Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Srpska mladost poklekla posle četiri seta

SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u drugom meču u Fukuoki na turniru poslednje, treće sedmice VI Lige nacija 2024. Frnacuska je rano jutros po našem vremenu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:22, 22:25, 25:23 i 25:21, posle 103 minuta igre.

 

lz31

 

Izabranice Saima Pakana su poražene od Francuske u meču koji je bio izjednačen gledajući rezultat po setovima. Ipak, slavila je Francuska najviše zahvaljujući veliko broj grešaka odbojkašica Srbije, 41 za četiri seta, odnosno više od 10 po setu. Mlade srpske odbojkašice bile su ravnopravne u elmentima servisa, prijema i bloka, a uspešnije od Francuskinja u napadu, pa je šteta što su greške presudile u konačnom ishodu.

 

 

Srbiji će treći rival u Fukuoki biti Japan sutra (subota, 15. jun) od 12.20 časova po našem vremenu.

Srbija će u nedelju, 16. juna u poslednjem meču u okviru takmičenja po grupama igrati protiv Italije od 8.00 časova po našem vremenu. Pored Srbije i domaćina, u Japanu će igrati i SAD, Kanada, i Koreja.

Seniorke Srbije u interkontinentalnom delu neće igrati protiv SAD, Nemačke i Koreje.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Na finalni turnir će se plasirati domaćin i još 7 najuspešnijih selekcija.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

 

SENIORKE – VI LIGA NACIJA 2024. (14. maj – 23. jun)

I SEDMICA (14 – 19. MAJ):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

UTORAK, 14. MAJ:

KINA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:16, 25:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (26:24, 23:25, 26:24, 25:12)

SREDA, 15. MAJ:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  1:3 (18:25, 17:25, 25:21, 20:25)

SAD – TAJLAND          3:1 (25:22, 19:25, 25:12, 25:18)

ČETVRTAK, 16. MAJ:

BRAZIL – KOREJA   3:0 (25:15, 25:19, 25:17)

KINA – SAD     3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:19)

KANADA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:22)

PETAK, 17. MAJ:

SRBIJA – TAJLAND 3:0 (25:13, 29:27, 25:19)

KANADA – KINA          3:1 (25:22, 20:25, 25:23, 25:22)

BRAZIL – SAD  3:1 (25:22, 25:16, 18:25, 25:19)

SUBOTA, 18. MAJ:

SRBIJA – KINA 1:3 (25:21, 15:25, 18:25, 18:25)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:13, 25:19, 25:20)

KANADA – TAJLAND     3:1 (25:21, 25:13, 20:25, 25:17)

NEDELJA, 19. MAJ:

SRBIJA – BRAZIL         0:3 (15:25, 19:25, 19:25)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

KOREJA – TAJLAND      3:1 (25:19, 23:25, 25:16, 25:18)

A GRUPA – ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 14. MAJ:

HOLANDIJA – BUGARSKA        3:0 (25:14, 25:20, 25:22)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (28:26, 25:23, 25:21)

SREDA, 15. MAJ:

NEMAČKA – FRANCUSKA         3:0 (25:22, 25:14, 25:22)

JAPAN – TURSKA         3:2 (25:23, 25:21, 23:25, 20:25, 15:11)

ČETVRTAK, 16. MAJ:

ITALIJA – NEMAČKA     3:1 (25:16, 25:16, 21:25, 25:22)

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:13, 25:15, 25:15)

TURSKA – HOLANDIJA  3:1 (25:14, 23:25, 25:23, 25:18)

PETAK, 17. MAJ:

JAPAN – NEMAČKA       3:0 (25:21, 25:15, 25:22)

POLJSKA – FRANCUSKA          3:0 (25:20, 25:16, 25:17)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:11, 25:22, 25:19)

SUBOTA, 18. MAJ:

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:1 (19:25, 25:21, 25:11, 29:27)

ITALIJA – TURSKA       3:1 (25:27, 25:21, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 19. MAJ:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:1 (25:21, 21:25, 25:23, 25:20)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

TURSKA – FRANCUSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

II SEDMICA (28. MAJ – 2. JUN):

B GRUPA – ARLINGTON (TEKSAS), SAD:

UTORAK, 28. MAJ:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (16:25, 23:25, 25:18, 25:22)

SAD – KANADA 3:1 (25:22, 25:17, 23:25, 25:20)

SREDA, 29. MAJ:

BUGARSKA – KOREJA   3:2 (25:23, 20:25, 24:26, 25:21, 15:13)

TURSKA – NEMAČKA    3:1 (20:25, 25:20, 25:9, 26:24)

ČETVRTAK, 30. MAJ:

SRBIJA – TURSKA       1:3 (18:25, 31:33, 25:21, 21:25)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:20, 25:20, 25:10)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:15, 25:22)

PETAK, 31. MAJ:

SRBIJA – KANADA       3:1 (25:22, 21:25, 26:24, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA   3:0 (25:23, 25:20, 25:21)

SAD – BUGARSKA        3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

SUBOTA, 1. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (18:25, 25:21, 25:17, 25:16)

TURSKA – KOREJA       3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

POLJSKA – SAD           3:1 (29:27, 25:22, 20:25, 25:23)

NEDELJA, 2. JUN:

KANADA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:12, 25:18)

TURSKA – SAD 3:2 (21:25, 25:20, 25:21, 12:25, 15:12)

NEMAČKA – BUGARSKA          3:1 (25:19, 21:25, 25:21, 25:11)

A GRUPA – MAKAO, KINA:

UTORAK, 28. MAJ:

TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 26:24)

BRAZIL – JAPAN          3:2 (24:26, 26:24, 19:25, 25:20, 15:11)

SREDA, 29. MAJ:

ITALIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:15, 25:14, 25:14)

KINA – HOLANDIJA      3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21)

ČETVRTAK, 30. MAJ:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

JAPAN – FRANCUSKA   3:0 (25:14, 25:18, 25:15)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:18)

PETAK, 31. MAJ:

TAJLAND – FRANCUSKA          3:2 (25:23, 25:21, 23:25, 20:25, 15:7)

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:17, 23:25, 25:21, 25:17)

JAPAN – KINA   3:1 (25:22, 19:25, 25:18, 25:17)

SUBOTA, 1. JUN:

BRAZIL – ITALIJA        3:2 (26:24, 25:27, 18:25, 25:19, 15:10)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:1 (25:20, 23:25, 26:24, 25:23)

KINA – TAJLAND          3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

NEDELJA, 2. JUN:

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:0 (25:17, 25:10, 25:21)

BRAZIL – TAJLAND      3:0 (25:22, 25:14, 25:17)

ITALIJA – KINA            3:0 (25:23, 25:19, 25:16)

III SEDMICA (11 – 16. JUN):

B GRUPA – FUKUOKA, JAPAN:

UTORAK, 11. JUN:

SAD – FRANCUSKA      3:0 (25:15, 26:24, 25:20)

ITALIJA – KANADA       3:0 (25:16, 25:15, 25:14)

SREDA, 12. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (20:25, 21:25, 25:18, 12:25)

JAPAN – KOREJA          3:0 (25:16, 25:16, 25:23)

ČETVRTAK, 13. JUN:

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:21, 25:20, 25:22)

KOREJA – FRANCUSKA 3:2 (25:23, 21:25, 17:25, 25:22, 15:13)

KANADA – JAPAN         3:2 (23:25, 22:25, 25:20, 25:21, 16:14)

PETAK, 14. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA  1:3 (22:25, 25:22, 23:25, 21:25)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (26:24, 25:16, 25:23)

ITALIJA – KOREJA        3:0 (25:16, 25:11, 25:13)

 

SUBOTA, 15. JUN:

SRBIJA – JAPAN          19.20 (12.20)

KANADA – FRANCUSKA 12.00 (5.00)

ITALIJA – SAD             15.30 (8.30)

 

NEDELJA, 16. JUN:

SRBIJA – ITALIJA        15.00 (8.00)

HOLANDIJA – KOREJA  11.30 (4.30)

JAPAN – SAD               18.45 (11.45)

 

TABELA:

  1. BRA          11  11  0    33:9    31

  2. POL           10  9    1    28:5    27

  3. ITA           10  8    2    26:8    25

  4. TUR           10  8    2    27:12   24

  5. JPN           10  7    3    25:13   22

  6. CHN          10  7    3    23:12   21

  7. USA          10  6    4    23:14   19

  8. NED          11  6    5    21:18   18

  9. CAN          11  6    5    21:19   17

10. SRB           10  3    7    15:23     9

11. DOM          11  3    8    13:26     9

12. THA           10  3    7    12:26     7

13. FRA           11  2    9    10:29     8

14. GER           11  2    9    11:28     6

15. KOR          11  2    9      8:30     6

16. BUL           11  1    10    8:32     3

 

A GRUPA – HONG KONG, KINA:

UTORAK, 11. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA     3:1 (26:24, 21:25, 25:21, 25:21)

KINA – BUGARSKA       3:0 (25:15, 25:12, 25:17)

SREDA, 12. JUN:

TURSKA – TAJLAND     3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

BRAZIL – POLJSKA       3:1 (22:25, 25:17, 25:17, 25:16)

ČETVRTAK, 13. JUN:

TAJLAND – BUGARSKA 3:2 (25:23, 22:25, 25:18, 22:25, 15:10)

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 26:24)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:1 (17:25, 25:15, 25:17, 25:18)

PETAK, 14. JUN:

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:11, 25:11, 25:23)

POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:0 (33:31, 25:20, 25:16)

KINA – NEMAČKA        3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

 

SUBOTA, 15. JUN:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BUGARSKA     13.30 (6.30)

POLJSKA – TAJLAND    17.00 (11.00)

KINA – TURSKA           20.30 (14.30)

 

NEDELJA, 16. JUN:

NEMAČKA – TAJLAND   13.30 (6.30)

TURSKA – BRAZIL        17.00 (11.00)

KINA – POLJSKA          20.30 (14.30)

 

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.

Na finalni turnir će se plasirati Tajland, domaćin, i još 7 najuspešnijih selekcija, a takmičenje će početi od četvrtfinala.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

 

vnl2

  • jun 14, 2024
  • 459
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Gvideti odabrao sastav za Olimpijske igre – seniorke ujutru putuju u Pariz! Gvideti odabrao sastav za Olimpijske igre – seniorke ujutru putuju u Pariz!

    SENIORKE – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije, srebrna sa OI 2016. i bronzana sa OI 2020. otputovaće sutra rano ujutru u Pariz, gde će se takmičiti na XXXIII Olimpijskim igrama. Đovani Gvideti, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je spisak igračica koje će krenuti put Pariza.

  • Seniorkama uručeni diplomatski pasoši Seniorkama uručeni diplomatski pasoši

    SENIORKE – XXXIII OI 2024.

    U Ministarstvu spoljnih poslova danas su uručeni diplomatski pasoši članicama ženske seniorske reprezentacije Srbije koja će učestvovati na XXXIII Olimpijskim igrama u Parizu.

  • Uspešna generalna proba – Pobeda Srbije za prvo mesto na Memorijalu! Uspešna generalna proba – Pobeda Srbije za prvo mesto na Memorijalu!

    XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u poslednjoj utakmici i zauzela prvo mesto na Memorijalu „Agata Mruz Olševska“, koji se organizuje u čast preminule poljske reprezentativke. Srbija je večeras nadigrala domaćina turnira, Poljsku, sa 3:1, po setovima 17:25, 25:21, 25:15 i 25:19, posle 97 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga