Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Maksimalan trijumf Brazila – Srbija u ponedeljak protiv Kine (15.00 – TV SK 1)

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je ubedljiv poraz u prvoj utakmici III vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Brazil je danas, u 1. kolu, pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:12, 25:14 i 25:13, posle 76 minuta igre.

sld1

Iskusnije i kvalitetnije Brazilke nisu propustile šansu da ubedljivo savladaju mlade izabranice Aleksandra Vladisavljeva. Brazil, koji u Riminiju igra u najjačem sastavu, nijednog trenutka nije dozvolio Srbiji da pokuša da se rezultatski vrati u meč. Od početka sva tri seta Brazilke su bile silovite, što pokazuje i konačan rezultat. Odbojkašicama Srbije se nema šta zameriti, jer su igrale protiv daleko kvalitetnijeg rivala, a priliku za bolje izdanje imaće u naredna dva kola III vikenda.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Božice Marković

Izjava Mile Đorđević

Izjava Jovane Mirosavljević

 

Srbija će sutra, u 2. kolu III vikenda, igrati protiv Kine (15.00 – TV SK 1), a u poslednjem, 3. kolu, u utorak, 8. juna protiv Belgije (19.30 – TV SK 1).

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

 

TABELA:

  1. USA          7    7    0    21:1    21

  2. TUR           7    7    0    21:5    19

  3. BRA          7    6    1    19:5    18

  4. NED          7    5    2    17:8    16

  5. JPN           7    5    2    15:8    14

  6. RUS          7    4    3    13:13   10

  7. BEL           7    4    3    14:17     9

  8. DOM          7    3    4    13:14   11

  9. CHN          7    3    4    13:15   10

10. SRB          7    3    4    12:14   10

11. POL           7    3    4    14:16     8

12. CAN           7    2    5    12:17     7

13. GER           7    2    5      8:17     6

14. ITA            7    1    6      9:19     5

15. KOR          7    1    6      7:19     4

16. THA           7    0    7      1:21     0

 

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA                 15.00

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      12.00

POLJSKA – HOLANDIJA      18.00

BRAZIL – BELGIJA             21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND            10.00

JAPAN – KANADA              13.00

SAD – KOREJA                 16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.00

 

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       19.30

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     10.00

HOLANDIJA – KANADA      13.00

KINA – BRAZIL                 16.00

 

TEREN 2:

RUSIJA – TURSKA       12.00

JAPAN – POLJSKA        15.00

NEMAČKA – KOREJA     18.00

ITALIJA – SAD            21.00

vnl5

  • jun 6, 2021
  • 457
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Trijumf Jedinstva u prvoj utakmici četvrtfinala Trijumf Jedinstva u prvoj utakmici četvrtfinala

    SENIORKE – 56. KUP SRBIJE 2021/2022 

    Jedinstvo iz Stare Pazove ostvarilo je pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala 56. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkašica. Jedinstvo je večeras u Staroj Pazovi savladalo Crvenu zvezdu sa 3:1, po setovima 25:21, 25:23, 22:25 i 25:12, posle 100 minuta igre.

  • Ub dočekuje Olimpijakos (sreda, 19.00 – TV Arena Sport 4) Ub dočekuje Olimpijakos (sreda, 19.00 – TV Arena Sport 4)

    SENIORKE – LIGA ŠAMPIONA 2022.

    Ub, pobednik Banka poštanska štedionica Superlige 2020/2021. i prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica odigraće prvi meč 3. kola kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. protiv Olimpijakosa iz Pireja. Utakmica će se odigrati u Sportskoj hali Ub, u sredu, 27. oktobra od 19.00 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport 4.

  • U utorak mečevi u Staroj Pazovi i Sremskoj Mitorvici – utakmice u Subotici i Beogradu u novembru U utorak mečevi u Staroj Pazovi i Sremskoj Mitorvici – utakmice u Subotici i Beogradu u novembru

    SENIORKE – 56. KUP SRBIJE 2021/2022.

    Utakmice četvrtfinala 56. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkašica odigraće se u utorak, 26. oktobra. U prvim utakmicama četvrtine finala sastaće se Jedinstvo (Stara Pazova) – Crvena zvezda i Srem (Sremska Mitrovica) – TENT (Obrenovac), dok će se mečevi Spartak (Subotica) – Ub i Partizan Sokerbet – Železničar (Lajkovac) odigrati u novembru.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga