Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Srbija posle velike borbe do četvrte pobede

SENIORI – XXXII EP 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni prvak Evrope, ostvarila je četvrtu pobedu na XXXII EP 2021. Srbija je u 5. kolu A grupe, u Tauron areni u Krakovu, nadigrala Grčku sa 3:2, po setovima 25:23, 22:25, 25:16, 28:30 i 15:5, posle 133 minuta igre.

 ak15

Srbija je boljom igrom otvorila uvodni set. Odmah na početku su izabranici Slobodana Kovača poveli sa 4:0, pa sa 7:1, posle čega su nastavili da povećavaju prednost. Grčka je u završnici pokušala da se vrati u set, smanjila je rezultat na 21:20, ali su nešto kasnije seniori Srbije uspeli da iskoriste četvrtu meč loptu i stignu do prednosti – 25:23.

Na startu drugog seta igralo se poen za poen sve do rezultata 8:8, posle čega je Grčka napravila seriju od 4 poena (12:8). Ova prednost donela je mirnu završnicu seta i omogućila je Grcima da izjednače rezultat – 25:22.

Posle neuspeha u prethodnom, Srbija je u treći set ušla sa željom da što pre dođe do novog vođstva, a kasnije i do četvrte pobede. Vodio je aktuelni prvak Evrope sa 6:3 i 14:10, pa sa 20:15, da bi ovaj period lako rešio u svoju korist sa 25:16.

Četvrti set bio je više nego uzbudljiv. Obe ekipe su prikazale sjajnu igru, ali je Grčka u neizvesnoj završnici uspela da po drugi put dođe do izjednačenja i odvede meč u taj-brejk – 30:28.

Posle uvodnih 4:4, Srbija je u petom setu napravila seriju od šest poena (10:4), da bi u nastavku lako došla do pobede. Odlučujući set završen je sa 15:5.

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Aleksandra Okolića

Ukoliko Poljska sutra savlada Ukrajinu, Srbija će kao drugoplasirana u osmini finala igrati sa trećeplasiranom ekipom iz C grupe. Sve utakmice sa EP seniora direktno prenose RTS i TV Arena Sport.

ak12

Galerije fotografija sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/Competition-Area/PhotogalleryArchive.aspx?ID=1247

CEV – SENIORI – XXXII EP 2021. – KRAKOV, GDANJSK I KATOVICE (POLJSKA), OSTRAVA (ČEŠKA), TAMPERE (FINSKA) I TALIN (ESTONIJA):

A GRUPA – KRAKOV, POLJSKA:

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BELGIJA           3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20)

UKRAJINA – GRČKA         3:2 (22:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:6)

POLJSKA – PORTUGALIJA         3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA        3:0 (27:25, 26:24, 25:21)

PORTUGALIJA – BELGIJA         3:2 (25:23, 25:22, 20:25, 18:25, 15:13)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA           2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

BELGIJA – GRČKA        3:0 (25:16, 25:22, 25:22)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – PORTUGALIJA              3:2 (25:18, 25:23, 21:25, 24:26, 15:11)

POLJSKA – GRČKA                     3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SRBIJA – PORTUGALIJA        3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:17)

POLJSKA – BELGIJA              3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SRBIJA – GRČKA             3:2 (25:23, 22:25, 25:16, 28:30, 15:5)

UKRAJINA – BELGIJA   3:1 (25:27, 25:23, 25:18, 25:23)

TABELA:

1. SRB       5    4    1    14:7    12

2. POL       4    4    0    12:4    11

3. UKR       4    3    1      9:8      7

4. BEL       5    1    4      7:12     4

5. POR       4    1    3      7:11     3

6. GRE       4    0    4      5:12     2

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

GRČKA – PORTUGALIJA           17.30

POLJSKA – UKRAJINA              20.30

 

B GRUPA – OSTRAVA, ČEŠKA:

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELORUSIJA    3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

BUGARSKA – CRNA GORA               3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (26:24, 25:18, 14:25, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – CRNA GORA               3:0 (25:17, 25:16, 25:16)

BELORUSIJA – ČEŠKA     3:1 (25:20, 19:25, 25:21, 25:19)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – ČEŠKA       3:2 (25:10, 23:25, 18:25, 26:24, 15:11)

ITALIJA – CRNA GORA     3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BUGARSKA      3:1 (25:19, 25:18, 17:25, 25:12)

SLOVENIJA – BELORUSIJA              3:0 (25:20, 25:20, 25:15)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (30:28, 25:23, 25:10)

TABELA:

1. ITA        3    3    0      9:1    9

2. SLO       4    3    1    10:3    9

3. CZE       4    2    2      9:7    7

4. BUL       4    2    2      7:8    5

5. BLR       3    1    2      3:7    3

6. MNE       4    0    4      0:12   0

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ITALIJA              15.45

CRNA GORA – BELORUSIJA     19.00

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – BELORUSIJA      16.00

ITALIJA – ČEŠKA                    19.00

 

C GRUPA – TAMPERE, FINSKA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

FINSKA – SEVERNA MAKEDONIJA           3:1 (25:20, 25:15, 24:26, 25:22)

ČETVRTAK, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – RUSIJA            3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19)

HOLANDIJA – ŠPANIJA    3:0 (25:23, 26:24, 25:22)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

TURSKA – ŠPANIJA          3:1 (25:16, 29:31, 27:25, 25:23)

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA     3:0 (25:20, 25:18, 25:22)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINSKA – ŠPANIJA           3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

RUSIJA – HOLANDIJA      3:2 (25:13, 19:25, 25:21, 21:25, 15:13)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

TURSKA – SEVERNA MAKEDONIJA          3:0 (25:22, 25:12, 25:15)

RUSIJA – FINSKA            3:1 (22:25, 25:15, 25:23, 25:17)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – SEVERNA MAKEDONIJA          3:1 (25:23, 21:25, 30:28, 25:15)

HOLANDIJA – TURSKA     3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:23)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ŠPANIJA           3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 25:17)

HOLANDIJA – FINSKA   3:1 (25:23, 21:25, 27:25, 25:20)

TABELA:

1. NED       5    4    1    14:5    13

2. TUR       4    3    1    10:5      9

3. RUS       4    3    1    10:7      8

4. FIN       4    2    2      8:7      6

5. ESP       5    1    4      5:13     3

6. MKD      4    0    4      2:12     0

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SEVERNA MAKEDONIJA    17.00 (16.00)

FINSKA – TURSKA           20.00 (19.00)

 

D GRUPA – TALIN, ESTONIJA:

SREDA, 1. SEPTEMBAR:

LETONIJA – ESTONIJA     3:1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21)

PETAK, 3. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – HRVATSKA                   3:0 (25:20, 25:13, 25:19)

FRANCUSKA – SLOVAČKA               3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – SLOVAČKA                   3:2 (25:27, 22:25, 25:18, 25:14, 15:13)

HRVATSKA – LETONIJA                    3:2 (28:30, 25:20, 23:25, 31:29, 15:11)

NEDELJA, 5. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – ESTONIJA     3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

FRANCUSKA – HRVATSKA               3:0 (25:15, 25:16, 26:24)

PONEDELJAK, 6. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – LETONIJA    3:2 (25:18, 23:25, 13:25, 25:19, 15:7)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:1 (31:29, 15:25, 25:22, 25:22)

UTORAK, 7. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – LETONIJA     3:1 (25:22, 25:19, 25:27, 25:17)

HRVATSKA – ESTONIJA            3:2 (20:25, 22:25, 25:18, 26:24, 15:9)

TABELA:

1. FRA       3    3    0      9:1    9

2. GER       4    3    1    10:4    9

3. CRO       4    2    2      6:10   4

4. LAT       4    1    3      8:10   5

5. SVK       3    1    2      5:8    3

6. EST       4    1    3      6:11   3

 

SREDA, 8. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – HRVATSKA  17.00 (16.00)

FRANCUSKA – LETONIJA 20.00 (19.00)

 

ČETVRTAK, 9. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – SLOVAČKA           17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA 20.00 (19.00)

 

OSMINA FINALA – GDANJSK I OSTRAVA (11 – 13. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

SUBOTA, 11. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – UKRAJINA (A 3)

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(2) HOLANDIJA (C 1) – A 4

(3) A 2 – C 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

NEDELJA, 12. SEPTEMBAR:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

PONEDELJAK, 13. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

ČETVRTFINALE – GDANJSK I OSTRAVA (14. I 15. SEPTEMBAR):

GDANJSK, POLJSKA – UTORAK, 14. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

 

OSTRAVA, ČEŠKA – SREDA, 15. SEPTEMBAR (TERMINI SU 16.00 I 19.00):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

KATOVICE, POLJSKA:

SUBOTA, 18. SEPTEBMBAR – POLUFINALE (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH UTAKMICA 2 i 3

 

NEDELJA, 19. SEPTEMBAR:

FINALE:                                 20.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:           17.30

  • septembar 7, 2021
  • 2143
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Žreb za EP mlađih seniora 1. juna u 14.00 časova Žreb za EP mlađih seniora 1. juna u 14.00 časova

    MLAĐI SENIORI – I EP 2022.

    Žreb za I EP 2022. u konkurenciji mlađih seniora obaviće se naredne srede, 1. juna u 14.00 časova u Luksemburgu, saopštio je CEV. Premijerno EP 2022. u konkurenciji mlađih seniora odigraće se od 12. do 17. jula u Tarnovu, u Poljskoj, a plasman su izborili Srbija, Italija, Turska, Francuska, Holandija, Austrija i Crna Gora.

  • Žreb za EP mlađih seniorki naredne srede (11.00) Žreb za EP mlađih seniorki naredne srede (11.00)

    MLAĐE SENIORKE – I EP 2022.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je da će se žreb za I EP 2022. održati u sedištu CEV u Luksemurgu naredne srede, 1. juna u 11.00 časova. Mlađe seniorke Srbije (do 21 godine, igračice rođene 2002. i mlađe) svrstane su u 1. „šešir“ zajedno sa Poljskom, dok će nosioci biti Italija, domaćin, i Turska, prvoplasirana na juniorskoj rang listi CEV.

  • Slovenija se revanširala Srbiji Slovenija se revanširala Srbiji

    SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije odigrala je večeras drugu prijateljsku utakmicu protiv Slovenije u okviru priprema za IV Ligu nacija 2022. Srbija je večeras, u dvorani “Slodes” u Beogradu, u meču odigranom bez prisustva publike, izgubila od Slovenije sa 3:0, po setovima 25:19, 25:23 i 25:20, posle 75 minuta igre. Treneri obe ekipe dogovorili su se da se odigra još jedan set iz kojeg je Slovenija ponovo izašla kao pobednik sa 25:18, posle 24 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga