Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Seniori Srbije maksimalno na otvaranju EP – naredni rival Belgija (četvrtak, 18.00 – RTS 1 i TV AS 2P)

SENIORI – XXXIII EP 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije maksimalnom pobedom je počela učešće na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u prvom meču u A grupi, u dvorani Pala Barton u Peruđi, savladala Švajcarsku sa 3:0, po setovima 25:19, 25:16 i 25:19, posle 76 minuta igre.

 

pr9

pr1

 pr10

 

 

Izabranici Igora Kolakovića su opravdali ulogu favorita i maksimalno porazili Švajcarsku. Jedino na početku prvog seta su odbojkaši Srbije delovali pomalo usporeno, da bi u finišu tog dela igre, a zatim i u nastavku meča bili potpuno dominantni.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Marka Podraščanina

Izjava Vuka Todorovića

 

Srbija će drugu utakmicu u Peruđi odigrati sutra protiv Belgije od 18.00 časova, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 2 premijum.

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Srbija će treći meč odigrati u petak, 1. septembra protiv Italije od 21.00.

Srbija će u Ankoni u ponedeljak, 4. septembra igrati protiv Estonije (18.00), a u utorak, 5. septembra protiv Nemačke (21.00).

Poslednje utakmice u A grupi će se odigrati 6. septembra.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA):

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PONEDELJAK, 28. AVGUST – BOLONJA (UNIPOL ARENA):

ITALIJA – BELGIJA       3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

TABELA:

1. ITA        1    1    0    3:0      3   

2. SRB       1    1    0    3:0      3

3. GER       1    1    0    3:0      3

4. EST       1    0    1    0:3      0

5. SUI        1    0    1    0:3      0

6. BEL       1    0    1    0:3      0

 

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        18.00

ITALIJA – ESTONIJA     21.00

 

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA              21.00

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA   18.00

 

ANKONA (PALA ROSINI):

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – ŠVAJCARSKA   18.00

BELGIJA – NEMAČKA         21.00

 

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA           18.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      21.00

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      21.00

BELGIJA – ESTONIJA    18.00

 

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ŠVAJCARSKA     18.00

ITALIJA – NEMAČKA           21.00

 

C GRUPA – SKOPLJE (DVORANA BORIS TRAJKOVSKI), SEVERNA MAKEDONIJA:

SREDA, 30. AVGUST:

SEVERNA MAKEDONIJA – DANSKA      3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HOLANDIJA – CRNA GORA  17.00

POLJSKA – ČEŠKA            20.00

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

ČEŠKA – DANSKA              17.00

POLJSKA – HOLANDIJA      20.00

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – ČEŠKA                         17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA  20.00

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

CRNA GORA – DANSKA                      17.00

POLJSKA – SEVERNA MAKEDONIJA      20.00

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – DANSKA       17.00

CRNA GORA – ČEŠKA        20.00

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00

POLJSKA – DANSKA                          20.00

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

POLJSKA – CRNA GORA                17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – ČEŠKA    20.00

 

B GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:

UTORAK, 29. AVGUST:

ŠPANIJA – BUGARSKA  3:1 (25:17, 25:21, 21:25, 25:19)

SREDA, 30. AVGUST:

SLOVENIJA – UKRAJINA          3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

FINSKA – HRVATSKA    3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

TABELA:

1. FIN        1    1    0    3:0      3

2. ESP       1    1    0    3:1      3

3. SLO       1    1    0    3:1      3

4. UKR       1    0    1    1:3      0

5. BUL       1    0    1    1:3      0

6. CRO       1    0    1    0:3      0

 

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

UKRAJINA – HRVATSKA      17.30 (16.30)

BUGARSKA – FINSKA         20.30 (19.30)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – FINSKA         17.30 (16.30)

HRVATSKA – ŠPANIJA        20.30 (19.30)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA        17.30 (16.30)

BUGARSKA – UKRAJINA     20.30 (19.30)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA             17.30 (16.30)

BUGARSKA – HRVATSKA    20.30 (19.30)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – UKRAJINA          17.30 (16.30)

SLOVENIJA – HRVATSKA    20.30 (19.30)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – ŠPANIJA         17.30 (16.30)

BUGARSKA – SLOVENIJA    20.30 (19.30)

 

D GRUPA – TEL AVIV, IZRAEL:

UTORAK, 29. AVGUST:

IZRAEL – GRČKA         3:2 (25:17, 27:29, 21:25, 25:21, 15:13)

SREDA, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:20, 30:28, 27:25)

PORTUGALIJA – RUMUNIJA       3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

TABELA:

1. POR       1    1    0    3:0      3

2. FRA       1    1    0    3:0      3

3. ISR        1    1    0    3:2      2

4. GRE       1    0    1    2:3      1

5. TUR       1    0    1    0:3      0

6. ROU       1    0    1    0:3      0

 

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    17.00 (16.00)

RUMUNIJA – IZRAEL               20.00 (19.00)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TURSKA         16.00 (15.00)

GRČKA – PORTUGALIJA      19.00 (18.00)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

GRČKA – TURSKA              17.30 (16.30)

FRANCUSKA – IZRAEL       20.30 (19.30)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

GRČKA – RUMUNIJA          17.00 (16.00)

IZRAEL – PORTUGALIJA 20.00 (19.00)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – RUMUNIJA   17.00 (16.00)

TURSKA – PORTUGALIJA    20.00 (19.00)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – GRČKA        17.00 (16.00)

TURSKA – IZRAEL             20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BARI, ITALIJA:

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

VARNA, BUGARSKA:

PETAK, 8. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

 

ČETVRTFINALE:

BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

 

VARNA, BUGARSKA – PONEDELJAK, 11. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

 

RIM (PALATA SPORTOVA), ITALIJA:

POLUFINALE – ČETVRTAK, 14. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

 

SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MESTO

 

  • avgust 30, 2023
  • 720
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028. 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028.

    FIVB – LIGA NACIJA

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će od 2025. u Ligi nacija u obe konkurencije igrati po 18 reprezentacija.

  • Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće u A grupi II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. od 4. do 6. aprila u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom, saopštio je danas CEV.

  • Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta Za EP juniora u Srbiji i Grčkoj slobodno još 8 mesta

    JUNIORI – XXIX EP 2024.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je sastave grupa turnira II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora, koji će se odigrati od 4. do 7. aprila. XXIX EP 2024. u konkurenciji juniora (do 20, 2005. i mlađi) odigraće se u Srbiji i Grčkoj od 26. avgusta do 7. septembra. Polufinalni mečevi, kao i utakmice za medalje odigraće se u Srbiji.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga