Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Belgija i Mađarska otvaraju takmičenje u Gentu – Srbija u petak protiv Ukrajine (17.00 – RTS 1 i TV AS 2 P)

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, odigraće prvi meč na XXXIII EP 2023. u Gentu sutra (petak, 18. avgust) od 17.00 časova protiv Ukrajine, uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 2 Premijum.

 

Takmičenje u Gentu počeće danas (četvrtak, 17. avgust) utakmicom Belgija – Mađarska (20.00).

U jučerašnjim mečevima u B grupi u Monci, Bosna i Hercegovina je pobedila Švajcarsku sa 3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15), a Bugarska Hrvatsku sa 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18). U prvoj utakmici u D grupi u Talinu Francuska je savladala Estoniju sa 3:0 (25:8, 25:19, 25:21).

 

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće na XXXIII EP 2023. u A grupi u Gentu sa Belgijom, Slovenijom, Poljskom, Ukrajinom i Mađarskom.

Srbija će prvi meč u dvorani Top Sport odigrati 18. avgusta protiv Ukrajine, drugi 20. avgusta protiv Slovenije, a treći 21. avgusta protiv Poljske, sva tri od 17.00 časova. Seniorke Srbije će četvrti meč u Gentu odigrati protiv Mađarske 23. avgusta od 20.00 časova, a peti 24. avgusta protiv Belgije od 20.00 časova.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA       20.00

 

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     17.00

POLJSKA – SLOVENIJA 20.00

 

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA     17.00

BELGIJA – SLOVENIJA       20.00

 

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA         17.00

POLJSKA – MAĐARSKA       20.00

 

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       17.00

BELGIJA – UKRAJINA   20.00

 

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA   17.00

BELGIJA – POLJSKA           20.00

 

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA         20.00

UKRAJINA – SLOVENIJA     17.00

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      20.00

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA          17.00

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA     20.00

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA                 17.00

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      20.00

NEDELJA, 20. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA               17.00

TURSKA – AZERBEJDŽAN   20.00

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA         17.00

NEMAČKA – ŠVEDSKA  20.00

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA     17.00

NEMAČKA – ČEŠKA            20.00

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA                   17.00

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       20.00

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

UTORAK, 15. AVGUST – VERONA:

ITALIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15)

BUGARSKA – HRVATSKA         3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)

TABELA:

1. ITA        1    1    0    3:0      3

2. BUL       1    1    0    3:1      3

3. BIH       1    1    0    3:2      2

4. SUI        1    0    1    2:3      1

5. CRO       1    0    1    1:3      0

6. ROU       1    0    1    0:3      0

 

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  18.00

RUMUNIJA – HRVATSKA                     21.00

PETAK, 18. AVGUST:

HRVATSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  18.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA                      21.00

SUBOTA, 19. AVGUST:

RUMUNIJA – ŠVAJCARSKA  18.00

ITALIJA – BUGARSKA         21.00

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – RUMUNIJA   18.00

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA                  21.00

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA                18.00

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 21.00

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

FRANCUSKA – ESTONIJA         3:0 (25:8, 25:19, 25:21)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA         17.00 (16.00)

HOLANDIJA – ŠPANIJA       20.00 (19.00)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA   17.00 (16.00)

FRANCUSKA – ŠPANIJA      20.00 (19.00)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA        16.00 (15.00)

ESTONIJA – FINSKA          19.00 (18.00)

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA       16.00 (15.00)

HOLANDIJA – ESTONIJA     19.00 (18.00)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA  17.00 (16.00)

ŠPANIJA – FINSKA            20.00 (19.00)

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA  17.00 (16.00)

SLOVAČKA – ESTONIJA      20.00 (19.00)

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   17.00 (16.00)

ESTONIJA – ŠPANIJA    20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) D 2 – B 3

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.30 ČASOVA.

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE:                           19.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00

 

Ženska seniorska reprezentacija Srbije (Jugoslavije, Srbije i Crne Gore) igrala je 20 puta na 32 do sada odigrana prvenstva Evrope. Srbija je osvojila 7 medalja: 3 zlatne (2011. u Beogradu, 2017. u Bakuu i 2019. U Ankari), 2 srebrne (2007. u Luksemburgu i 2021. u Beograd) i 2 bronzane (2015. u Roterdamu i 1951. u Parizu). Srbija je na 20 šampionata Evrope odigrala 138 utakmica i ostvarila 70 pobeda, uz 68 poraza.

Za reprezentaciju je na EP do sada igralo 138 igračica. Rekorder je Maja Ognjenović, koja je na 8 šampionata Evrope odigrala 57 utakmica. Jelena Nikolić je na 7 EP odigrala 43 utakmice, a Stefana Veljković (42) i Milena Rašić (40) su igrale na 6 EP. Na 5 EP su nastupile Ana Bjelica (36), Brižitka Molnar (34), Nataša Krsmanović (33), Silvija Popović (30) i Suzana Ćebić (27).

Seniorke Srbije su na poslednjih 8 šampionata, od 2007, 7 puta igrale u polufinalu i osvojile 6 medalja.

 

zep1

  • avgust 17, 2023
  • 411
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga