Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Drugi bod za Srbiju u Antaliji

SENIORKE – V LIGA NACIJA 2023.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije, poražena je u svom četvrtom meču u Antaliji u okviru I sedmice V Lige nacija 2023. Kanada je danas pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 18:25, 28:26, 25:23, 18:25 i 15:12, posle 115 minuta igre.

 

sw

ant8

 

 

Srbija je takmičenje u Antaliji završila osvajanjem jednog boda protiv Kanade. Izabranice Đovanija Gvidetija se iz Turske vraćaju bez pobede i sigurno nisu zadovoljne takvim ishodom. Bez namere da opravdamo rezultate u Antaliji, moramo istaći da su seniorke Srbije igrale u podmlađenom sastavu i da je bilo mnogo nezalečenih povreda, uz činjenicu da se Tara Taubner povredila neposredno pre početka turnira. Ako se tome doda veoma kratak rok za pripreme u sastavu u kome su igrale u Turskoj, onda se mora konstatovati da su dva osvojena boda posle dva minimalna poraza od SAD i Kanade u ovom trenutku bile maksimalno dostignuće.

 

Izjava Đovanija Gvidetija

Izjava Slađane Mirković

Izjava Maje Aleksić

 

Seniorke Srbije će tokom II sedmice V Lige nacija igrati u Brazilu.

Rivali Srbiji u Braziliji (13 – 18. jun) biće Japan, Brazil, Tajland i Hrvatska. U Brazilu će igrati i SAD, Nemačka i Koreja.

Srbija će u Suvonu (27. jun – 2. jul) igrati protiv Kine, Nemačke, Dominikanske Republike i Bugarske. U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska.

Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.

 

SENIORKE – V LIGA NACIJA 2023.

I SEDMICA (30. MAJ – 4. JUN):

ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 30. MAJ:

ITALIJA – TAJLAND      3:2 (24:26, 25:17, 27:29, 30:28, 15:11)

POLJSKA – KANADA     3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:23, 15:13)

SREDA, 31. MAJ:

SRBIJA – SAD            2:3 (20:25, 25:19, 25:21, 21:25, 12:15)

TURSKA – KOREJA  3:0 (25:14, 25:17, 26:24)

ČETVRTAK, 1. JUN:

SRBIJA – TURSKA       1:3 (26:24, 17:25, 15:25, 21:25)

TAJLAND – KANADA     3:0 (25:17, 26:24, 25:21)

POLJSKA – ITALIJA      3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:18)

PETAK, 2. JUN:

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

KANADA – KOREJA      3:0 (25:17, 25:16, 25:18)

SAD – ITALIJA  3:2 (25:16, 14:25, 22:25, 25:20, 15:9)

SUBOTA, 3. JUN:

SRBIJA – POLJSKA      0:3 (18:25, 22:25, 28:30)

SAD – KOREJA            3:0 (25:16, 27:25, 25:11)

TURSKA – ITALIJA       3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

NEDELJA, 4. JUN:

SRBIJA – KANADA       2:3 (25:18, 26:28, 23:25, 25:18, 12:15)

TAJLAND – KOREJA      3:0 (25:17, 28:26, 25:21)

SAD – TURSKA 3:2 (25:22, 25:22, 22:25, 11:25, 15:9)

 

TABELA:

  1. POL      4    4    0    12:3    11

  2. CHN     4    4    0    12:3    11

  3. USA     4    4    0    12:6      9

  4. BRA     4    3    1    11:4    10

  5. TUR     4    3    1    11:4    10

  6. JPN      4    3    1      9:4      9

  7. GER     4    3    1      9:6      8

  8. THA     4    2    2      8:6      7

  9. CAN     4    2    2      8:8      6

10. DOM    4    2    2      8:10     4

11. BUL      4    1    3      7:9      5

12. ITA      4    1    3      6:11     3

13. SRB     4    0    4      5:12     2

14. NED     4    0    4      4:12     1

15. KOR     4    0    4      0:12     0

16. CRO     4    0    4      0:12     0

 

NAGOJA, JAPAN:

UTORAK, 30. MAJ:

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:1 (25:21, 25:22, 20:25, 25:22)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:15)

SREDA, 31. MAJ:

BUGARSKA – HRVATSKA         3:0 (25:12, 25:17, 25:19)

KINA – BRAZIL      3:2 (25:23, 22:25, 25:20, 20:25, 15:12)

ČETVRTAK, 1. JUN:

NEMAČKA – HRVATSKA           3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BUGARSKA     3:2 (22:25, 25:16, 16:25, 25:14, 15:11)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

PETAK, 2. JUN:

KINA – NEMAČKA        3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:2 (25:18, 22:25, 25:18, 21:25, 15:11)

JAPAN – HRVATSKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

SUBOTA, 3. JUN:

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:1 (27:25, 20:25, 25:21, 27:25)

KINA – HOLANDIJA      3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

NEDELJA, 4. JUN:

BRAZIL – HRVATSKA    3:0 (26:24, 25:18, 25:8)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (18:25, 25:20, 23:25, 26:24, 15:10)

KINA – JAPAN        3:0 (25:18, 27:25, 27:25)

 

II SEDMICA (13 – 18. JUN):

BRAZILIJA, BRAZIL:

UTORAK, 13. JUN:

SRBIJA – JAPAN          21.00 (SREDA U 2.00)

SAD – HRVATSKA        17.30 (22.30)

 

SREDA, 14. JUN:

NEMAČKA – TAJLAND   17.30 (22.30)

BRAZIL – KOREJA        21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

ČETVRTAK, 15. JUN:

SRBIJA – BRAZIL        21.00 (PETAK U 2.00)

SAD – TAJLAND            14.00 (19.00)

JAPAN – KOREJA         17.30 (22.30)

 

PETAK, 16. JUN:

SRBIJA – TAJLAND      21.00 (SUBOTA U 2.00)

JAPAN – NEMAČKA      14.00 (19.00)

KOREJA – HRVATSKA   17.30 (22.30)

 

SUBOTA, 17. JUN:

SRBIJA – HRVATSKA    21.00 (NEDELJA U 2.00)

BRAZIL – NEMAČKA     14.00 (19.00)

JAPAN – SAD               17.30 (22.30)

 

NEDELJA, 18. JUN:

BRAZIL – SAD             10.00 (15.00)

TAJLAND – HRVATSKA  14.00 (19.00)

NEMAČKA – KOREJA     17.30 (22.30)

 

HONG KONG, KINA:

UTORAK, 13. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     17.00 (11.00)

KINA – KANADA     20.30 (14.30)

SREDA, 14. JUN:

ITALIJA – BUGARSKA   17.00 (11.00)

HOLANDIJA – TURSKA  20.30 (14.30)

ČETVRTAK, 15. JUN:

BUGARSKA – KANADA  13.30 (7.30)

POLJSKA – TURSKA      17.00 (11.00)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 20.30 (14.30)

PETAK, 16. JUN:

TURSKA – KANADA      13.30 (7.30)

POLJSKA – HOLANDIJA 17.00 (11.00)

KINA – BUGARSKA      20.30 (14.30)

SUBOTA, 17. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      15.30 (7.30)

ITALIJA – HOLANDIJA  17.00 (11.00)

KINA – POLJSKA         20.30 (14.30)

NEDELJA, 18. JUN:

HOLANDIJA – BUGARSKA   13.30 (7.30)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      17.00 (11.00)

ITALIJA – KINA                 20.30 (14.30)

 

III SEDMICA (27. JUN – 2. JUL):

SUVON, KOREJA:

UTORAK, 27. JUN:

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     15.30 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 8.30 PO NAŠEM VREMENU

BUGARSKA – KOREJA   19.00 (12.00)

 

SREDA, 28. JUN:

SRBIJA – KINA      21.00 (14.00)

SAD – POLJSKA      15.30 (8.30)

 

ČETVRTAK, 29. JUN:

POLJSKA – NEMAČKA   12.00 (5.00)

SAD – BUGARSKA       15.30 (8.30)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 20.30 (15.30)

 

PETAK, 30. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      15.30 (8.30)

BUGARSKA – POLJSKA 12.00 (5.00)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     19.00 (12.00)

 

SUBOTA, 1. JUL:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  10.30 (3.30)

KINA – KOREJA      14.00 (7.00)

SAD – NEMAČKA    17.30 (10.30)

 

NEDELJA, 2. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    10.30 (3.30)

POLJSKA – KOREJA      14.00 (7.00)

KINA – SAD                17.30 (10.30)

 

BANGKOK, TAJLAND:

UTORAK, 27. JUN:

KANADA – HRVATSKA  17.00 (12.00)

TAJLAND – HOLANDIJA 20.30 (15.30)

SREDA, 28. JUN:

JAPAN – TURSKA         17.00 (12.00)

ITALIJA – BRAZIL        20.30 (15.30)

ČETVRTAK, 29. JUN:

HRVATSKA – HOLANDIJA   13.00 (8.00)

BRAZIL – KANADA             17.00 (12.00)

TAJLAND – TURSKA            20.30 (15.30)

PETAK, 30. JUN:

ITALIJA – KANADA      13.00 (8.00)

JAPAN – HOLANDIJA    17.00 (12.00)

BRAZIL – TURSKA       20.30 (15.30)

SUBOTA, 1. JUL:

ITALIJA – HRVATSKA   13.00 (8.00)

HOLANDIJA – KANADA 17.00 (12.00)

TAJLAND – JAPAN        20.30 (15.30)

NEDELJA, 2. JUL:

TURSKA – HRVATSKA   13.00 (8.00)

ITALIJA – JAPAN         17.00 (12.00)

TAJLAND – BRAZIL      20.30 (15.30)

 

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

 

FINALNI TURNIR – ARLINGTON, SAD:

ČETVRTFINALE:

SREDA, 12. JUL – TERMINI SU 16.00 (23.00) I 19.30 (ČETVRTAK U 2.30)

ČETVRTAK, 13. JUL – TERMINI SU 10.30 (17.30) I 14.00 (21.00)

 

POLUFINALE – SUBOTA, 15. JUL:

TERMINI SU 16.00 (23.00)  19.30 (NEDELJA U 2.30)

 

NEDELJA, 16. JUL:

FINALE:                           17.30 (PONEDELJAK U 0.30)

MEČ ZA TREĆE MESTO:      14.00 (21.00)

 

vnl2

  • jun 4, 2023
  • 897
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga