Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Srbija sedmi put na OI – Slovenija uspešnija posle pet setova

SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u poslednjem meču VI Lige nacija 2024. od Slovenije, ali je mnogo važnije da će igrati na OI 2024. u Parizu, sedmi put u istoriji. Slovenija je večeras u prepunoj dvorani “Stožice” pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 25:13, 25:27, 25:14, 22:25 i 15:12, posle 102 minuta igre.

 

lm61

lm8

 

U utakmici koja nije odlučivala o putu u Pariz, izabranici Igora Kolakovića presrećni zbog ostvarenog cilja, nisu uspeli da iznenade Sloveniju, najuspešniju selekciju u ovogodišnjoj Ligi nacija. Istina, Srbija bi pobedom izborila plasman na Finalni turnir, ali sa druge strane Sloveniji je trijumf donosio prvo mesto na tabeli uoči Finalnog turnira i potpuno drugačije protivnike u Lođu. Ipak, Srbija je osvojila dva seta i bila blizu iznenađenja u duelu sa izuzetno raspoloženim Slovencima, koji su imali čak 16 asova.

 

Izjava Milorada Kapura

Izjava Mirana Kujundžića

 

Seniori Srbije se iz Ljubljane vraćaju u ponedeljak, 24. juna rano ujutro.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

 

SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

I SEDMICA (21 – 26. MAJ):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

UTORAK, 21. MAJ:

JAPAN – ARGENTINA    3:1 (24:26, 25:22, 25:23, 25:19)

KUBA – BRAZIL           3:1 (25:23, 27:29, 25:21, 25:21)

SREDA, 22. MAJ:

SRBIJA – IRAN 3:1 (27:25, 17:25, 25:19, 25:18)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 23. MAJ:

SRBIJA – JAPAN          0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

KUBA – NEMAČKA       3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:23)

BRAZIL – ARGENTINA  3:2 (25:13, 20:25, 19:25, 25:23, 15:11)

PETAK, 24. MAJ:

SRBIJA – BRAZIL        1:3 (21:25, 20:25, 25:22, 22:25)

JAPAN – KUBA  3:2 (18:25, 25:22, 25:23, 19:25, 22:20)

ITALIJA – IRAN      3:0 (25:19, 25:18, 25:11)

SUBOTA, 25. MAJ:

ITALIJA – JAPAN    3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:17)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:21)

KUBA – IRAN    3:1 (25:20, 14:25, 25:21, 25:21)

NEDELJA, 26. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

ITALIJA – BRAZIL        3:2 (17:25, 25:15, 22:25, 25:17, 15:13)

ARGENTINA – IRAN      3:2 (23:25, 31:29, 20:25, 25:20, 15:13)

A GRUPA – ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 21. MAJ:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (25:21, 26:24, 25:14)

KANADA – TURSKA      3:1 (17:25, 25:23, 25:21, 25:21)

SREDA, 22. MAJ:

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:2 (31:33, 25:22, 20:25, 25:21, 27:25)

POLJSKA – SAD           3:0 (25:22, 25:15, 26:24)

ČETVRTAK, 23. MAJ:

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:21)

POLJSKA – KANADA     3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:21)

HOLANDIJA – TURSKA  3:2 (19:25, 20:25, 25:18, 25:21, 15:9)

PETAK, 24. MAJ:

KANADA – BUGARSKA  3:0 (25:22, 30:28, 26:24)

FRANCUSKA – SAD      3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (30:28, 25:23, 25:18)

SUBOTA, 25. MAJ:

SLOVENIJA – KANADA  3:2 (22:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:10)

FRANCUSKA – TURSKA 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:14)

BUGARSKA – SAD       3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:21)

NEDELJA, 26. MAJ:

SLOVENIJA – POLJSKA 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

SAD – TURSKA 3:1 (20:25, 25:22, 27:25, 25:21)

HOLANDIJA – BUGARSKA        3:1 (25:16, 20:25, 25:13, 25:20)

II SEDMICA (4 – 9. JUN):

B GRUPA – OTAVA, KANADA:

UTORAK, 4. JUN:

SAD – ARGENTINA       3:0 (25:23, 25:21, 26:24)

KANADA – KUBA          3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 28:26)

SREDA, 5. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

FRANCUSKA – ITALIJA 3:2 (25:23, 18:25, 25:23, 19:25, 15:10)

ČETVRTAK, 6. JUN:

HOLANDIJA – KUBA     3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:22)

ITALIJA – SAD             3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

ARGENTINA – KANADA 3:1 (25:18, 22:25, 25:21, 25:20)

PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (25:23, 15:25, 23:25, 14:25)

ITALIJA – KUBA          3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:13)

FRANCUSKA – HOLANDIJA      3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:22)

SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   2:3 (26:28, 18:25, 25:18, 25:22, 13:15)

KUBA – FRANCUSKA    3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:22, 15:10)

KANADA – SAD 3:1 (25:16, 19:25, 26:24, 26:24)

NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA       3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:23)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

FRANCUSKA – ARGENTINA      3:2 (25:19, 25:17, 22:25, 26:28, 15:9)

A GRUPA – FUKUOKA, JAPAN:

UTORAK, 4. JUN:

BRAZIL – NEMAČKA     3:0 (25:15, 25:16, 25:15)

POLJSKA – BUGARSKA 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:18)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

SREDA, 5. JUN:

SLOVENIJA – TURSKA  3:0 (25:22, 26:24, 25:20)

JAPAN – NEMAČKA       3:2 (25:22, 22:25, 25:27, 25:23, 15:8)

ČETVRTAK, 6. JUN:

BRAZIL – IRAN 3:1 (25:19, 22:25, 25:16, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA          3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:16)

POLJSKA – TURSKA      3:0 (25:19, 25:12, 25:19)

PETAK, 7. JUN:

BUGARSKA – IRAN       3:2 (20:25, 25:22, 25:23, 20:25, 15:11)

SLOVENIJA – BRAZIL   3:2 (27:25, 23:25, 26:24, 21:25, 15:12)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

SUBOTA, 8. JUN:

TURSKA – IRAN          3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 27:25)

BRAZIL – POLJSKA       3:1 (25:21, 25:17, 21:25, 25:23)

JAPAN – SLOVENIJA     3:1 (25:23, 19:25, 26:24, 25:21)

NEDELJA, 9. JUN:

NEMAČKA – TURSKA    3:2 (25:22, 42:44, 25:23, 19:25, 15:12)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

III SEDMICA (18 – 23. JUN):

A GRUPA – LJUBLJANA, SLOVENIJA:

UTORAK, 18. JUN:

BUGARSKA – TURSKA  3:1 (27:25, 25:20, 12:25, 25:22)

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:0 (25:23, 25:22, 29:27)

SREDA, 19. JUN:

SRBIJA – KUBA            3:2 (22:25, 21:25, 25:16, 25:21, 15:12)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (25:22, 25:21, 25:22)

ČETVRTAK, 20. JUN:

ARGENTINA – TURSKA 3:0 (25:17, 25:18, 25:20)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (27:25, 25:20, 25:21)

SLOVENIJA – KUBA      3:2 (25:22, 20:25, 25:21, 29:31, 15:8)

PETAK, 21. JUN:

SRBIJA – TURSKA        3:1 (20:25, 25:19, 25:23, 25:21)

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

KUBA – BUGARSKA      3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

SUBOTA, 22. JUN:

SRBIJA – POLJSKA       2:3 (21:25, 25:21, 18:25, 25:22, 11:15)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:0 (25:22, 25:17, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA   3:0 (25:19, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 23. JUN:

SRBIJA – SLOVENIJA    2:3 (13:25, 27:25, 14:25, 25:22, 12:15)

POLJSKA – KUBA         3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

ITALIJA – TURSKA       3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 25:21)

 

TABELA:

  1. SLO           12  11  1    34:14   28

  2. POL           12  10  2    31:10   29

  3. ITA           12  9    3    29:14   27

  4. JPN           12  9    3    30:17   25

  5. CAN          12  8    4    29:19   23

  6. FRA           12  8    4    30:20   23

  7. BRA          12  6    6    27:24   21

  8. ARG          12  6    6    23:24   18

  9. CUB          12  5    7    24:26   17

10. SRB           12  5    7    23:26   17

11. GER           12  5    7    20:25   15

12. USA           12  5    7    19:26   15

13. NED           12  3    9    17:31   11

14. BUL           12  3    9    12:31     8

15. IRI            12  2    10  14:34     6

16. TUR           12  1    11  13:34     5

 

B GRUPA – MANILA, FILIPINI:

UTORAK, 18. JUN:

BRAZIL – HOLANDIJA   3:1 (24:26, 25:23, 31:29, 25:20)

KANADA – JAPAN         3:2 (25:21, 20:25, 25:15, 20:25, 15:10)

SREDA, 19. JUN:

NEMAČKA – FRANCUSKA         3:1 (25:23, 25:27, 25:20, 25:23)

IRAN – SAD     3:2 (26:28, 25:23, 25:18, 26:28, 15:13)

ČETVRTAK, 20. JUN:

KANADA – NEMAČKA    3:0 (25:19, 25:18, 25:21)

IRAN – HOLANDIJA      3:2 (25:22, 22:25, 25:21, 20:25, 15:10)

SAD – BRAZIL  3:2 (25:21, 18:25, 25:21, 22:25, 15:9)

PETAK, 21. JUN:

FRANCUSKA – IRAN     3:0 (25:21, 25:17, 25:20)

KANADA – BRAZIL       3:0 (26:24, 25:19, 26:24)

JAPAN – HOLANDIJA    3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

SUBOTA, 22. JUN:

SAD – NEMAČKA          3:1 (25:23, 21:25, 26:24, 25:23)

KANADA – HOLANDIJA 3:2 (21:25, 25:22, 28:26, 14:25, 15:9)

JAPAN – FRANCUSKA   3:2 (17:25, 19:25, 25:16, 25:23, 15:10)

NEDELJA, 23. JUN:

NEMAČKA – IRAN        3:0 (25:20, 25:23, 25:20)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:2 (25:23, 27:29, 13:25, 25:19, 18:16)

JAPAN – SAD               3:0 (25:20, 25:23, 25:19)

 

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Interkontinentalni deo V Lige nacija 2024. trajaće od 21. maja do 23. juna.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.

 

vnl1

  • jun 23, 2024
  • 505
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori ipak nisu otputovali u Gdanjsk Seniori ipak nisu otputovali u Gdanjsk

    SENIORI – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije nije otputovala u poljski Gdanjsk. Iako je prvobitno bilo predviđeno da ekipa Igora Kolakovića danas otputuje na poslednju proveru pred Olimpijske igre, to nije bilo izvodljivo zbog blokade avio saobraćaja.

  • Seniori na pripremnom turniru u Gdanjsku - prvi rival SAD (subota, 17.00) Seniori na pripremnom turniru u Gdanjsku - prvi rival SAD (subota, 17.00)

    SENIORI – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije otputovaće danas u poljski Gdanjsk gde će igrati prijateljski turnir u sklopu priprema za Olimpijske igre 2024. Igor Kolaković, prvi trener seniora Srbije, na raspolaganju će imati 14 igrača.

  • Kolaković izabrao tim za Pariz! Kolaković izabrao tim za Pariz!

    SENIORI – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je spisak igrača za XXXIII Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga