Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Seniorke u utorak putuju u Gent, protiv Ukrajine u petak

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, u utorak, 15 avgusta putuje u Gent na XXXIII EP 2023. (od 15. avgusta do 3. septembra). Tim povodom danas je u beogradskom hotelu „M“ održana konferencija za novinare, kojoj su su prisustvovali Đovani Gvideti, Maja Ognjenović, Tijana Bošković i Jovana Stevanović.

 

szb4

 

Izjava Đovanija Gvidetija

Izjava Maje Ognjenović

Izjava Tijane Bošković

Izjava Jovane Stevanović

 

 

Đovani Gvideti, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati na prvenstvu Evrope.

Na spisku su:

TEHNIČARI: MAJA OGNJENOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA)  BOJANA DRČA (LENJINGRADKA, SANKT PETERBURG).

KOREKTORI: TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA) I ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA).

LIBERA: TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA) I ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA).

BLOKERI: JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), MINA POPOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA) I HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC).

PRIMAČI: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA) I ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC).

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće na XXXIII EP 2023. u A grupi u Gentu sa Belgijom, Slovenijom, Poljskom, Ukrajinom i Mađarskom. XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

 

 

Srbija će prvi meč u dvorani Top Sport odigrati 18. avgusta protiv Ukrajine, drugi 20. avgusta protiv Slovenije, a treći 21. avgusta protiv Poljske, sva tri od 17.00 časova. Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske 23. avgusta od 20.00 časova, a peti 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA       20.00

 

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     17.00

POLJSKA – SLOVENIJA 20.00

 

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA     17.00

BELGIJA – SLOVENIJA       20.00

 

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA         17.00

POLJSKA – MAĐARSKA       20.00

 

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       17.00

BELGIJA – UKRAJINA   20.00

 

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA   17.00

BELGIJA – POLJSKA           20.00

 

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA         20.00

UKRAJINA – SLOVENIJA     17.00

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      20.00

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA          17.00

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA     20.00

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA                 17.00

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      20.00

NEDELJA, 20. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA               17.00

TURSKA – AZERBEJDŽAN   20.00

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA         17.00

NEMAČKA – ŠVEDSKA  20.00

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA     17.00

NEMAČKA – ČEŠKA            20.00

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA                   17.00

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       20.00

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

UTORAK, 15. AVGUST – VERONA:

ITALIJA – RUMUNIJA    20.00

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     18.00

BUGARSKA – HRVATSKA                         21.00

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  18.00

RUMUNIJA – HRVATSKA                     21.00

PETAK, 18. AVGUST:

HRVATSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  18.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA                      21.00

SUBOTA, 19. AVGUST:

RUMUNIJA – ŠVAJCARSKA  18.00

ITALIJA – BUGARSKA         21.00

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – RUMUNIJA   18.00

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA                  21.00

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA                18.00

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 21.00

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

ESTONIJA – FRANCUSKA    20.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 19.00 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA         17.00 (16.00)

HOLANDIJA – ŠPANIJA       20.00 (19.00)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA   17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ŠPANIJA      20.00 (19.00)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA        16.00 (15.00)

ESTONIJA – FINSKA          19.00 (18.00)

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA       16.00 (15.00)

HOLANDIJA – ESTONIJA     19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA  17.00 (16.00)

ŠPANIJA – FINSKA            20.00 (19.00)

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA  17.00 (16.00)

SLOVAČKA – ESTONIJA      20.00 (19.00)

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.00 (16.00)

ESTONIJA – ŠPANIJA    20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE

MEČ ZA TREĆE MESTO

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 20 puta na 32 do sada odigrana prvenstva Evrope. Srbija je osvojila 7 medalja: 3 zlatne (2011. u Beogradu, 2017. u Bakuu i 2019. U Ankari), 2 srebrne (2007. u Luksemburgu i 2021. u Beograd) i 2 bronzane (2015. u Roterdamu i 1951. u Parizu). Srbija je na 20 šampionata Evrope odigrala 138 utakmica i ostvarila 70 pobeda, uz 68 poraza.

Za reprezentaciju je na EP do sada igralo 138 igračica. Rekorder je Maja Ognjenović, koja je na 8 šampionata Evrope odigrala 57 utakmica. Jelena Nikolić je na 7 EP odigrala 43 utakmice, a Stefana Veljković (42) i Milena Rašić (40) su igrale na 6 EP. Na 5 EP su nastupile Ana Bjelica (36), Brižitka Molnar (34), Nataša Krsmanović (33), Silvija Popović (30) i Suzana Ćebić (27).

Seniorke Srbije su na poslednjih 8 šampionata, od 2007, 7 puta igrale u polufinalu i osvojile 6 medalja.

 

zep1

  • avgust 12, 2023
  • 1653
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Juniorke Srbije u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom   Juniorke Srbije u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom  

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom, odlučeno je danas žrebom u prostorijama CEV u Luksemburgu. U A grupi u Sofiji igraće Bugarska, Turska, Hrvatska, Holandija, Slovenija, Španija, Belgija i Švedska.

  • Srbija maksimalna na startu – u petak protiv Češke (19.00 – Jutjub OSSRB) Srbija maksimalna na startu – u petak protiv Češke (19.00 – Jutjub OSSRB)

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) zabeležila je maksimalnu pobedu na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Hali sportova u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u drugom meču 1. kola savladala Severnu Makedoniju sa 3:0, po setovima 25:17, 25:15 i 25:16, posle 70 minuta igre.

  • Minimalna pobeda Holandije – Srbija od 19.45 protiv Severne Makedonije (Jutjub OSSRB) Minimalna pobeda Holandije – Srbija od 19.45 protiv Severne Makedonije (Jutjub OSSRB)

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Kadetkinje Holandije, ostvarile su pobedu na startu turnira B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Hali sportova u Vrnjačkoj Banji. Holandija je danas u prvoj utakmici 1. kola pobedila Češku sa 3:2, po setovima 25:20, 23:25, 18:25, 25:18 i 15:11, posle 126 minuta igre. Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) igraće od 19.45 časova protiv Severne Makedonije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga