Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija uz veliku podršku navijača do treće pobede  

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije porazila je Belgiju u drugoj utakmici četvrtog dana A grupe na XXXII EP 2021, sa 3:0, po setovima 25:21, 25:21, 25:21, posle 75 minuta igre. Pred 5700 gledalaca u beogradskoj „Štark areni“, Srbija je upisala i treću pobedu na turniru.

ep

Posle početnog odmeravanja snaga, Srbija je veoma ambiciozno nastavila prvi set. Ređali su se poeni Tijane Bošković, koja je uz pomoć svojih saigračica dovela Srbiju do prednosti - 25:21.

Pružila je Belgija u drugom setu snažan otpor seniorkama Srbije, ali je to bilo sve što su uradile. Timska igra koja krasi ovu ekipu godinama u nazad, ponovo je izabranicama Zorana Terzića donela rezultat. Na kraju ovog seta 25:21 u korist Srbije.

Velika prednost seniorki nije puno uticala na igru Belgije u trećem setu, ali je Srbija ponovo izašla kao pobednik. Vodila je prvo 8:3, pa 18:14, da bi na kraju osvojila set identičnim rezultatom kao i prethodna dva – 25:21.

Seniorke su bile više nego raspoložene tokom čitavog meča, a velika zasluge za to ima publika, koja im je pružala neizmernu podršku i zajedno sa njima proslavljala svaki osvojen poen.

Izjava Zorana Terzića

Izjava Slađane Mirković

Izjava Jelene Blagojević

Sutra na teren prvo izlaze Belgija i Rusija od 17.00 časova, dok će se od 20.00 časova sastati Bosna i Hercegovina i Francuska. Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

Galeriju fotografija možete pogledati na sledećem linku: https://eurovolley.cev.eu/en/match-centres/2021/women/wfa-07-serbia-v-belgium/#gallery

 

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA       3:0 (25:11, 25:18, 25:14)

PETAK, 20. AVGUST:

BELGIJA – AZERBEJDŽAN        3:0 (25:13, 26:24, 25:13)

RUSIJA – FRANCUSKA  3:1 (25:19, 14:25, 25:20, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

BOSNA I HERCEGOVINA – AZERBEJDŽAN     3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA       3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

RUSIJA – AZERBEJDŽAN         3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

TABELA:

1. SRB       3    3    0    9:0      9

2. RUS       2    2    0    6:1      6

3. BEL       2    1    1    3:3      3

4. BIH       2    1    1    3:3      3

5. FRA       2    0    2    1:6      0

6. AZE       3    0    3    0:9      0

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

RUSIJA – BELGIJA       17.00

BOSNA I HERCEGOVINA – FRANCUSKA      20.00

 

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN    20.00

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      17.00

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA         20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA   17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

BELGIJA – FRANCUSKA      20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA    3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ČEŠKA – ŠPANIJA        3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA   3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

NEMAČKA – ČEŠKA      3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

POLJSKA – GRČKA       3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA       3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

BUGARSKA – ŠPANIJA  3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

NEDELJA, 22. AVGUST:

ŠPANIJA – GRČKA       3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 22:25, 15:13)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (25:23, 16:25, 25:21, 18:25, 15:10)

TABELA:

1. POL       3    3    0    9:2      9

2. BUL       3    2    1    8:3      7

3. GER       3    2    1    7:6      5

4. CZE       3    1    2    5:7      3

5. ESP       3    1    2    4:8      2

6. GRE       2    0    2    2:6      1

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

GRČKA – ČEŠKA          17.30 (16.30)

POLJSKA – ŠPANIJA     20.30 (19.30)

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      17.30 (16.30)

BUGARSKA – ČEŠKA    20.30 (19.30)

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA    17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA 20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA      3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

MAĐARSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

HRVATSKA – BELORUSIJA       3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

ŠVAJCARSKA – MAĐARSKA      3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 23:25, 15:11)

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA         3:0 (25:21, 25:14, 25:13)

ITALIJA – MAĐARSKA   3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. CRO       3    3    0    9:0      9

2. ITA        2    2    0    6:0      6

3. HUN       3    1    2    5:7      4

4. SUI        2    1    1    3:5      2

5. SVK       2    0    2    1:6      0

6. BLR       2    0    2    0:6      0

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA             17.15

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA    20.15

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA    17.00

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA 20.00

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA 18.00

ITALIJA – HRVATSKA        21.00

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA  17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA      20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA   3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠVEDSKA – FINSKA      3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13)

HOLANDIJA – UKRAJINA         3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   3:0 (25:10, 25:10, 25:18)

TURSKA – UKRAJINA    3:0 (25:14, 25:19, 26:24)

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA     3:1 (25:19, 25:23, 26:28, 25:22)

ŠVEDSKA – RUMUNIJA 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (31:29, 25:21, 25:11)

HOLANDIJA – RUMUNIJA         3:1 (25:12, 25:27, 25:17, 25:14)

TABELA:

1. NED       3    3    0    9:1      9

2. TUR       3    3    0    9:1      9

3. SWE      3    2    1    6:5      5

4. FIN        2    0    2    2:6      1

5. ROU       3    0    3    1:9      0

6. UKR       2    0    2    0:6      0

 

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA       17.30 (16.30)

TURSKA – FINSKA             20.30 (19.30)

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA       17.30 (16.30)

RUMUNIJA – FINSKA         20.30 (19.30)

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA     17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA      20.30 (19.30)

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.

zep

  • avgust 22, 2021
  • 1293
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga