Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Gvideti u Brazil vodi 15 igračica – Japan prvi rival u Braziliji

SENIORKE – V LIGA NACIJA 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije sutra (subota, 10. jun) putuje u Braziliju, gde će od 13. do 18. juna igrati na turniru II sedmice V Lige nacija 2023. Đovani Gvideti, prvi trener seniorki Srbije, odlučio je da u Brazil povede 15 igračica, a neposredno pred početak turnira će odrediti konačan sastav za turnir u Braziliji.

 

sw

 

Na spisku su:

TEHNIČARI: SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA) I ANA JAKŠIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA).

KOREKTORI: ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA) I JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

LIBERA: TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA) I ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA).

BLOKERI: JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA) I MINJA OSMAJIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA).

PRIMAČI: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN), BOJANA MILENKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC) I MINA MIJATOVIĆ (TENT, OBRENOVAC).

 

Rivali Srbiji u Braziliji biće Japan, Brazil, Tajland i Hrvatska. U Brazilu će igrati i SAD, Nemačka i Koreja.

Srbija će sve utakmice u Braziliji igrati od 2.00 časa ujutro po našem vremenu.

Sve utakmice V Lige nacija 2023. direktno prenosi TV Sport Klub.

Srbija će u Suvonu (27. jun – 2. jul) igrati protiv Kine, Nemačke, Dominikanske Republike i Bugarske. U Koreji će pored domaćina još igrati SAD i Poljska.

Srbija u takmičenju po grupama neće igrati protiv Italije, Holandije i Koreje.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkašica odigrati od 12. do 16. jula u Arlingtonu (Teksas) u SAD.

Sistemom takmičenja Lige nacija predviđeno je da se za svaku sedmicu takmičenja formiraju po 2 grupe sa po 8 selekcija, kao i da takmičenje u okviru jedne sedmice traje 6 dana, od utorka do nedelje.

Svaka reprezentacija će odigrati po 12 utakmica tokom 3 sedmice, odnosno 4 meča za 6 dana tokom jedne sedmice.

Na Finalnom turniru će igrati 8 reprezentacija, a takmičenje počinje od utakmica četvrtfinala.

 

SENIORKE – V LIGA NACIJA 2023.

I SEDMICA (30. MAJ – 4. JUN):

ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 30. MAJ:

ITALIJA – TAJLAND      3:2 (24:26, 25:17, 27:29, 30:28, 15:11)

POLJSKA – KANADA     3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:23, 15:13)

SREDA, 31. MAJ:

SRBIJA – SAD            2:3 (20:25, 25:19, 25:21, 21:25, 12:15)

TURSKA – KOREJA  3:0 (25:14, 25:17, 26:24)

ČETVRTAK, 1. JUN:

SRBIJA – TURSKA       1:3 (26:24, 17:25, 15:25, 21:25)

TAJLAND – KANADA     3:0 (25:17, 26:24, 25:21)

POLJSKA – ITALIJA      3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:18)

PETAK, 2. JUN:

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

KANADA – KOREJA      3:0 (25:17, 25:16, 25:18)

SAD – ITALIJA  3:2 (25:16, 14:25, 22:25, 25:20, 15:9)

SUBOTA, 3. JUN:

SRBIJA – POLJSKA      0:3 (18:25, 22:25, 28:30)

SAD – KOREJA            3:0 (25:16, 27:25, 25:11)

TURSKA – ITALIJA       3:0 (25:19, 26:24, 25:19)

NEDELJA, 4. JUN:

SRBIJA – KANADA       2:3 (25:18, 26:28, 23:25, 25:18, 12:15)

TAJLAND – KOREJA      3:0 (25:17, 28:26, 25:21)

SAD – TURSKA 3:2 (25:22, 25:22, 22:25, 11:25, 15:9)

 

NAGOJA, JAPAN:

UTORAK, 30. MAJ:

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:1 (25:21, 25:22, 20:25, 25:22)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:15)

SREDA, 31. MAJ:

BUGARSKA – HRVATSKA         3:0 (25:12, 25:17, 25:19)

KINA – BRAZIL      3:2 (25:23, 22:25, 25:20, 20:25, 15:12)

ČETVRTAK, 1. JUN:

NEMAČKA – HRVATSKA           3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BUGARSKA     3:2 (22:25, 25:16, 16:25, 25:14, 15:11)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

PETAK, 2. JUN:

KINA – NEMAČKA        3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:2 (25:18, 22:25, 25:18, 21:25, 15:11)

JAPAN – HRVATSKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:20)

SUBOTA, 3. JUN:

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:1 (27:25, 20:25, 25:21, 27:25)

KINA – HOLANDIJA      3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

NEDELJA, 4. JUN:

BRAZIL – HRVATSKA    3:0 (26:24, 25:18, 25:8)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (18:25, 25:20, 23:25, 26:24, 15:10)

KINA – JAPAN        3:0 (25:18, 27:25, 27:25)

 

TABELA:

  1. POL      4    4    0    12:3    11

  2. CHN     4    4    0    12:3    11

  3. USA     4    4    0    12:6      9

  4. BRA     4    3    1    11:4    10

  5. TUR     4    3    1    11:4    10

  6. JPN      4    3    1      9:4      9

  7. GER     4    3    1      9:6      8

  8. THA     4    2    2      8:6      7

  9. CAN     4    2    2      8:8      6

10. DOM    4    2    2      8:10     4

11. BUL      4    1    3      7:9      5

12. ITA      4    1    3      6:11     3

13. SRB     4    0    4      5:12     2

14. NED     4    0    4      4:12     1

15. KOR     4    0    4      0:12     0

16. CRO     4    0    4      0:12     0

 

II SEDMICA (13 – 18. JUN):

BRAZILIJA, BRAZIL:

UTORAK, 13. JUN:

SRBIJA – JAPAN          21.00 (SREDA U 2.00)

SAD – HRVATSKA        17.30 (22.30)

 

SREDA, 14. JUN:

NEMAČKA – TAJLAND   17.30 (22.30)

BRAZIL – KOREJA        21.00 (ČETVRTAK U 2.00)

 

ČETVRTAK, 15. JUN:

SRBIJA – BRAZIL        21.00 (PETAK U 2.00)

SAD – TAJLAND            14.00 (19.00)

JAPAN – KOREJA         17.30 (22.30)

 

PETAK, 16. JUN:

SRBIJA – TAJLAND      21.00 (SUBOTA U 2.00)

JAPAN – NEMAČKA      14.00 (19.00)

KOREJA – HRVATSKA   17.30 (22.30)

 

SUBOTA, 17. JUN:

SRBIJA – HRVATSKA    21.00 (NEDELJA U 2.00)

BRAZIL – NEMAČKA     14.00 (19.00)

JAPAN – SAD               17.30 (22.30)

 

NEDELJA, 18. JUN:

BRAZIL – SAD             10.00 (15.00)

TAJLAND – HRVATSKA  14.00 (19.00)

NEMAČKA – KOREJA     17.30 (22.30)

 

HONG KONG, KINA:

UTORAK, 13. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     17.00 (11.00)

KINA – KANADA     20.30 (14.30)

SREDA, 14. JUN:

ITALIJA – BUGARSKA   17.00 (11.00)

HOLANDIJA – TURSKA  20.30 (14.30)

ČETVRTAK, 15. JUN:

BUGARSKA – KANADA  13.30 (7.30)

POLJSKA – TURSKA      17.00 (11.00)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 20.30 (14.30)

PETAK, 16. JUN:

TURSKA – KANADA      13.30 (7.30)

POLJSKA – HOLANDIJA 17.00 (11.00)

KINA – BUGARSKA      20.30 (14.30)

SUBOTA, 17. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      15.30 (7.30)

ITALIJA – HOLANDIJA  17.00 (11.00)

KINA – POLJSKA         20.30 (14.30)

NEDELJA, 18. JUN:

HOLANDIJA – BUGARSKA   13.30 (7.30)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      17.00 (11.00)

ITALIJA – KINA                 20.30 (14.30)

 

vnl1

  • jun 9, 2023
  • 1741
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga