Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija u osimini finala bez izgubljenog seta - rival u osmini finala Argentina ili Kuba

SENIORI – XX SP 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala na XX SP 2022, koje se igra u Poljskoj i Sloveniji. Srbija je večeras u 3. kolu, u dvorani „Spodek“ u Katovicama, pobedila Tunis sa 3:0, po setovima 29:27, 25:15 i 25:16, posle 68 minuta igre. Srbija će u osmini finala igrati protiv Argentine ili Kube, što zavisi od ishoda meča Italija – Kina, koji će početi u 21.15 časova u Ljubljani.

kt30

Plasman u osminu finala XX SP 2022. izborili su Srbija, Ukrajina i Tunis iz A grupe, Brazil, Japan i Kuba iz B grupe, Poljska i SAD iz C grupe, Francuska, Slovenija i Nemačka iz D grupe, Italija i Turska iz E grupe i Holandija, Iran i Argentina iz F grupe

Kao što je to bio slučaj u prethodne dve utakmice, Srbiji je trebalo malo vremena na početku uvodnog seta kako bi se adaptirala na igru protivnika, što je Tunis znao da iskoristi i povede sa 17:11. Međutim, izabranici Igora Kolakovića su vrlo brzo uhvatili priključak i odveli set u zanimljivu završnicu. Kada je bilo najpotrebnije, zablistao je Uroš Kovačević, koji je uz pomoć svojih saigrača, sjajnim napadima i servisima doneo Srbiji vođstvo u ovom meču.

Na početku drugog seta ponovo je Tunis zapretio i poveo je sa 10:6. To je dalo dodatni motiv seniorima Srbije, koji su u nastavku seta preuzeli inicijativu i sjajnom igrom u napadu, a pogotovo u odbrani, uz odličan prijem, dozvolili protivniku da osvoji svega pet poena.

Iznenađenja nije bilo ni u trećem setu, u kojem su seniori Srbije od početka nametnuli svoj ritam i veoma lako i zasluženo su ostvarili novu, treću maksimalnu pobedu i plasirali se u osminu finala sa prve pozicije u grupi.

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Nemanje Petrića

Izjava Marka Podraščanina

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Marka Ivovića

Izjava Uroša Kovačevića

Izjava Srećka Lisinca

Izjava Nikole Jovovića

Izjava Milana Katića

Izjava Dušana Petkovića

Izjava Nikole Pekovića

Izjava Petra Krsmanovića

Izjava Vuka Todorovića

kt26

Galeriju fotografija iz Katovica možete pogledati na: https://www.ossrb.org/galerija-fotografija/item/1394-galerija-fotografija-sp-2022-katovice-grupna-faza.html

Direktne prenose svih utakmica sa jubilarnog, XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša možete gledati na TV Sport Klub.

SENIORI – XX SP 2022. – LJUBLJANA, SLOVENIJA I GLJIVICE I KATOVICE, POLJSKA (26. AVGUST – 11. SEPTEMBAR):

A GRUPA – KATOVICE (DVORANA SPODEK):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA 3:0 (28:26, 25:21, 25:20)

TUNIS – PORTORIKO      3:0 (25:19, 25:17, 25:20)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

SRBIJA – PORTORIKO     3:0 (26:24, 25:21, 25:16)

UKRAJINA – TUNIS         3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

SRBIJA – TUNIS             3:0 (29:27, 25:15, 25:17)

PORTORIKO – UKRAJINA 20.30

TABELA:

1. SRB            3      3      0      9:0          9 (233:187) 1.245

2. UKR            2      1      1      3:3          3 (142:133) 1.067

3. TUN            3      1      2      3:6          3 (189:210) 0.900

4. PUR            2      0      2      0:6          0

 

B GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

BRAZIL – KUBA                     3:2 (31:33, 21:25, 25:16, 25:17, 18:16)

JAPAN – KATAR              3:0 (25:20, 25:18, 25:15)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

KUBA – KATAR 3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:19)

BRAZIL – JAPAN      3:0 (25:21, 25:18, 25:16)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

BRAZIL – KATAR     3:0 (25:13, 25:23, 26:24)

JAPAN – KUBA 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. BRA            3      3      0      9:2          8

2. JPN             3      2      1      6:4          6

3. CUB            3      1      2      6:7          4

4. QAT            3      0      3      1:9          0

 

C GRUPA – KATOVICE (DVORANA SPODEK):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

SAD – MEKSIKO             3:0 (25:18, 25:20, 25:12)

POLJSKA – BUGARSKA    3:0 (25:12, 25:20, 25:20)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

SAD – BUGARSKA          3:0 (25:20, 25:23, 26:24)

POLJSKA – MEKSIKO      3:0 (25:17, 25:14, 25:19)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

MEKSIKO – BUGARSKA                  3:2 (20:25, 25:20, 25:23, 23:25, 18:16)

POLJSKA – SAD                     3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)

TABELA:

1. POL             3      3      0      9:1          9

2. USA            3      2      1      7:3          6

3. MEX            3      1      2      3:8          2

4. BUL            3      0      3      2:9          1

 

D GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – PETAK, 26. AVGUST:

FRANCUSKA – NEMAČKA        3:0 (25:22, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KAMERUN         3:0 (25:19, 25:23, 25:21)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST:

NEMAČKA – KAMERUN    3:0 (30:28, 25:14, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVENIJA             3:2 (25:21, 22:25, 23:25, 34:32, 15:7)

3. KOLO – UTORAK, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – KAMERUN        3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

SLOVENIJA – NEMAČKA                 3:0 (25:16, 25:22, 25:17)

TABELA:

1. FRA             3      3      0      9:2          8

2. SLO            3      2      1      8:3          7

3. GER            3      1      2      3:6          3

4. CMR            3      0      3      0:9          0

 

E GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

TURSKA – KINA              3:0 (25:15, 25:19, 25:14)

ITALIJA – KANADA  3:0 (25:13, 25:18, 39:37)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

KANADA – KINA      3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

ITALIJA – TURSKA   3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

TURSKA – KANADA 3:0 (25:23, 25:23, 25:17)

ITALIJA – KINA              21.15

TABELA:

1. ITA             2      2      0      6:0          6 (164:128) 1.281

2. TUR            3      2      1      6:3          6 (210:186) 1.129

3. CAN            3      1      2      3:6          3 (206:231) 0.891

4. CHN            2      0      2      0:6          0

 

F GRUPA – LJUBLJANA (DVORANA STOŽICE):

1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST:

HOLANDIJA – EGIPAT     3:0 (25:17, 25:22, 25:16)

IRAN – ARGENTINA        3:2 (22:25, 30:28, 25:18, 32:34, 21:19)

2. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST:

HOLANDIJA – ARGENTINA             3:2 (28:30, 20:25, 25:21, 27:25, 15:9)

IRAN – EGIPAT       3:1 (25:14, 25:19, 22:25, 26:24)

3. KOLO – SREDA, 31. AVGUST:

ARGENTINA – EGIPAT     3:2 (27:25, 26:28, 24:26, 25:17, 15:6)

HOLANDIJA – IRAN         3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:18)

TABELA:

1. NED            3      3      0      9:3          8

2. IRI              3      2      1      7:6          5

3. ARG            3      1      2      7:8          4 (351:347) 1.011

4. EGY            3      0      3      3:9          2

Plasman u II fazu izboriće 16 ekipa, po dve prvoplasirane selekcije iz svake grupe i 4 najbolje trećeplasirane ekipe, koje će igrati u osmini finala po novoj formuli. Naime, ukoliko se plasiraju u osminu finala, Poljska i Slovenija će zauzeti pozicije 1. i 2, dok će preostali timovi biti rangirani na osnovu postignutih rezultata od 3. do 16. mesta.

 

OSMINA FINALA:

(1) POLJSKA (1) – TUNIS (16)

(2) SAD (8) – 9

(3) 4 – ARGENTINA (13)

(4) 5 – IRAN (12)

(5) SLOVENIJA (2) – NEMAČKA (15)

(6) 7 – 10

(7) 3 – KUBA (14)

(8) 6 – 11

Utakmice osmine finala odigraće se 3. i 5. septembra u Ljubljani, a 4. i 6. septembra u Gljivicama. 

 

*TABELA PRVIH 16 SELEKCIJA (BROJ ISPRED SELEKCIJE OZNAČAVA OSVOJENO MESTO U GRUPI):

1. POL             3      3      0      9:1          9 (248:188) 1.319

2. SLO            3      2      1      8:3          7 (260:237) 1.097

1. ITA             2      2      0      6:0          6 (164:128) 1.281

1. SRB            3      3      0      9:0          9 (233:187) 1.245

1. BRA            3      3      0      9:2          8 (271:222) 1.220

1. FRA             3      3      0      9:2          8 (273:242) 1.128

1. NED            3      3      0      9:3          8 (286:250) 1.144

2. USA            3      2      1      7:3          6 (237:215) 1.102

2. TUR            3      2      1      6:3          6 (210:186) 1.129

2. UKR            2      1      1      3:3          3 (142:133) 1.067

2. JPN             3      2      1      6:4          6 (226:205) 1.102

2. IRI              3      2      1      7:6          5 (313:302) 1.036

3. ARG            3      1      2      7:8          4 (351:347) 1.011

3. CUB            3      1      2      6:7          4 (281:302) 0.930

3. GER            3      1      2      3:6          3 (207:215) 0.962

3. TUN            3      1      2      3:6          3 (189:210) 0.900

 

*NAPOMENA: PREOSTALO JE JOŠ DA ITALIJA I UKRAJINA ODIGRAJU SVOJE MEČEVE, PA ĆE KONAČNA TABELA TEK ONDA BITI POZNATA.

ČETVRTFINALE:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 I 6

(4) POBEDNICI MEČEVA 7 I 8

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati 7. septebmra u Ljubljani i 8. septembra u Katovicama.

 

POLUFINALE:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4

Polufinale je zakazano za 10. septembar u Katovicama, gde će se 11. septembra odigrati meč za treće mesto i finale.

  • avgust 31, 2022
  • 1063
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga