Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Srbija lako sa Mađarskom, u sredu sa Francuskom za polufinale

SENIORKE – XXXII EP 2021.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale XXXII EP 2021. pobedom nad selekcijom Mađarske. Meč koji je sa tribina pratilo 6350 gledalaca završen je u korist Srbije sa 3:0, po setovima 25:20, 25:19 i 25:17, posle 84 minuta igre.

ep

Na fenomenalan način su izabranice Zorana Terzića otvorile utakmicu. Sigurnom i preciznom igrom u napadu, uz odličan blok, već na startu meča napravile su ogromnu razliku - 7:1. Pokušao je selektor Mađarske Jakub Glušak u nastavku okršaja da probudi reprezentativke, koje su tek u završnici prvog seta zapretile evropskim i svetskim šampionkama - 20:24. Međutim, bilo je prekasno za preokret i ekipa kapitena Maje Ognjenović sačuvala je veliku prednost - 25:20. U tim trenucima ponovo je odskočila maestralna Tijana Bošković sa pet poena. Ipak, imala je i odličnu podršku od Bojane Milenković i Bianke Buše, koje su zabeležile po četiri.

Razigrale su se Mađarice u finišu prethodnog perioda i želele su od prvog sudijskog zvižduka drugog dela da se suprotstave favorizovanom protivniku. Pošlo im je to za rukom samo do rezultata 8:8, kada su Srpkinje počele da lome otpor. Najpre su napravile seriju 3:0 za 11:8, da bi u daljem toku seta potvrdile dominaciju - 19:13. Na kraju je na semaforu zasijalo 25:19 za Srbiju.

Gde je stala u drugom, Srbija je nastavila u trećem setu. Do sredine seta imala je četiri poena prednosti. Kako se bližio kraj meča, tako je selektor Zoran Terzić šansu pružio Ani Bjelici, Slađani Mirković  i Katarini Lazović, ali se odnos snaga nije promenio za ubedljivih 25:17.

Izjava Zorana Terzića

Izjava Maje Ognjenović

Izjava Milene Rašić

Izjava Silvije Popović

Izjava Bojane Milenković

Izjava Ane Bjelice

Izjava Slađane Mirković

Izjava Katarine Lazović

Sutra su na programu poslednja dva meča osmine finala u kojem se sastaju Italija i Belgija (17.00), odnosno Rusija i Belorusija (20.00).  Direktne prenose svih utakmica možete pratiti na kanalima RTS-a i TV Arena Sport.

Galeriju fotografija možete pogledati na sledećem linku: https://eurovolley.cev.eu/en/match-centres/2021/women/wef-01-serbia-v-hungary/#gallery

CEV – SENIORKE – XXXII EP 2021. – BEOGRAD (SRBIJA), PLOVDIV (BUGARSKA), ZADAR (HRVATSKA) I KLUŽ NAPOKA (RUMUNIJA):

OSMINA FINALA (28 – 30. AVGUST):

PLOVDIV:

SUBOTA, 28. AVGUST:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

ŠVEDSKA – BUGARSKA                  3:2 (12:25, 25:21, 25:22, 14:25, 19:17)

NEDELJA, 29. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA            3:1 (25:13, 22:25, 25:14, 25:13)

POLJSKA – UKRAJINA      3:1 (21:25, 25:21, 25:22, 25:17)

 

BEOGRAD:

NEDELJA, 29. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA      3:0 (25:20, 25:19, 25:17)

FRANCUSKA – HRVATSKA       3:2 (16:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:12) 

PONEDELJAK, 30. AVGUST:

ITALIJA – BELGIJA          17.00

RUSIJA – BELORUSIJA     20.00

 

ČETVRTFINALE (31. AVGUST I 1. SEPTEMBAR):

PLOVDIV – UTORAK, 31. AVGUST PLOVDIV:

(3) HOLANDIJA – ŠVEDSKA            17.30 (16.30)

(4) TURSKA – POLJSKA                  20.30 (19.30)

 

BEOGRAD – SREDA, 1. SEPTEMBAR:

(1) SRBIJA – FRANCUSKA               20.00

(2) POBEDNICI MEČEVA ITALIJA – BELGIJA I RUSIJA – BELORUSIJA            17.00

Polufinalne utakmice, kao i meč za treće mesto i finale odigraće se u Beogradu.

 

BEOGRAD – POLUFINALE – PETAK, 3. SEPTEMBAR (TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA):

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 i 4

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 2 i 3

 

BEOGRAD – SUBOTA, 4. SEPTEMBAR:

FINALE:                                 20.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:           17.00

  • avgust 29, 2021
  • 2034
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Železničar iz Lajkovca drugi put prvak Srbije, Vanja Ivanović najbolja igračica (MVP) finala Železničar iz Lajkovca drugi put prvak Srbije, Vanja Ivanović najbolja igračica (MVP) finala

    SENIORKE – BANKA POŠTANSKA ŠTEDIONICA SUPERLIGA 2024/2025.

    Odbojkašice Železničara iz Lajkovca osvojile su titulu prvaka Srbije i pobednika Banka Poštanska štedionica Superlige 2024/2025, pošto su u finalnoj seriji plej – ofa slavile protiv Uba sa 3:2 u pobedama. Železničar je večeras u Hali sportova u Lajkovcu, u petoj utakmici finala, savladao Ub sa 3:0, po setovima 25:15, 28:26 i 25:16, posle 85 minuta igre.

  • Pioniri Srbije na EP kao druga najbolja trećeplasirana reprezentacija Pioniri Srbije na EP kao druga najbolja trećeplasirana reprezentacija

    PIONIRI – II RUNDA KVALIFIKACIJA ZA V EP 2025.

    Muška pionirska reprezentacija Srbije (do 16 godina, rođeni 2010. i mlađi) igraće četvrti put na prvenstvu Evrope. Pioniri Srbije su zauzeli treće mesto na turniru C grupe II runde kvalifikacija za V EP 2025. i izborili plasman na Kontinentalnu smotru kao druga najbolja trećeplasirana selekcija.

  • Bez pionirki Srbije na prvenstvu Evrope, poznati svi učesnici Bez pionirki Srbije na prvenstvu Evrope, poznati svi učesnici

    PIONIRKE – II RUNDA KVALIFIKACIJA ZA V EP 2025.

    Ženska pionirska reprezentacija Srbije (do 16 godina, rođene 2010. i mlađe) nije uspela da izbori plasman na V EP 2025. Pionirke Srbije su zauzele treće mesto u B grupi, što na kraju nije bilo dovoljno za plasman na prvenstvo Evrope.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga