Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Četvrta pobeda Srbije, sutra protiv Rusije za prvo mesto

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije pobedila je Azerbejdžan u drugom meču šestog dana XXXII EP 2021. u Beogradu. Meč koji je pratilo 4200 navijača u „Štark areni“, tim Zorana Terzića lako je rešio u svoju korist sa 3:0, po setovima 25:17, 25:20, 25:19, posle 76 minuta igre.

ep

Seniorke Srbije su od samog starta utakmice nagovestile da će pokušati da ostvare pobedu na efikasan način. Ipak, i Azerbejdžan je meč sa Srbijom shvatio veoma ozbiljno i nije ih uplašio kvalitet i iskustvo koji poseduje aktuelni evropski i svetski šampion.

Srbija je prvi set započela sa 4 vezana poena i držala je tu prednost sve do rezultata 13:8, kada je Azerbejdžan uzvratio sa 5 poena i izjednačio rezultat. Neizvesnost je trajala sve do rezultata 15:15, kada su izabranice Zorana Terzića osvojile 10 od mogućih 12 poena i povele sa 1:0 (25:17).

Iako rezultat u prvom setu nije bio povoljan, Azerbejdžan je u drugi ušao veoma optimistično. Vodili su 9:4, kao i 15:11, ali se Srbija brzo „probudila“ i nastavila je sa prepoznatljivom igrom. Set je završen sa 25:20 u korist Srbije. Posle 10 poena u prvom, Tijana Bošković nastavila je sa sjajnom igrom i u drugom setu, kada je upisala 14 poena.

U trećem setu je selektor Zoran Terzić odlučio da pruži šansu igračicama koje nisu imale veliku minutažu u dosadašnjem toku turnira. Ponovo je Azerbejdžan pružio jak otpor, ali je on kratko trajao. Sjajne lopte koje je slala Slađana Mirković, lako su u poene pretvarale Ana Bjelica i Bojana Milenković, koje su set završile sa ukupno 16 poena. Treći period završen je sa 25:19 u korist Srbije.

Zbog zdravstvenih problema na današnjoj utakmici nije nastupila Maja Ognjenović, kapiten seniorske reprezentacije Srbije.

Izjava Branka Kovačevića

Izjava Ane Bjelice

Izjava Katarine Lazović

Sutra je na programu derbi A grupe u kojem će se sastati Srbija i Rusija (20.00), ali će pre njih snage odmeriti Azerbejdžan i Francuska (17.00). Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

Galeriju fotografija možete pogledati na sledećem linku: https://eurovolley.cev.eu/en/match-centres/2021/women/wfa-11-azerbaijan-v-serbia/#gallery

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

A GRUPA – BEOGRAD:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA          3:0 (25:11, 25:18, 25:14)

PETAK, 20. AVGUST:

BELGIJA – AZERBEJDŽAN               3:0 (25:13, 26:24, 25:13)

RUSIJA – FRANCUSKA     3:1 (25:19, 14:25, 25:20, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

SRBIJA – FRANCUSKA     3:0 (25:14, 25:13, 25:16)

BOSNA I HERCEGOVINA – AZERBEJDŽAN       3:0 (25:14, 25:23, 25:17)

NEDELJA, 22. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA           3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

RUSIJA – AZERBEJDŽAN         3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

BELGIJA – RUSIJA           3:2 (29:31, 21:25, 25:13, 25:22, 15:11)

FRANCUSKA – BOSNA I HERCEGOVINA          3:0 (25:19, 25:14, 26:24)

UTORAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – AZERBEJDŽAN         3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

BELGIJA – BOSNA I HERCEGOVINA        3:0 (25:23, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. SRB             4      4      0      12:0         12

2. BEL             4      3      1        9:5          8

3. RUS            3      2      1        8:4          7

4. FRA             3      1      2        4:6          3

5. BIH             4      1      3        3:9          3

6. AZE             4      0      4        0:12        0

 

SREDA, 25. AVGUST:

SRBIJA – RUSIJA            20.00

AZERBEJDŽAN – FRANCUSKA  17.00

 

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  17.00

BELGIJA – FRANCUSKA           20.00

 

B GRUPA – PLOVDIV:

SREDA, 18. AVGUST:

BUGARSKA – GRČKA       3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ČEŠKA – ŠPANIJA           3:1 (22:25, 25:20, 25:22, 25:20)

POLJSKA – NEMAČKA      3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

NEMAČKA – ČEŠKA         3:1 (25:23, 20:25, 25:23, 25:21)

POLJSKA – GRČKA          3:0 (25:16, 25:20, 25:19)

SUBOTA, 21. AVGUST:

POLJSKA – ČEŠKA           3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

BUGARSKA – ŠPANIJA     3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

NEDELJA, 22. AVGUST:

ŠPANIJA – GRČKA           3:2 (25:22, 24:26, 25:16, 22:25, 15:13)

NEMAČKA – BUGARSKA                  3:2 (25:23, 16:25, 25:21, 18:25, 15:10)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ČEŠKA – GRČKA              3:0 (26:24, 28:26, 25:15)

POLJSKA – ŠPANIJA 3:0 (25:15, 25:15, 25:8)

UTORAK, 24. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA         3:0 (25:20, 25:17, 25:22)

BUGARSKA – ČEŠKA       3:0 (26:24, 25:12, 25:17)

TABELA:

1. POL             4      4      0      12:2         12

2. BUL             4      3      1      11:3         10

3. GER            4      3      1      10:6         8

4. CZE             5      2      3      8:10         6

5. ESP             4      1      3      4:11         2

6. GRE            4      0      4      2:12         1

 

SREDA, 25. AVGUST:

NEMAČKA – ŠPANIJA       17.30 (16.30)

BUGARSKA – POLJSKA    20.30 (19.30)

 

C GRUPA – ZADAR:

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

HRVATSKA – ŠVAJCARSKA             3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

PETAK, 20. AVGUST:

ITALIJA – BELORUSIJA    3:0 (25:20, 25:18, 25:16)

MAĐARSKA – SLOVAČKA         3:1 (25:20, 25:23, 20:25, 25:18)

SUBOTA, 21. AVGUST:

HRVATSKA – BELORUSIJA              3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

ŠVAJCARSKA – MAĐARSKA             3:2 (22:25, 25:23, 29:27, 23:25, 15:11)

NEDELJA, 22. AVGUST:

HRVATSKA – SLOVAČKA         3:0 (25:21, 25:14, 25:13)

ITALIJA – MAĐARSKA      3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

ITALIJA – SLOVAČKA       3:1 (25:19, 25:18, 25:27, 25:17)

BELORUSIJA – ŠVAJCARSKA   3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

UTORAK, 24. AVGUST:

HRVATSKA – MAĐARSKA         3:1 (25:19, 21:25, 25:17, 25:21)

SLOVAČKA – ŠVAJCARSKA             3:1 (21:25, 25:14, 25:19, 25:22)

TABELA:

1. CRO            4      4      0      12:1       12

2. ITA              3      3      0        9:1          9

3. HUN            4      1      3        6:10      4

4. BLR             3      1      2        3:6          3

5. SVK             4      1      3        5:10      3

6. SUI             4      1      3        4:11      2

 

SREDA, 25. AVGUST:

BELORUSIJA – MAĐARSKA      18.00

ITALIJA – HRVATSKA              21.00

ČETVRTAK, 26. AVGUST:

SLOVAČKA – BELORUSIJA       17.00

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           20.00

 

D GRUPA – KLUŽ NAPOKA:

SREDA, 18. AVGUST:

TURSKA – RUMUNIJA      3:1 (23:25, 25:10, 25:20, 25:17)

ČETVRTAK, 19. AVGUST:

ŠVEDSKA – FINSKA         3:2 (24:26, 17:25, 25:19, 27:25, 15:13)

HOLANDIJA – UKRAJINA         3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

PETAK, 20. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA      3:0 (25:10, 25:10, 25:18)

TURSKA – UKRAJINA       3:0 (25:14, 25:19, 26:24)

SUBOTA, 21. AVGUST:

UKRAJINA – FINSKA 3:1 (25:19, 25:23, 26:28, 25:22)

ŠVEDSKA – RUMUNIJA    3:0 (25:21, 25:17, 25:16)

NEDELJA, 22. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA 3:0 (31:29, 25:21, 25:11)

HOLANDIJA – RUMUNIJA         3:1 (25:12, 25:27, 25:17, 25:14)

PONEDELJAK, 23. AVGUST:

UKRAJINA – ŠVEDSKA     3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

TURSKA – FINSKA           3:0 (25:19, 25:12, 25:15)

UTORAK, 24. AVGUST:

TURSKA – HOLANDIJA     3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

FINSKA – RUMUNIJA       3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:22)

TABELA:

1. TUR             5      5      0      15:1        15

2. NED            4      3      1        9:4         9

3. SWE            4      2      2        6:8         5

4. FIN              4      1      3        5:10      4

5. UKR            3      1      2        3:6         3

6. ROU            4      0      4        2:12      0

 

SREDA, 25. AVGUST:

HOLANDIJA – ŠVEDSKA  17.30 (16.30)

RUMUNIJA – UKRAJINA           20.30 (19.30)

Utakmice osmine finala  i četvrtfinala će se odigrati u Beogradu i Plovdivu.

 

OSMINA FINALA (28 – 30. AVGUST):

PLOVDIV (TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30)):

SUBOTA, 28. AVGUST:

(5) B 1 – D 4

(8) HOLANDIJA (D 2) – B 3

NEDELJA, 29. AVGUST:

(6) TURSKA (D 1) – B 4

(7) B 2 – D 3

 

BEOGRAD (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

NEDELJA, 29. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 30. AVGUST:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

 

ČETVRTFINALE (31. AVGUST I 1. SEPTEMBAR):

PLOVDIV – UTORAK, 31. AVGUST PLOVDIV (TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30)):

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 i 8

(4) POBEDNICI MEČEVA 6 i 7

 

BEOGRAD – SREDA, 1. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 i 4

(2) POBEDNICI MEČEVA 2 i 3

Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mesto i finale odigraće se u Beogradu.

 

BEOGRAD – POLUFINALE – PETAK, 3. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 2 i 3

 

BEOGRAD – SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINALE:                                 20.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:           17.00

zep

  • avgust 24, 2021
  • 755
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Nišu set protiv Sportinga – revanš 8. decembra u Čairu Nišu set protiv Sportinga – revanš 8. decembra u Čairu

    SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2022.

    Odbojkaši Niša poraženi su u prvom meču šesnaestine finala Kupa izazivača 2022. od portugalskog Sportinga iz Lisabona. Portugalci su večeras, u Hali sportova u Ođivelasu, pobedili Niš sa 3:1, po setovima 25:17, 21:25, 25:16 i 25:10, posle 81 minuta igre.

  • Vojvodina NS seme u sredu protiv Berlina (19.30 – TV Arena Sport 2) Vojvodina NS seme u sredu protiv Berlina (19.30 – TV Arena Sport 2)

    SENIORI – LIGA ŠAMPIONA 2022.

    Vojvodina NS seme iz Novog Sada, prvak Srbije i pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2020/2021. odigraće prvi meč Lige šampiona 2022. u konkurenciji odbojkaša sa nemačkim Berlinom. Utakmica 1. kola D grupe odigraće se u dvorani Maks Šmeling u Berlinu, u sredu, 1. decembra od 19.30 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport 2.

  • Ribnica u sredu (19.00) dočekuje Čehe Ribnica u sredu (19.00) dočekuje Čehe

    SENIORI – KUP CEV 2022.

    Ribnica iz Kraljeva, pobednik Kupa Srbije 2021. u konkurenciji odbojkaša igraće u šesnaestini finala Kupa CEV 2022. protiv Čez Karlovarskog iz Češke, koji je igrao u kvalifikacijama za Ligu šampiona 2022. Prva utakmica će se odigrati u sredu, 1. decembra od 19.00 časova u dvorani SC Ibar u Kraljevu.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga