Serbian flagcirilicalatinica

Pionirke

Peto mesto u Evropi za pionirke Srbije

PIONIRKE – III EP 2021.

Ženska pionirska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2006. i mlađe, zauzele su mesto na III EP 2021. u Humeneu. Pionirke Srbije su večeras u Humeneu, u utakmici za 5. mesto savladale Poljsku sa 3:2, po setovima 20:25, 26:24, 12:25, 25:23 i 15:9, posle 113 minuta igre.

pee2

Izabranice Nemanje Zekića završile su pobedom učešće na prvenstvu Evrope i na kraju zauzele peto mesto, iako imaju samo jedan poraz na šampionatu.

Poljska je bila konkretnija u prvom setu, vodila od početka do kraja, do 25:20 i povela sa 1:0. Uzvratila je Srbija u drugom setu odličnom igrom i visokim vođstvom od početka – 12:4, ali je Poljska uspela da smanji na 14:11. Približila se Poljska na 17:16, ali je Srbija sa dva vezana poena stigla do 19:16. Izjednačila je Poljska na 20:20, ali je Srbija ponovo povela sa 23:21, na kraju je bilo 26:24 za izjednačenje na 1:1. Treći set je počeo vođstvom Poljske od 3:0, ali je Srbija odmah smanjila na 3:2, pa je usledila ravnopravna igra. Sredinom seta Poljakinje su se rezultatski odvojile i povele sa 12:7, pa 16:9 i 19:10. Poljska je treći set dobila sa 25:12 i povela sa 2:1 u setovima. 3:0 je vodila Srbija na početku četvrtog seta, ali su Poljakinje uspela da poravnaju na 7:7, a zatim i da povedu sa 12:9. U nastavku je Poljska vodila sa 16:13, a Srbija smanjila na 17:16, pa izjednačila na 18:18. Povela je Srbija u završnici sa 22:19 i 23:20, a set je dobila sa 25:23 za izjednačenje na 2:2. Vodila je Srbija u petom setu sa 5:2, a zatim odličnom igrom stigle do konačnih 15:9 za pobedu od 3:2 i peto mesto na prvenstvu Evrope.