Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija rutinski do četvrte pobede – protiv SAD za prvo mesto u grupi (subota, 19.00 – TV SK 2)

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska rerpezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, ostvarila je četvrtu uzastopnu pobedu na XIX SP 2022. Srbija je danas u Lođu, u 4. kolu C grupe, savladala Kazahstan sa 3:0, po setovima 25:13, 25:17 i 25:10, posle 60 minuta igre.

ar18 

ar17

 

ar16

 

ar1

ar15

 

Izabranice Danijelea Santarelija su u izmenjenom sastavu odigrale koncentrisano, motivisano i borbeno, bez obzira na činjenicu da Kazahstan nije ni blizu nivoa igre Srbije. Ozbiljan pristup doneo je maksimalnu pobedu u kojoj su odbojkašice Srbije na terenu provele sat vremena.

 

Izjava Danijelea Santarelija

Izjava Maje Aleksić

Izjava Slađane Mirković

Izjava Bojane MIlenković

 

Seniorke Srbije će sutra u poslednjem, 5. kolu C grupe igrati protiv SAD od 19.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 2.

Plasman u F grupu iz C grupe izborili su Srbija, SAD, Nemačka i Kanada.

Iz B grupe u F grupi će igrati Poljska, Tajland, Dominikanska Republika i Turska, a to su rivali Srbije u II fazi SP.

Svi rezultati i osvojeni bodovi iz prve faze takmičenja se prenose u drugu fazu.

Sve utakmice sa SP 2022. možete gledati na TV Sport Klub.

 

SENIORKE – XIX SP 2022.

C GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I LOĐ (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

SAD – KAZAHSTAN      3:0 (25:16, 25:13, 25:22)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:23, 25:16, 25:20)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:23, 25:21)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:21, 22:25, 25:27, 25:21, 15:9)

NEMAČKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

SAD – KANADA            3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

LOĐ, POLJSKA:

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:0 (25:23, 25:22, 25:23)

KANADA – KAZAHSTAN           3:0 (25:14, 25:16, 25:11)

SAD – BUGARSKA       3:1 (25:14, 23:25, 25:11, 25:15)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:13, 25:17, 25:10)

KANADA – BUGARSKA  3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 25:15)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:17, 25:13, 26:24)

TABELA:

1. USA       4    4    0    12:1    12

2. SRB       4    4    0    12:2    11

3. CAN       4    2    2      6:7      6

4. GER       4    2    2      6:7      6

5. BUL       4    0    4      5:12     1

6. KAZ       4    0    4      0:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD                  19.00

BUGARSKA – KAZAHSTAN  13.00

NEMAČKA – KANADA         16.00

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

B GRUPA – ARNEM (HOLANDIJA) I GDANJSK (POLJSKA):

ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

POLJSKA – HRVATSKA  3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:15)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

TAJLAND – TURSKA     3:2 (17:25, 31:29, 22:25, 25:19, 15:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

GDANJSK, POLJSKA:

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

TURSKA – KOREJA       3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HRVATSKA     3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:17, 25:17, 25:17)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

TAJLAND – HRVATSKA  3:0 (25:18, 25:13, 25:21)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (21:25, 25:21, 25:18, 16:25, 15:13)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

TAJLAND – KOREJA      3:0 (25:13, 25:15, 25:14)

TURSKA – HRVATSKA   3:0 (25:14, 25:12, 25:12)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:21)

TABELA:

1. DOM      4    3    1    11:4    10

2. POL       4    3    1    10:4      9

3. TUR       4    3    1    11:5      9

4. THA       4    3    1      9:5      8

5. CRO       4    0    4      1:12     0

6. KOR       4    0    4      0:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     14.00

KOREJA – HRVATSKA        17.30

POLJSKA – TURSKA            20.30

 

A GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

PETAK, 23. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – KENIJA   3:0 (25:11, 25:17, 25:11)

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO 3:0 (25:15, 27:25, 25:15)

ITALIJA – KAMERUN     3:0 (25:10, 25:12, 25:16)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

BELGIJA – KENIJA       3:0 (25:15, 25:14, 25:11)

HOLANDIJA – KAMERUN          3:0 (25:11, 25:20, 25:13)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PORTORIKO  3:0 (28:26, 25:21, 26:24)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

ITALIJA – BELGIJA       3:1 (21:25, 30:28, 29:27, 25:9)

KENIJA – KAMERUN          3:0 (25:20, 27:25, 25:19)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – PORTORIKO      3:1 (23:25, 25:20, 25:16, 25:15)

ČETVRTAK, 29. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KENIJA        3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

PORTORIKO – KAMERUN         3:0 (25:23, 25:16, 25:11)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

BELGIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:16, 25:23, 24:26, 27:25)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:1    12

2. NED       4    3    1    10:4      9

3. BEL       4    3    1    10:4      9

4. PUR       4    1    3      4:9      3

5. KEN       4    1    3      3:9      3

6. CMR       4    0    4      0:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

PORTORIKO – KENIJA       16.00

 

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

BELGIJA – KAMERUN         13.00

HOLANDIJA – ITALIJA       16.00

 

D GRUPA – ARNEM, HOLANDIJA:

SUBOTA, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ČEŠKA         3:1 (25:20, 25:16, 22:25, 25:18)

NEDELJA, 25. SEPTEMBAR:

KINA – ARGENTINA      3:0 (25:23, 25:22, 25:20)

JAPAN – KOLUMBIJA    3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

PONEDELJAK, 26. SEPTEMBAR:

JAPAN – ČEŠKA           3:0 (25:15, 25:20, 25:12)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:19, 25:13, 25:21)

UTORAK, 27. SEPTEMBAR:

KINA – KOLUMBIJA      3:0 (25:16, 25:21, 25:16)

SREDA, 28. SEPTEMBAR:

KINA – JAPAN             3:0 (28:26, 25:17, 29:27)

BRAZIL – KOLUMBIJA   3:0 (25:14, 25:12, 25:20)

ARGENTINA – ČEŠKA   3:1 (25:20, 20:25, 25:22, 25:22)

PETAK, 30. SEPTEMBAR:

KINA – ČEŠKA             3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

JAPAN – BRAZIL          3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:20)

ARGENTINA – KOLUMBIJA       3:2 (19:25, 25:17, 27:29, 25:20, 15:8)

TABELA:

1. CHN       4    4    0    12:0    12

2. BRA       4    3    1    10:4      9

3. JPN        4    3    1      9:4      9

4. ARG       4    2    2      6:9      6

5. COL       4    0    4      2:12     1

6. CZE       4    0    4      2:12     0

 

SUBOTA, 1. OKTOBAR:

BRAZIL – KINA            14.00

ČEŠKA – KOLUMBIJA    18.00

 

NEDELJA, 2. OKTOBAR:

JAPAN – ARGENTINA    14.15

 

Plasman u II fazu izboriće po 4 reprezentacije iz sve 4 grupe, koje će biti svrstane u 2 grupe sa po 8 selekcija. U F grupi u Lođu, u Poljskoj igraće po 4 rerpezentacije iz C i B grupe, dok će u E grupi u Roterdamu, u Holandiji, igrati po 4 selekcije iz A i D grupe. U II fazi, sve reprezentacije će odigrati po 4 meča protiv selekcija koje nisu bile u njihovoj grupi.

 

II FAZA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

C 1, C 2, C 3, C 4, B 1, B 2, B 3, B4

Utakmice u Lođu će se odigrati u utorak, 4. oktobra, sredu, 5. oktobra, petak, 7. oktobra i u subotu, 8. oktobra. Termini su 15.00, 17.30 i 20.30 časova.

 

E GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

A 1, A 2, A 3, A 4, D 1, D 2, D 3, D 4

Utakmice u Roterdamu će se odigrati od 4. do 9. oktobra, a termini su 14.00, 17.00 i 20.00 časova.

 

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe.

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR:

GLJIVICE, POLJSKA (TERMINI SU 17.30 I 20.30):

F 1 – F 4

F 2 – F 3

 

APELDORN, HOLANDIJA (TERMINI SU 17.00 I 20.00):

E 1 – E 4

E 2 – E 3

 

POLUFINALE:

GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U GLJIVICAMA          20.30

 

APELDORN, HOLANDIJA – ČETVRTAK, 13. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U APELDORNU          20.00

 

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR:

FINALE:

POBEDNICI POLUFINALNIH MEČEVA     20.00

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PORAŽENE SELEKCIJE U POLUFINALU  16.00

zsp

  • septembar 30, 2022
  • 793
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • Đovani Gvideti predstavljen u Beogradu Đovani Gvideti predstavljen u Beogradu

    SENIORKE

    Đovani Gvideti, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, dvostrukog uzastopnog prvaka sveta, predstavljen je danas u beogradskom hotelu „M“. Tim povodom organizovana je konferencija za novinare, kojoj su pored Gvidetija prisustvovali Đula Mešter, predsednik OSS, Jelena Nikolić, prvi potpredsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS, Vesna Đurišić, potpredsednik OSS, Petar Bogunović, potpredsednik OSS, članovi IO OSS i predstavnici medija.

  • Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji

    FIVB – KADETSKA I JUNIORSKA SP 2023.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je datume i zemlje domaćine SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

  • Određena satnica EP za seniorke – Srbija u Gentu tri puta od 17.00 i dva puta od 20.00 časova Određena satnica EP za seniorke – Srbija u Gentu tri puta od 17.00 i dva puta od 20.00 časova

    SENIORKE – XXXIII EP 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je satnicu utakmica na XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica. Ženska seniorska reprezentacija Srbije, akutelni vicešampion Evrope igraće na XXXIII EP 2023. u A grupi u Gentu sa Belgijom, Slovenijom, Poljskom, Ukrajinom i Mađarskom. Srbija će prvi meč u dvorani Top Sport odigrati 18. avgusta protiv Ukrajine, drugi 20. avgusta protiv Slovenije, a treći 21. avgusta protiv Poljske, sva tri od 17.00 časova. Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske 23. avgusta od 20.00 časova, a peti 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga