TERMINI SU 17.00 I 20.30

 

ČETVRTAK, 20. JUL:

TERMINI SU 17.00 I 20.30

 

POLUFINALE – SUBOTA, 22. JUL:

TERMINI SU 17.00 I 20.30

 

NEDELJA, 23. JUL:

FINALE:                           20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      17.00

 

vnl5

  • februar 10, 2023
  • 1368
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga