Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pioniri ubedljivi protiv Finske – u subotu protiv Ukrajine (18.00)

PIONIRI – III EP 2021.

Muška pionirska reprezentacija Srbije (2005. i mlađi) zabeležila je maksimalnu pobedu na turniru B grupe II runde kvalifikacija za III EP 2021, koji je danas počeo u dvorani Jezero u Kragujevcu. Srbija je večeras u 1. kolu savladala Finsku sa 3:0, po setovima 25:20, 25:18 i 25:15, posle 74 minuta igre.

pik4

pik1

pik5

pik2

pik3

Silovito su izabranici Strahinje Kozića počeli meč i poveli sa 13:3, pa 16:10, da bi Finci uspeli da smanje na 16:15. Do kraja seta se vodila izjednačena borba, što je Srbija uspešno iskoristila i povela sa 1:0 (25:20).

Iskoristili su pioniri Srbije dobar ritam igre iz prvog seta i na startu drugog su poveli sa 6:0. Nisu se Finci predali, već su odmah smanjili na 6:4, ali je Srbija uzvratila na isti način i povela sa 12:6. Usledio je period dobre igre Finaca, koji su serijom 6:1 uspeli da smanje na 13:12. Uspeli su Finci da izjednače na 16:16, ali je Srbija posle 18:17 uspela da set reši u svoju korist sa 25:18 i povede sa 2:0 u setovima.

U trećem setu se od početka vodila ravnopravna borba. Srbija je imala minimalnu prednost koju je uspešno održavala, da bi u završnici povela sa 18:14, pa 22:15. Srbija je treći set dobila sa 25:15, a meč sa maksimalnih 3:0.

Izjava Strahinje Kozića

Izjava Matije Milanovića

Izjava Luke Stepanovića

Sve utakmice iz Kragujevca možete pratiti u direktnom prenosu na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/channel/UC2w2DZg9FTMWpoa9YKW7sXg).

Pioniri Srbije će sutra biti slobodni, a drugu utakmicu će odigrati u subotu, 8. maja protiv Ukrajine od 18.00 časova.

U utakmici 2. kola, sutra (petak, 7. maj) od 18.00 časova igraće Ukrajina – Finska.

PIONIRI – III EP 2021. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (5 – 9. MAJ):

B GRUPA – KRAGUJEVAC (DVORANA JEZERO), SRBIJA (6 – 8. MAJ):

SUPERVIZOR CEV: JAN KUHORST (HOLANDIJA). SUDIJSKI DELEGAT: UMIT SOKULU (TURSKA). SUDIJE: NIKOLA KOZIĆ (BOSNA I HERCEGOVINA), ISAK FLURIS (KIPAR) I BARTLOMIJ ADAMČIK (POLJSKA).

1. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

SRBIJA – FINSKA   3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

D GRUPA – ZADAR, HRVATSKA (7 – 9. MAJ):

Sudije: Vladimir Cvetković (Srbija), Mihail Bondarenko (Rusija), Eleni Danilidu (Grčka), Tom Knapkens (Belgija).

1. KOLO – SREDA, 5. MAJ:

TURSKA – AUSTRIJA    3:2 (25:23, 25:20, 23:25, 21:25, 15:8)

ŠPANIJA – PORTUGALIJA        3:1 (26:24, 17:25, 25:21, 25:12)

2. KOLO – ČETVRTAK, 6. MAJ:

TURSKA – ŠPANIJA      3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

3. KOLO – PETAK, 7. MAJ:

ŠPANIJA – AUSTRIJA         17.00 (18.00)

TURSKA – PORTUGALIJA    20.00 (21.00)

Plasman na prvenstvo Evrope izboriće pobednici 5 grupa i 2 najbolje drugoplasirane selekcije.

III EP 2021. u konkurenciji pionira (do 17 godina) odigraće se u Tirani, u Albaniji od 10. do 18. jula.

Pored domaćina Albanije, plasman na EP do sada su, iz I runde kvalifikacija, izborili Bugarska (BVA), Poljska (EEVZA), Slovenija (MEVZA) i Italija (WEVZA).