Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Fantastični Japan slavio ubedljivo

SENIORI – XXXIII OI 2024.

Muška seniorska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na turniru B grupe kvalifikacija za OI 2024. u Tokiju. Japan je danas po našem vremenu, u 5. kolu B grupe u dvorani Jojogi, pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:17, 25:14 i 25:22, posle 71 minuta igre.

 

tk33

 

 

Izuzetno borbeni Japanci odigrali su sjajan meč nošeni podrškom 10 360 navijača u dvorani Jojogi i slavili protiv Srbije u meču u kome su izabranici Igora Kolakovića pokušavali da ugroze rivala, ali samo je na tome i ostalo.

Menjao je Kolaković i tražio pravu postavu, videla se i kod igrača želja da odigraju bolje i pariraju domaćinu, ali večeras to praktično nije bilo moguće. Odlični servisi, po običaju fantastična igra u odborani upotpunjeni silovitim napadima bili su večerašnji prikaz igre Japana u najkraćem.

Srbija je porazom od Japana šanse za plasman na jedno od prva dva mesta svela u domen teorije, ali dok god postoji mogućnost treba se boriti.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Uroša Kovačevića

Izjava MIlorada Kapura

 

Utakmicu Srbija – Japan posmatrali su Đula Mešter, predsednik OSS, Aleksandra Kovač, ambasador Srbije u Japanu, i Marija Perišić, prvi savetnik u ambasadi Srbije u Japanu.

 

tk32

 

Sara Lozo, reprezentativka Srbije, doputovala je danas iz Saitame u Tokio kako bi bodrila naše najbolje odbojkaše na utakmici Srbija – Japan.

 

tk30

 

Srbija će sutra u pretposlednjem, 6. kolu igrati protiv SAD od 9.00 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

Sve utakmice kvalifikacija za OI direktno prenosi TV Sport Klub.

XXXIII Olimpijske igre 2024. odigraće se od 26. jula do 11. avgusta u Parizu, u Francuskoj.

Direktan plasman na OI obezbedila je Francuska, domaćin OI, u obe konkurencije.

Po novom sistemu kvalifikacija, 24 najbolje reprezentacije sa rang liste FIVB podeljene su u 3 grupe sa po 8 selekcija, a plasman na OI izboriće po 2 najbolje reprezentacije iz svake grupe, odnosno ukupno 6 reprezentacija.

 

SENIORI – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (30. SEPTEMBAR – 8. OKTOBAR):

B GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI), JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA       1:3 (22:25, 25:20, 14:25, 20:25)

SLOVENIJA – TUNIS     3:0 (25:20, 25:18, 25:21)

SAD – EGIPAT             3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

JAPAN – FINSKA          3:2 (25:17, 25:15, 25:27, 19:25, 15:12)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – TUNIS          3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

SLOVENIJA – TURSKA  3:0 (28:26, 30:28, 25:22)

SAD – FINSKA             3:0 (25:17, 25:15, 25:17)

EGIPAT – JAPAN          3:2 (14:25, 10:25, 25:23, 25:23, 15:13)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

SRBIJA – EGIPAT         3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16)

SLOVENIJA – FINSKA   3:1 (25:19, 18:25, 25:20, 25:18)

SAD – TURSKA 3:1 (25:17, 26:28, 32:30, 25:20)

JAPAN – TUNIS           3:0 (25:14, 25:16, 25:15)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – FINSKA        3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

SLOVENIJA – EGIPAT   3:1 (23:25, 25:22, 25:17, 25:14)

SAD – TUNIS               3:0 (25:11, 25:12, 25:14)

JAPAN – TURSKA         3:0 (25:15, 25:20, 25:19)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

SRBIJA – JAPAN          0:3 (17:25, 14:25, 22:25)

TURSKA – FINSKA       3:2 (25:22, 25:23, 23:25, 23:25, 15:8)

EGIPAT – TUNIS          3:2 (15:25, 13:25, 25:21, 29:27, 15:9)

SAD – SLOVENIJA       3:1 (25:18, 21:25, 25:20, 25:18)

TABELA:

1. USA       5    5    0    15:2    15

2. JPN        5    4    1    14:5    12

3. SLO       5    4    1    13:5    12

4. SRB       5    3    2    10:7     9

5. TUR       5    2    3      7:12     5

6. EGY       5    2    3      8:13     4

7. FIN        5    0    5      5:15     2

8. TUN       5    0    5      2:15     1

 

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD             16.00 (9.00)

TURSKA – EGIPAT       10.00 (3.00)

TUNIS – FINSKA         13.00 (6.00)

JAPAN – SLOVENIJA     19.25 (12.25)

 

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – SLOVENIJA    16.00 (9.00)

EGIPAT – FINSKA        10.00 (3.00)

TURSKA – TUNIS         13.00 (6.00)

JAPAN – SAD               19.25 (12.25)

 

A GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

BRAZIL – KATAR    3:0 (25:16, 25:19, 26:24)

ITALIJA – ČEŠKA         3:1 (24:26, 25:18, 25:22, 25:19)

NEMAČKA – IRAN        3:1 (25:22, 22:25, 25:16, 25:21)

KUBA – UKRAJINA       3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:2 (22:25, 25:16, 25:20, 21:25, 16:14)

NEMAČKA – KUBA       3:1 (21:25, 25:14, 25:22, 25:15)

ITALIJA – KATAR         3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

UKRAJINA – IRAN        3:0 (25:19, 25:22, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

IRAN – KATAR  3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:23)

KUBA – ČEŠKA           3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

ITALIJA – UKRAJINA     3:0 (25:23, 25:16, 25:16)

NEMAČKA – BRAZIL     3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 28:26)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

ČEŠKA – IRAN  3:1 (25:17, 25:22, 21:25, 25:20)

NEMAČKA – ITALIJA     3:1 (26:24, 18:25, 25:20, 25:23)

KUBA – KATAR            3:0 (25:21, 25:21, 25:16)

BRAZIL – UKRAJINA     3:2 (36:38, 25:20, 21:25, 25:18, 15:11)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – KUBA            10.00 (15.00)

ITALIJA – IRAN            13.30 (18.30)

UKRAJINA – KATAR      17.00 (22.00)

NEMAČKA – ČEŠKA      20.30 (SUBOTA U 1.30)

TABELA:

1. GER       4    4    0    12:4    12

2. CUB      4    3    1    10:3      9

3. ITA        4    3    1    10:4      9

4. BRA       4    3    1    10:7      7

5. CZE       4    1    3      6:10     4

6. UKR       4    1    3      5:9      4

7. IRI        4    1    3      5:10     3

8. QAT       4    0    4      1:12     0

 

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

BRAZIL – IRAN            10.00 (15.00)

ITALIJA – KUBA            13.30 (18.30)

UKRAJINA – ČEŠKA      17.00 (22.00)

NEMAČKA – KATAR      20.30 (NEDELJA U 1.30)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BRAZIL – ITALIJA        10.00 (15.00)

IRAN – KUBA             13.30 (18.30)

UKRAJINA – NEMAČKA 17.00 (22.00)

ČEŠKA – KATAR          20.30 (PONEDELJAK U 1.30)

 

C GRUPA – SJEN, KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – MEKSIKO          3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

KANADA – HOLANDIJA 3:2 (25:21, 23:25, 24:26, 25:18, 15:12)

POLJSKA – BELGIJA     3:2 (23:25, 25:20, 25:16, 21:25, 17:15)

BUGARSKA – KINA      3:0 (25:18, 25:19, 25:14)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

KANADA – ARGENTINA            3:1 (27:25, 25:22, 23:25, 25:15)

HOLANDIJA – MEKSIKO           3:0 (25:19, 25:19, 25:16)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (26:24, 25:20, 25:21)

BELGIJA – KINA          3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 25:17)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

ARGENTINA – BUGARSKA        3:0 (27:25, 25:21, 31:29)

BELGIJA – HOLANDIJA 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

POLJSKA – KANADA     3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15)

KINA – MEKSIKO         3:0 (25:21, 25:9, 25:19)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:0 (25:23, 25:21, 30:28)

ARGENTINA – BELGIJA 3:2 (25:22, 25:23, 18:25, 21:25, 15:13)

POLJSKA – MEKSIKO    3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

KANADA – KINA          3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

KANADA – BUGARSKA  3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

BELGIJA – MEKSIKO    3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

POLJSKA – ARGENTINA 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:20)

HOLANDIJA – KINA      3:2 (22:25, 25:16, 25:16, 21:25, 15:11)

TABELA:

1. POL       5    5    0    15:5    13

2. CAN       5    4    1    14:6    12

3. BEL       5    3    2    13:7    11

4. ARG       5    3    2    11:8      8

5. NED      5    2    3      8:11     6

6. BUL       5    2    3      6:9      6

7. CHN       5    1    4      6:12     4

8. MEX       5    0    5      0:15     0

 

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

KANADA – BELGIJA      10.00 (4.00)

BUGARSKA – MEKSIKO 13.00 (7.00)

POLJSKA – HOLANDIJA 16.00 (10.00)

ARGENTINA – KINA      19.30 (13.30)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

BELGIJA – BUGARSKA       10.00 (4.00)

ARGENTINA – HOLANDIJA  13.00 (7.00)

KANADA – MEKSIKO         16.00 (10.00)

KINA – POLJSKA               19.30 (13.30)

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 24. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

  • oktobar 6, 2023
  • 681
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga