Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pioniri u nedelju (15.30) za peto mesto na EP protiv Bugarske

PIONIRI – III EP 2021.

Muška pionirska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2005. i mlađi, igraće u meču za peto mesto na III EP 2021. u Tirani protiv Bugarske, sutra (nedelja, 18. jul) od 15.30 časova. Srbija je danas, u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta savladala Belgiju sa 3:2, po setovima 21:25, 25:22, 17:25, 25:21 i 15:10, posle 112 minuta igre.

pie2

Posle velike borbe i pet odigranih setova, izabranici Strahinje Kozića su savladali Belgiju, pa će sutra igrati za peto mesto na prvenstvu Evrope.

Posle izjednačenog početka, Belgija je povela sa 12:8, pa 16:13, ali je potom Srbija preokrenula rezultat i povela sa 18:17. Uzvratili su Belgijanci serijom 3:0 za vođstvo od 20:18. Vodila je Belgija sa 22:19, a prvi set dobila sa 25:21. Srbija je u drugom setu povela sa 6:3, ali su Belgijanci izjednačili na 10:10, a zatim poveli sa 14:12. Izjednačila je Srbija na 14:14, a zatim nastavila seriju poena (4:0) za vođstvo od 16:14. Belgija je ponovo preokrenula rezultat i povela sa 18:17, ali se ni Srbija nije predaavala, pa je sa dva vezana poena ponovo povela – 19:18. Srbija je bila bolja i u finišu, pa je povela sa 23:21, a drugi set rešila u svoju korist sa 25:22 za izjednačenje na 1:1 u setovima. Belgija je na početku trećeg seta vodila sa 7:2, 11:6 i 16:9. Smanjila je Srbija prednost Belgije na tri poena – 18:15, ali su Belgijanci povećali na 22:15 i na kraju treći set dobili sa 25:17 za vođstvo od 2:1 u setovima. Četvrti set je obeležila ravnopravna igra, u kojoj su se ekipe smenjivale u minimalnom vođstvu. Srbija je u završnici povela sa 19:17, pa 23:19, a na kraju je bilo 25:21 za izjednačenje na 2:2 u setovima. Odlučujući set je počeo igrom poen za poen, da bi Srbija povela sa 5:3 i 7:4. Srbija je posle 7:5 serijom 4:0 povisila na 11:5, a na kraju je bilo 15: za trijumf Srbije od 3:2.