Serbian flagcirilicalatinica

Vesti iz OSS

ODBOJKAŠKE REPREZENTACIJE SRBIJE U 2023.

ODBOJKAŠKI SAVEZ SRBIJE

Odbojkaške reprezentacije Srbije su u ovoj godini igrale na 19 takmičenja i osvojile 5 medalja. Seniorke Srbije su pored srebra na prvenstvu Evrope izborile i plasman na Olimpijske igre u Parizu 2024. Mlađe selekcije su osvojile 4 medalje na Balkanskim prvenstvima, 3 zlatne i 1 bronzanu. Balkanski šampioni su kadetkinje, kadeti i juniorke, dok su pioniri osvojili bronzanu medalju.

 

Odbojkaške reprezentacije Srbije su u 2023. odigrale 133 utakmice i zabeležile 78 pobeda i 55 poraza, uz set količnik 285:230 i 58,65 odsto pobeda.

 

PIONIRKE                    12       5       7       19:27      41,7 %

PIONIRI                       20     11       9       38:34      55 %

KADETKINJE                12       8       4       32:15      66,67%

KADETI                       17       8       9       30:34      47%

JUNIORKE                   12       8       4       30:16      66,67 %

ML. SENIORKE               3       3       0         9:2        100%

ML. SENIORI                  3       2       1        8:7        66,67%

SENIORKE                   28     19       9       70:41      67,86%

SENIORI                      26     14     12       49:54      53,85 %

 

UKUPNO:                     133   78     55     285:230     58,65%

 

 

PIONIRKE (2007. I  MLAĐE)  U 2023.

 

Ženska pionirska reprezentacija Srbije igrala je u 2023. na EP i BŠ. Oba turnira su odigrana u Vrnjačkoj Banji. Srbija je na Balkanskom prvenstvu zauzela 4. mesto, a na prvenstvu Evrope 11. mesto.

 

BŠ               5     2       3         7:11

EP                7     3       4       12:16

UKUPNO:   12     5       7       19:27

POBEDA     41,7 %

 

PIONIRKE (2007. I  MLAĐE) – BALKANSKO PRVENSTVO 2023. – VRNJAČKA BANJA, SRBIJA (1 – 5. JUL) – 4. MESTO:

SRBIJA: MAŠA VRCELJ (STERIJA, BEOGRAD), MINA MIHAJLOVIĆ (SREM, SREMSKA MITROVICA), NAĐA RISTIĆ (TENT, OBRENOVAC), NEVENA MARJANOVIĆ (UB), MIA ĆIRIĆ (TENT, OBRENOVAC), SOFIJA CARIĆ (TENT, OBRENOVAC), MAJA AĆIĆ (TENT, OBRENOVAC), NINA VUJOVIĆ (KLEK), ADRIANA KOSTADINOVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MARIJA BABALJ (SREM, SREMSKA MITROVICA), MARIJA ZORIĆ (KLEK), ANJA ŽIVOJINOVIĆ (KOLUBARA, LAZAREVAC), ANĐELIJA TADIĆ (BORAC, ČAČAK), ELENA MARTIĆ (BEOGRAD). TRENERI: NEMANJA ZEKIĆ, DRAGAN MILOŠEVIĆ I MIODRAG ŽIVKOVIĆ.

A GRUPA:

1. KOLO – SUBOTA, 1. JUL:

SRBIJA – MOLDAVIJA   3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

2. KOLO – NEDELJA, 2. JUL:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:2 (25:22, 21:25, 25:21, 17:25, 15:7)

3. KOLO – PONEDELJAK, 3. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    0:3 (20:25, 20:25, 14:25)

2. SRB                3       2       1       6:5            5

 

UTORAK, 4. JUL – POLUFINALE:

SRBIJA – GRČKA          0:3 (6:25, 21:25, 17:25)

SREDA, 5. JUL – MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – BUGARSKA    1:3 (22:25, 20:25, 25:20, 22:25)

 

UKUPNO:            5       2       3       7:11

 

PIONIRKE – IV EP 2023. (do 17 godina, 2007. i mlađe) – VRNJAČKA BANJA, SRBIJA I BEKEŠČABA, MAĐARSKA (11 – 23. JUL) – 11. MESTO:

SRBIJA: MAŠA VRCELJ (STERIJA, BEOGRAD), MINA MIHAJLOVIĆ (SREM, SREMSKA MITROVICA), NAĐA RISTIĆ (TENT, OBRENOVAC), NEVENA MARJANOVIĆ (UB), MIA ĆIRIĆ (TENT, OBRENOVAC), SOFIJA CARIĆ (TENT, OBRENOVAC), MAJA AĆIĆ (TENT, OBRENOVAC), NINA VUJOVIĆ (KLEK), ADRIANA KOSTADINOVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MARIJA BABALJ (SREM, SREMSKA MITROVICA), MARIJA ZORIĆ (KLEK), ANJA ŽIVOJINOVIĆ (KOLUBARA, LAZAREVAC), ANĐELIJA TADIĆ (BORAC, ČAČAK), ELENA MARTIĆ (BEOGRAD). TRENERI: NEMANJA ZEKIĆ, DRAGAN MILOŠEVIĆ I MIODRAG ŽIVKOVIĆ.

A GRUPA – VRNJAČKA BANJA (HALA SPORTOVA):

1. KOLO – UTORAK, 11. JUL:

SRBIJA – GRUZIJA       2:3 (16:25, 25:18, 25:14, 21:25, 9:15)

2. KOLO – SREDA, 12. JUL:

SRBIJA – ESTONIJA      3:2 (25:23, 23:25, 18:25, 25:18, 15:12)

3. KOLO – ČETVRTAK, 13. JUL:

SRBIJA – HOLANDIJA   0:3 (14:25, 26:28, 26:28)

4. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

SRBIJA – HRVATSKA     0:3 (20:25, 18:25, 20:25)

5. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

SRBIJA – POLJSKA       3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 26:24)

6. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (17:25, 25:19, 25:20, 25:18)

7. KOLO – SREDA, 19. JUL:

SRBIJA – ITALIJA          1:3 (28:26, 21:25, 16:25, 18:25)

UKUPNO:            7       3       4       12:16

 

PIONIRI (2007. I  MLAĐI)  U 2023.

Muška pionirska reprezentacija je osvojila bronzanu medalju na BŠ. Pioniri su posle dve runde kvalifikacija izborili učešće na prvenstvu Evrope, gde su zauzeli 12. mesto.

 

QT 1 EP              5       4       1       14:7

QT 2 EP              3       2       1         8:4

BŠ                      5       3       2         9:8

EP                      7       2       5        7:15

UKUPNO:            20     11     9       38:34

POBEDA:    55 %

 

PIONIRI – IV EP 2023. – ZONSKA, I RUNDA KVALIFIKACIJA – SOFIJA (DVORANA LEVSKI), BUGARSKA (18 – 22. JANUAR) – 3. MESTO:

SRBIJA: BOGDAN TOMAŠEVIĆ (CRVENA ZVEZDA), MARKO JURIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSA ŠKORIĆ (CRVENA ZVEZDA), VUK KULPINAC (VOJVODINA, NOVI SAD), SAŠA RADOVANOVIĆ (KARAĐORĐE, TOPOLA), PETAR BRAŠANAC (UŽICE), BALŠA PERIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), STEFAN VUČKOVIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), NIKOLA MILOŠEVIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSANDAR BOGOSAVLJEVIĆ (PARTIZAN), NIKOLA STOJKOVIĆ (NIŠ), PAVLE ČOLAKOVIĆ (SK VOLEJ, NOVI SAD), MARKO STEFANOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD). TRENERI: IVAN MILENKOVIĆ, NEMANJA DRAGOVIĆ I IGOR DERIKONJIĆ.

B GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 18. JANUAR:

SRBIJA – GRČKA          3:1 (25:22, 26:24, 21:25, 25:19)

2. KOLO – ČETVRTAK, 19. JANUAR:

SRBIJA – TURSKA        3:2 (25:23, 18:25, 25:19, 16:25, 15:8)

3. KOLO – PETAK, 20. JANUAR:

SRBIJA – ENGLESKA    3:0 (25:23, 25:13, 25:12)

1. SRB                3       3       0       9:3            8

SUBOTA, 21. JANUAR – POLUFINALE:

SRBIJA – FINSKA          2:3 (21:25, 25:15, 25:19, 18:25, 11:15)

NEDELJA, 22. JANUAR – MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – GRČKA          3:1 (25:20, 17:25, 25:19, 25:17)

UKUPNO:            5       4       1       14:7

 

PIONIRI – IV EP 2023. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (20 – 23. APRIL) – B GRUPA – LAJKOVAC (HALA SPORTOVA), SRBIJA (20 – 22. APRIL) – 2. MESTO:

SRBIJA: BOGDAN TOMAŠEVIĆ (CRVENA ZVEZDA), MARKO JURIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSA ŠKORIĆ (CRVENA ZVEZDA), VUK KULPINAC (VOJVODINA, NOVI SAD), STEFAN MARIĆ (SK VOLEJ, NOVI SAD), SAŠA RADOVANOVIĆ (KARAĐORĐE, TOPOLA), PETAR BRAŠANAC (UŽICE), BALŠA PERIĆ (CRVENA ZVEZDA), STEFAN VUČKOVIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), NIKOLA STOJKOVIĆ (NIŠ), PAVLE ČOLAKOVIĆ (SK VOLEJ, NOVI SAD), MARKO STEFANOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), NIKOLA STANKOVIĆ (AS, BEOGRAD). TRENERI: IVAN MILENKOVIĆ, NEMANJA DRAGOVIĆ I NIKOLA OSTOJIĆ.

 

1. KOLO – ČETVRTAK, 20. APRIL:

SRBIJA – LETONIJA               3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

SRBIJA – NEMAČKA               3:1 (26:24, 20:25, 25:23, 25:23)

3. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA               2:3 (25:20, 22:25, 25:16, 18:25, 15:17)

UKUPNO:            3       2       1       8:4            7

 

PIONIRI – BALKANSKO PRVENSTVO 2023. – TIRANA (DVORANA „OLIMPIJSKI PARK TIRANA“), ALBANIJA (5 – 9. JUL) – 3. MESTO, BRONZANA MEDALJA:

SRBIJA: BOGDAN TOMAŠEVIĆ (CRVENA ZVEZDA), MARKO JURIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSA ŠKORIĆ (CRVENA ZVEZDA), VUK KULPINAC (VOJVODINA, NOVI SAD), SAŠA RADOVANOVIĆ (KARAĐORĐE, TOPOLA), PETAR BRAŠANAC (UŽICE), BALŠA PERIĆ (CRVENA ZVEZDA), STEFAN VUČKOVIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSANDAR BOGOSAVLJEVIĆ (PARTIZAN), NIKOLA STOJKOVIĆ (NIŠ), PAVLE ČOLAKOVIĆ (SK VOLEJ, NOVI SAD), MARKO STEFANOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), SRĐAN ŠTRBAC (PROLETER, ZRENJANIN), ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD). TRENERI: : IVAN MILENKOVIĆ, NEMANJA DRAGOVIĆ I NIKOLA OSTOJIĆ.

 

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 5. JUL:

SRBIJA – TURSKA        0:3 (28:30, 20:25, 23:25)

2. KOLO – ČETVRTAK, 6. JUL:

SRBIJA – SEVERNA MAKEDONIJA            3:0 (25:16, 25:13, 25:14)

3. KOLO – PETAK, 7. JUL:

SRBIJA – ALBANIJA      3:0 (25:12, 25:13, 25:22)

2. SRB                3       2       1       6:3            6

 

SUBOTA, 8. JUL – POLUFINALE:

SRBIJA – BUGARSKA    0:3 (13:25, 16:25, 22:25)

NEDELJA, 9. JUL – MEČ ZA TREĆE MESTO:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:2 (25:20, 26:24, 24:26, 18:25, 15:10)

UKUPNO:            5       3       2       9:8

 

PIONIRI – IV EP 2023. – PODGORICA, CRNA GORA (19 – 30. JUL) – 12. MESTO:

SRBIJA: BOGDAN TOMAŠEVIĆ (CRVENA ZVEZDA), MARKO JURIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSA ŠKORIĆ (CRVENA ZVEZDA), VUK KULPINAC (VOJVODINA, NOVI SAD), SAŠA RADOVANOVIĆ (KARAĐORĐE, TOPOLA), PETAR BRAŠANAC (UŽICE), BALŠA PERIĆ (CRVENA ZVEZDA), STEFAN VUČKOVIĆ (CRNJANSKI, BEOGRAD), ALEKSANDAR BOGOSAVLJEVIĆ (PARTIZAN), NIKOLA STOJKOVIĆ (NIŠ), PAVLE ČOLAKOVIĆ (SK VOLEJ, NOVI SAD), MARKO STEFANOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), SRĐAN ŠTRBAC (PROLETER, ZRENJANIN), ANDREJ ALEKSIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD). TRENERI: IVAN MILENKOVIĆ, NEMANJA DRAGOVIĆ I NIKOLA OSTOJIĆ.

B GRUPA (DVORANA USKC PODGORICA):

1. KOLO – SREDA, 19. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  0:3 (13:25, 18:25, 13:25)

2. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

SRBIJA – POLJSKA       0:3 (12:25, 12:25, 20:25)

3. KOLO – PETAK, 21. JUL:

SRBIJA – ITALIJA          0:3 (18:25, 16:25, 18:25)

4. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

SRBIJA – ČEŠKA           3:0 (28:26, 30:28, 25:18)

5. KOLO – PONEDELJAK, 24. JUL:

SRBIJA – FINSKA         1:3 (20:25, 25:19, 18:25, 21:25)

6. KOLO – SREDA, 26. JUL:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

7. KOLO – ČETVRTAK, 27. JUL:

SRBIJA – ŠPANIJA        0:3 (20:25, 15:25, 20:25)

UKUPNO:            7       2       5         7:15          6

 

KADETKINJE (2005. I  MLAĐE)  U 2023.

Ženska kadetska reprenzacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu, dok je na Svetskom prvenstvu zauzela 17. mesto.

 

BŠ             4       4       0       12:3

SP             8       4       4       20:12

UKUPNO     12     8       4       32:15

POBEDA:    66,67%

 

KADETKINJE (2005. I MLAĐE) – BALKANSKO PRVENSTVO 2023. – SOFIJA (DVORANA HRISTO BOTEV), BUGARSKA (10 – 14. JUL) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: LANA MIJAČIĆ (CRVENA ZVEZDA), TEODORA KRIČKOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), MILICA BURKA (NS VOLEJ TIM, NOVI SAD), MINA STANOJEVIĆ (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MAŠA KIROV (BEOGRAD), MILICA VIDAČIĆ (TENT, OBRENOVAC), SONJA DANILOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), MIONA TASIĆ (BLOK AUT, BEOGRAD), SIMONA MATESKA (CRVENA ZVEZDA), JOVANA ANTIĆ (SREM, SREMSKA MITROVICA), ĐURĐA STANOJEVIĆ (TENT, OBRENOVAC), DRAGANA KOROLIJA (SPARTAK, SUBOTICA), ANASTASIJA IVKOVIĆ (INĐIJA), LARA ŽIGIĆ (SPARTAK, SUBOTICA). TRENERI: MIRJANA MUSULIN I VLADIMIR MEDENICA.

 

2. KOLO – UTORAK, 11. JUL:

SRBIJA – TURSKA                 3:2 (22:25, 26:24, 16:25, 25:19, 15:8)

3. KOLO – SREDA, 12. JUL:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (25:19, 25:13, 25:22)

1. SRB                2       2       0       6:2            5

 

ČETVRTAK, 13. JUL – POLUFINALE:

SRBIJA – CRNA GORA  3:0 (25:11, 25:13, 25:18)

PETAK, 14. JUL – FINALE:

SRBIJA – TURSKA        3:1 (25:22, 19:25, 19:25, 25:22, 15:11)

UKUPNO:            4       4       0       12:3

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: DRAGANA KOROLIJA (SRBIJA)

KOREKTOR: MILICA VIDAČIĆ (SRBIJA)

BLOKER: JOVANA ANTIĆ (SRBIJA)

PRIMAČ: MINA STANOJEVIĆ (SRBIJA)

 

KADETKINJE – XVIII SP 2023. – OSIJEK, HRVATSKA I SEGEDIN, MAĐARSKA (1 – 11. AVGUST) – 17. MESTO:

SRBIJA: TEODORA KRIČKOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), MAŠA KIROV (BEOGRAD), MILICA VIDAČIĆ (TENT, OBRENOVAC), SONJA DANILOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), MIONA TASIĆ (BLOK AUT, BEOGRAD), SIMONA MATESKA (CRVENA ZVEZDA), JOVANA ANTIĆ (SREM, SREMSKA MITROVICA), ĐURĐA STANOJEVIĆ (TENT, OBRENOVAC), DRAGANA KOROLIJA (SPARTAK, SUBOTICA), ANASTASIJA IVKOVIĆ (INĐIJA), SOFIJA MARJANOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), LARA ŽIGIĆ (SPARTAK, SUBOTICA). TRENERI: MIRJANA MUSULIN, VLADIMIR MEDENICA I ZORAN KALANJ.

D GRUPA – OSIJEK:

1. KOLO – UTORAK, 1. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN           2:3 (23:25, 25:20, 20:25, 25:20, 12:15)

2. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

3. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       2:3 (13:25, 13:25, 25:22, 25:19, 13:15)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST:

SRBIJA – KOREJA         2:3 (25:27, 16:25, 25:13, 25:19, 11:15)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD              2:3 (15:25, 25:18, 19:25, 25:18, 7:15)

5. SRB                5       1       4       11:12          6

 

PONEDELJAK, 7. AVGUST – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 24. MESTA – OSIJEK:

SRBIJA – NIGERIJA      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

SREDA, 9. AVGUST – OSIJEK – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. DO 20. MESTA:

SRBIJA – PERU            3:0 (25:12, 25:19, 25:18)

ČETVRTAK, 10. AVGUST – OSIJEK – MEČ ZA 17. MESTO:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (28:26, 25:17, 25:23)

UKUPNO:            8       4       4       20:12

 

KADETI (2005. I  MLAĐI)  U 2023.

Muška kadetska reprezentacija Srbije je u 2023. osvojila titulu prvaka Balkana, na Evropskom olimpijskom festivalu mladih je zauzela 7. mesto, a na SP 15. mesto.

 

BŠ             4       4       0       12:4

EYOF          5       1       4         5:14

SP             8       3       5       13:16

UKUPNO:   17     8       9       30:34

POBEDA:    47%

 

KADETI (DO 19, 2005. I MLAĐI) – BALKANSKO PRVENSTVO 2023. – TIRANA (DVORANA „OLIMPIJSKI PARK TIRANA“), ALBANIJA (11 – 15. JUL) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (PARTIZAN), LUKA MAĆEŠIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), RAŠA ČOLOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO ANTIĆ (NIŠ), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VUK NEDIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), STEFAN DAKIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO MILIĆEVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC). TRENERI: BOŠKO MAČUŽIĆ, DARKO JANČIĆ I BANE NENADIĆ.

C GRUPA:

1. KOLO – UTORAK, 11. JUL:

SRBIJA – GRČKA          3:1 (27:25, 25:20, 23:25, 25:16)

2. KOLO – SREDA, 12. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (25:17, 20:25, 25:18, 25:18)

1. SRB                2       2       0       6:2            6

 

PETAK, 14. JUL – POLUFINALE:

SRBIJA – RUMUNIJA     3:0 (27:25, 25:16, 25:22)

SUBOTA, 15. JUL – FINALE:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (21:25, 25:20, 27:29, 25:18, 15:13)

UKUPNO             4       4       0       12:4

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: IGNJAT DOPUĐ (SRBIJA)

TEHNIČAR: MATIJA MILANOVIĆ (SRBIJA)

LIBERO: VUK NEDIĆ (SRBIJA)

 

XVII EYOF 2023. – MARIBOR (DVORANA DRAŠ), SLOVENIJA (24 – 29. JUL) – 7. MESTO:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (PARTIZAN), LUKA MAĆEŠIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO ANTIĆ (NIŠ), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), STEFAN DAKIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), VUK NEDIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC). TRENERI: BOŠKO MAČUŽIĆ I LAZAR TABAKOVIĆ.

 

B GRUPA:

1. KOLO – PONEDELJAK, 24. JUL:

SRBIJA – ČEŠKA           0:3 (15:25, 25:27, 20:25)

2. KOLO – UTORAK, 25. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  0:3 (20:25, 19:25, 18:25)

3. KOLO – SREDA, 26. JUL:

SRBIJA – POLJSKA       0:3 (16:25, 19:25, 17:25)

4. SRB                3       0       3       0:9            0

 

PETAK, 28. JUL – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

SRBIJA – SLOVENIJA    2:3 (15:25, 25:20, 20:25, 25:23, 9:15)

SUBOTA, 29. JUL – MEČ ZA SEDMO MESTO:

SRBIJA – GRČKA          3:2 (25:18, 21:25, 25:22, 17:25, 15:11)

UKUPNO:            5       1       4       5:14

 

KADETI – XVIII SP 2023. – SAN HUAN, ARGENTINA (2 – 11. AVGUST) – 15. MESTO:

SRBIJA: MATIJA MILANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO VESELIĆ (PARTIZAN), LUKA MAĆEŠIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), IGNJAT DOPUĐ (PARTIZAN), ALEKSA STAROVIĆ (CRVENA ZVEZDA), LUKA STEPANOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NIKOLA BRBORIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO ANTIĆ (NIŠ), PETAR ALEKSIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), VUK NEDIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), STEFAN DAKIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), NIKOLA STANOJEVIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC). TRENERI: BOŠKO MAČUŽIĆ, DARKO JANČIĆ I BANE NENADIĆ.

 

A GRUPA:

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – EGIPAT         1:3 (16:25, 25:18, 28:30, 26:28)

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   0:3 (14:25, 12:25, 22:25)

3. KOLO – PETAK, 4. AVGUST:

SRBIJA – KOSTARIKA   3:0 (25:13, 25:18, 25:15)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST:

SRBIJA – SAD              3:1 (25:22, 18:25, 25:21, 25:13)

4. SRB                4       2       2         7:7  6

 

UTORAK, 8. AVGUST – OSMINA FINALA:

SRBIJA – IRAN             2:3 (25:11, 19:25, 26:24, 18:25, 12:15)

SREDA, 9. AVGUST – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA:

SRBIJA – SLOVENIJA    0:3 (17:25, 21:25, 23:25)

ČETVRTAK, 10. AVGUST – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

SRBIJA – ARGENTINA   1:3 (25:8, 20:25, 20:25, 19:25)

PETAK, 11. AVGUST – MEČ ZA 15. MESTO:    

SRBIJA – PORTORIKO   3:0 (25:23, 25:19, 25:23)

 

UKUPNO:            8       3       5       13:16

 

JUNIORKE (2003. I  MLAĐE)  U 2023.

Ženska juniorska reprezentacija trijumfovala je na Balkanskom prvenstvu, dok je na SP zauzela 7. mesto.

 

BŠ             4       4       0       12:1

SP             8       4       4       18:15

UKUPNO     12     8       4       30:16

POBEDA:    66,67 %

 

JUNIORKE (2003. I MLAĐE) – BALKANSKO PRVENSTVO 2023. – BRČKO (SH „MAGNET“), BOSNA I HERCEGOVINA (2 – 6. AVGUST) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: NINA MANDOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), MINJA OSMAJIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), NEVENA SAJIĆ (CRVENA ZVEZDA, BEOGRAD), VIŠNJA ŽIGIĆ (CRVENA ZVEZDA, BEOGRAD), KSENIJA TOMIĆ (PARTIZAN EFBET, BEOGRAD), BOJANA POPOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), NATAŠA ČIKUC DINS (TENT, OBRENOVAC), NAĐA ČIKUC DINS (TENT, OBRENOVAC), UNA VAJAGIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI), ANJA ZUBIĆ (PARTIZAN EFBET, BEOGRAD), JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), IVA ŠUĆUROVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI), ELENA BAIĆ (SPARTAK, SUBOTICA), BRANKA TICA (JEDINSTVO, STARA PAZOVA). TRENERI: VLADIMIR VASOVIĆ I HAMZA ZATRIĆ.

1. KOLO – SREDA, 2. AVGUST:

SRBIJA – CRNA GORA  3:0 (25:15, 25:8, 25:9)

2. KOLO – ČETVRTAK, 3. AVGUST:

SRBIJA – ALBANIJA      3:0 (25:12, 25:3, 25:13)

4. KOLO – SUBOTA, 5. AVGUST

SRBIJA – BOSNA I HERCEGOVINA  3:0 (25:17, 25:13, 25:12)

5. KOLO – NEDELJA, 6. AVGUST

SRBIJA – TURSKA        3:1 (25:20, 15:25, 25:17, 25:19)

UKUPNO:            4       4       0       12:1  12

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP – Ksenija Tomić (Srbija)

Primač – Una Vajagić (Srbija)

 

JUNIORKE – XXII SP 2023. – LEON I AKVASKALIJENTES, MEKSIKO (17 – 26. AVGUST) – 7. MESTO:

SRBIJA: NINA MANDOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), NEVENA SAJIĆ (CRVENA ZVEZDA, BEOGRAD), DUNJA GRABIĆ (SREM, SREMSKA MITROVICA), VIŠNJA ŽIGIĆ (CRVENA ZVEZDA, BEOGRAD), KSENIJA TOMIĆ (PARTIZAN EFBET, BEOGRAD), BOJANA POPOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), NATAŠA ČIKUC DINS (TENT, OBRENOVAC), NAĐA ČIKUC DINS (TENT, OBRENOVAC), UNA VAJAGIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI), ANJA ZUBIĆ (PARTIZAN EFBET, BEOGRAD), ANA JARAMAZOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), IVA ŠUĆUROVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI). TRENERI: VLADIMIR VASOVIĆ I HAMZA ZATRIĆ.

 

C GRUPA – LEON:

1. KOLO – ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SRBIJA – KINA             3:0 (26:24, 25:21, 26:24)

2. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – ARGENTINA   1:3 (24:26, 25:21, 23:25, 18:25)

3. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       3:1 (25:21, 25:21, 22:25, 25:21)

2. SRB                3       2       1       7:4            6

E ČETVRTFINALNA GRUPE – LEON (21 – 23. AVGUST):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – JAPAN           2:3 (19:25, 25:18, 22:25, 25:23, 13:15)

2. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

3. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – KINA             2:3 (25:19, 18:25, 11:25, 27:25, 12:15

2. SRB                3       1       2       7:6            5

PETAK, 25. AVGUST – LEON – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

SRBIJA – TURSKA        1:3 (25:22, 24:26, 14:25, 22:25)

SUBOTA, 26. AVGUST – LEON – MEČ ZA 7. MESTO:

SRBIJA – MEKSIKO      3:2 (19:25, 24:26, 25:18, 25:13, 16:14)

UKUPNO             8       4       4       18:15

 

MLAĐE SENIORKE (2003. I  MLAĐE)  U 2023.

Mlađe seniorke Srbije su bez izgubljenog seta završile turnir kvalifikacija i obezbedile plasman na prvenstvu Evrope naredne godine.

 

MLAĐE SENIORKE – II EP 2024. – KVALIFIKACIJE (20 – 23. JUL):

SRBIJA: ANDREA TIŠMA (VOLERO CIRIH, ŠVJACARSKA), JOVANA PUNIŠIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), MAŠA KNEŽEVIĆ (INĐIJA), NEVENA SAJIĆ (CRVENA ZVEZDA), DUNJA GRABIĆ (SREM, SREMSKA MITROVICA), KSENIJA TOMIĆ (PARTIZAN EFBET), BOJANA POPOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), NATAŠA ČIKUC DINS (TENT, OBRENOVAC), ALEKSANDRA ĐORĐEVIĆ (UB), NAĐA ČIKUC DINS (TENT, OBRENOVAC), UNA VAJAGIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI), ANJA ZUBIĆ (PARTIZAN EFBET), ANA JARAMAZOVIĆ (TENT, OBRENOVAC), IVONA LAZOVIĆ (OMLADINAC, NOVI BANOVCI). TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ, DUŠAN KOVAČEVIĆ I MILAN JELESIĆ.

D GRUPA – LUKSEMBURG (DVORANA D’KOG):

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

SRBIJA – LUKSEMBURG                  3:0 (25:12, 25:8, 25:7)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

SRBIJA – SLOVAČKA    3:0 (25:21, 25:19, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

SRBIJA – ŠPANIJA                 3:2 (25:18, 27:29, 26:28, 25:19, 15:10)

1. SRB                3       3       0       9:2            8

 

MLAĐI SENIORI (2003. I  MLAĐI)  U 2023.

Mlađi seniori Srbije nisu uspeli da se plasiraju na EP 2024.

 

MLAĐI SENIORI – II EP 2024. – KVALIFIKACIJE (20 – 23. JUL):

SRBIJA: ALEKSA MANDIĆ (PARTIZAN EFBET), BRANKO KOPITIĆ (NOVI SAD MANEKS), NEMANJA ANTUNOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), DANILO ILIĆ (CRVENA ZVEZDA), VUKAŠIN RISTIĆ (CRVENA ZVEZDA), ANDREJ POLOMAC (TAKOVO, GORNJI MILANOVAC), ALEKSANDAR ŠOŠA (PROLETER, ZRENJANIN), DIMITRIJE KLJAIĆ (MLADI RADNIK, POŽAREVAC), FILIP POPOV (PROLETER, ZRENJANIN), STEFAN KOKEZA (VOJVODINA, NOVI SAD), STRAHINJA KLJAJIĆ (CRVENA ZVEZDA), LAZAR JEREMIĆ (VGSK, VELIKO GRADIŠTE), STEFAN UNKOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), ALEKSA STANIĆ (KARAĐORĐE, TOPOLA). TRENERI: IVICA JEVTIĆ, IVAN ILIĆ I STEFAN LAKOVIĆ.

B GRUPA – ŠTAJNBRUN (DVORANA VIVA), AUSTRIJA (20 – 22. JUL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

SRBIJA – ŠPANIJA        3:2 (22:25, 25:21, 22:25, 25:18, 19:17)

2. KOLO – PETAK, 21. JUL:

SRBIJA – AUSTRIJA      2:3 (31:29, 20:25, 25:23, 23:25, 13:15)

3. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

SRBIJA – SLOVAČKA    3:2 (19:25, 25:22, 20:25, 26:24, 16:14)

3. SRB                3       2       1       8:7            5

 

SENIORKE U 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zauzela je drugo mesto na EP 2023, obezbedila je plasman na Olimpijske igre u Parizu i zauzela 9. mesto u Ligi nacija.

 

LN             12       6     6       27:27

EP                9       8     1       26:7

QT OI           7       5     2       17:7

UKUPNO:   28     19     9       70:41

POBEDA:    67,86%

 

SENIORKE – V LIGA NACIJA 2023. – 9. MESTO:

SRBIJA (LN 2023): BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), MINJA OSMAJIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), BOJANA DRČA (LENJINGRADKA, SANKT PETERBURG, RUSIJA), MINA POPOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), ANA JAKŠIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MAJA OGNJENOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA), ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), BOJANA MILENKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN), JOVANA CVETKOVIĆ (TENT, OBRENOVAC). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI, SAIM PAKAN, JELENA BLAGOJEVIĆ I AHMETDŽAN ERŠIMŠEK.

I SEDMICA (30. MAJ – 4. JUN) – ANTALIJA, TURSKA:

SRBIJA: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), BOJANA DRČA (LENJINGRADKA, SANKT PETERBURG), MINA POPOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA), ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), BOJANA MILENKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN), JOVANA CVETKOVIĆ (TENT, OBRENOVAC). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI, SAIM PAKAN, JELENA BLAGOJEVIĆ I AHMETDŽAN ERŠIMŠEK.

PUTOVALA I TARA TAUBNER (POVREĐENA PRE POČETKA TURNIRA).

 

SREDA, 31. MAJ:

SRBIJA – SAD               2:3 (20:25, 25:19, 25:21, 21:25, 12:15)

ČETVRTAK, 1. JUN:

SRBIJA – TURSKA        1:3 (26:24, 17:25, 15:25, 21:25)

SUBOTA, 3. JUN:

SRBIJA – POLJSKA       0:3 (18:25, 22:25, 28:30)

NEDELJA, 4. JUN:

SRBIJA – KANADA        2:3 (25:18, 26:28, 23:25, 25:18, 12:15)

UKUPNO:            4       0       4       5:12

 

II SEDMICA (13 – 18. JUN) – BRAZILIJA, BRAZIL:

SRBIJA: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), MINJA OSMAJIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), ANA JAKŠIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA), ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), BOJANA MILENKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), JOVANA ZELENOVIĆ (JEDINSTVO, STARA PAZOVA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI, SAIM PAKAN, JELENA BLAGOJEVIĆ I AHMETDŽAN ERŠIMŠEK.

PUTOVALA I MINA MIJATOVIĆ (TENT, OBRENOVAC).

UTORAK, 13. JUN:

SRBIJA – JAPAN           3:2 (16:25, 25:20, 16:25, 25:20, 15:10)

ČETVRTAK, 15. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          2:3 (25:23, 22:25, 25:21, 12:25, 11:15)

PETAK, 16. JUN:

SRBIJA – TAJLAND       3:2 (24:26, 22:25, 25:17, 25:12, 16:14)

SUBOTA, 17. JUN:

SRBIJA – HRVATSKA     3:1 (25:16, 25:11, 23:25, 25:17)

UKUPNO:            4       3       1       11:8

III SEDMICA (27. JUN – 2. JUL) – SUVON, KOREJA:

SRBIJA: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), BOJANA DRČA (LENJINGRADKA, SANKT PETERBURG), MINA POPOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MAJA OGNJENOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA), ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), BOJANA MILENKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI, SAIM PAKAN, JELENA BLAGOJEVIĆ I AHMETDŽAN ERŠIMŠEK.

SREDA, 28. JUN:

SRBIJA – KINA             3:1 (25:13, 17:25, 25:23, 25:20)

PETAK, 30. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (25:17, 23:25, 25:16, 30:28)

SUBOTA, 1. JUL:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     2:3 (25:22, 15:25, 25:23, 19:25, 10:15)

NEDELJA, 2. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (20:25, 25:16, 25:14, 17:25, 15:4)

UKUPNO:            4       3       1       11:7

 

UKUPNO LN:  9.   SRB   12     6       6       27:27                 19

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA) – 2. MESTO, SREBRNA MEDALJA:

SRBIJA: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), BOJANA DRČA (LENJINGRADKA, SANKT PETERBURG, RUSIJA), MINA POPOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MAJA OGNJENOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA), ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI, AHMETDŽAN ERŠIMŠEK I JELENA BLAGOJEVIĆ.

 

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:14, 25:19, 25:16)

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA       3:1 (18:25, 25:13, 25:23, 25:18)

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA   3:1 (21:25, 25:12, 25:14, 25:15)

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        3:0 (25:13, 25:13, 25:19)

1. SRB                5       5       0       15:2  15

OSMINA FINALA – BRISEL, BELGIJA – PONEDELJAK, 28. AVGUST:

SRBIJA – ŠVEDSKA      3:0 (25:17, 25:13, 25:16)

ČETVRTFINALE – BRISEL – SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ČEŠKA           3:1 (24:26, 25:17, 25:11, 25:14)

BRISEL, BELGIJA – POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:21, 15:25, 25:22, 25:21)

BRISEL, BELGIJA – NEDELJA, 3. SEPTEMBAR – FINALE:

SRBIJA – TURSKA        2:3 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15)

UKUPNO:            9       8       1       26:7

 

SENIORKE – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (16 – 24. SEPTEMBAR) – 2. MESTO:

SRBIJA: BJANKA BUŠA (PTT ANKARA, TURSKA), KATARINA LAZOVIĆ (ČUKUROVA ADANA, TURSKA), MINA POPOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), ANA JAKŠIĆ (VOLERO LE KANE, FRANCUSKA), SLAĐANA MIRKOVIĆ (ALBA BLAŽ, RUMUNIJA), ALEKSANDRA UZELAC (ŽELEZNIČAR, LAJKOVAC), MAJA OGNJENOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), HENA KURTAGIĆ (TENT, OBRENOVAC), TEODORA PUŠIĆ (RAPID BUKUREŠT, RUMUNIJA), ANA BJELICA (TARGOVIŠTE, RUMUNIJA), MAJA ALEKSIĆ (VALEFOLJA, ITALIJA), JOVANA STEVANOVIĆ (VERO VOLEJ MILANO, ITALIJA), ALEKSANDRA JEGDIĆ (POTSDAM, NEMAČKA), TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI ISTANBUL, TURSKA), SARA LOZO (SAITAMA, JAPAN). TRENERI: ĐOVANI GVIDETI, SAIM PAKAN, AHMETDŽAN ERŠIMŠEK I JELENA BLAGOJEVIĆ.

 

A GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN), KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:18, 25:18, 25:)

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA        3:0 (25:19, 25:17, 25:21)

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ČEŠKA           3:1 (25:20, 25:22, 30:32, 25:20)

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25)

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KINA             1:3 (25:23, 22:25, 14:25, 22:25)

UKUPNO:   2. SRB       7       5       2       17:7  15

 

SENIORI U 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije je u 2023. zauzela 9. mesto u Ligi nacija, 6. mesto na EP i 5. mesto u kvalifikacijama za OI 2024.

 

LN             12       6       6     23:23

EP                7       5       2     16:8

QT OI           7       3       4     10:13         

UKUPNO:   26     14     12     49:54

POBEDA:    53,85 %

 

SENIORI – V LIGA NACIJA 2023. – 9. MESTO:

SRBIJA (LN 2023): UROŠ KOVAČEVIĆ (ALURON ZAVJERČJE, POLJSKA), MILORAD KAPUR (PARTIZAN EFBET), VELJKO MAŠULOVIĆ (SPARTAK, SUBOTICA), MILAN KATIĆ (GASPROM JUGRA SURGUT, RUSIJA), PETAR KRSMANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO IVOVIĆ (DINAMO LO, SOSNOVI BOR, RUSIJA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (ŠLEPSK MALOV SUVALKI, POLJSKA), ALEKSA BATAK (PARTIZAN EFBET), PAVLE PERIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), VLADIMIR GAJOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), NEMANJA MAŠULOVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), MILOŠ KRSTESKI (RIBNICA, KRALJEVO), MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO, ITALIJA), DUŠAN PETROVIĆ (PARTIZAN EFBET), VUK TODOROVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (SPOR TOTO ANKARA, TURSKA), ALEKSANDAR NEDELJKOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ, BOJAN JANIĆ, IVICA JEVTIĆ I NEVEN MAJSTOROVIĆ.

I SEDMICA – NAGOJA, JAPAN (6 – 11. JUN):

SRBIJA: MILORAD KAPUR (PARTIZAN EFBET), VELJKO MAŠULOVIĆ (SPARTAK, SUBOTICA), MILAN KATIĆ (GASPROM JUGRA SURGUT, RUSIJA), PETAR KRSMANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MIRAN KUJUNDŽIĆ (ŠLEPSK MALOV SUVALKI, POLJSKA), ALEKSA BATAK (PARTIZAN EFBET), PAVLE PERIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), VLADIMIR GAJOVIĆ (RIBNICA, KRALJEVO), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), MILOŠ KRSTESKI (RIBNICA, KRALJEVO), DUŠAN PETROVIĆ (PARTIZAN EFBET), VUK TODOROVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (SPOR TOTO ANKARA, TURSKA), ALEKSANDAR NEDELJKOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ, BOJAN JANIĆ, IVICA JEVTIĆ I NEVEN MAJSTOROVIĆ.

SREDA, 7. JUN:

SRBIJA – SLOVENIJA    1:3 (29:31, 25:19, 20:25, 21:25)

ČETVRTAK, 8. JUN:

SRBIJA – KINA             3:0 (34:32, 25:16, 25:20)

PETAK, 9. JUN:

SRBIJA – JAPAN           1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 20:25)

NEDELJA, 11. JUN:

SRBIJA – POLJSKA       3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

UKUPNO:            4       2       2       8:6

II SEDMICA – ROTERDAM, HOLANDIJA (20 – 25. JUN):

SRBIJA: MILORAD KAPUR (PARTIZAN EFBET), MILAN KATIĆ (GASPROM JUGRA SURGUT, RUSIJA), PETAR KRSMANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO IVOVIĆ (DINAMO LO, SOSNOVI BOR, RUSIJA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (ŠLEPSK MALOV SUVALKI, POLJSKA), ALEKSA BATAK (PARTIZAN EFBET), PAVLE PERIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), NEMANJA MAŠULOVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), MILOŠ KRSTESKI (RIBNICA, KRALJEVO), DUŠAN PETROVIĆ (PARTIZAN EFBET), VUK TODOROVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (SPOR TOTO ANKARA, TURSKA), ALEKSANDAR NEDELJKOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ, BOJAN JANIĆ, IVICA JEVTIĆ I NEVEN MAJSTOROVIĆ.

VRATIO SE ALEKSANDAR ATNASIJEVIĆ ZBOG POVIŠENE TEMPERATURE, A U ROTERDAM OTIŠAO MILOŠ KRSTESKI.

UTORAK, 20. JUN:

SRBIJA – SAD               1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 21:25)

ČETVRTAK, 22. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (25:21, 20:25, 25:23, 25:23)

PETAK, 23. JUN:

SRBIJA – ITALIJA          0:3 (11:25, 21:25, :25)

NEDELJA, 25. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:2 (22:25, 25:21, 35:33, 15:9)

UKUPNO:            4       2       2       7:9

III SEDMICA – ANAHAJM, SAD (4 – 9. JUL):

SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ (ALURON ZAVJERČJE, POLJSKA), MILORAD KAPUR (PARTIZAN EFBET), VELJKO MAŠULOVIĆ (SPARTAK, SUBOTICA), PETAR KRSMANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO IVOVIĆ (DINAMO LO, SOSNOVI BOR, RUSIJA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (ŠLEPSK MALOV SUVALKI, POLJSKA), ALEKSA BATAK (PARTIZAN EFBET), PAVLE PERIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), NEMANJA MAŠULOVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO, ITALIJA), VUK TODOROVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (SPOR TOTO ANKARA, TURSKA), ALEKSANDAR NEDELJKOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ, BOJAN JANIĆ, IVICA JEVTIĆ I NEVEN MAJSTOROVIĆ.

UTORAK, 4. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA   1:3 (25:19, 16:25, 19:25, 18:25)

ČETVRTAK, 6. JUL:

SRBIJA – KUBA            3:2 (19:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:11)

PETAK, 7. JUL:

SRBIJA – FRANCUSKA  1:3 (25:20, 23:25, 20:25, 26:28)

SUBOTA, 8. JUL:

SRBIJA – BUGARSKA    3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

UKUPNO:            4       2       2       8:8

 

UKUPNO LN:  9. SRB    12     6       6       23:23                 16

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA) – 6. MESTO:

SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ (ALURON ZAVJERČJE, POLJSKA), MILORAD KAPUR (PARTIZAN EFBET), PETAR KRSMANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO IVOVIĆ (DINAMO LO, SOSNOVI BOR, RUSIJA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (ŠLEPSK MALOV SUVALKI, POLJSKA), ALEKSA BATAK (PARTIZAN EFBET), PAVLE PERIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (SKRA BELHATOV, POLJSKA), NEMANJA MAŠULOVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), MILOŠ KRSTESKI (RIBNICA, KRALJEVO), MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO, ITALIJA), VUK TODOROVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), ALEKSANDAR NEDELJKOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ, BOJAN JANIĆ I IVICA JEVTIĆ.

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA         0:3 (15:25, 19:25, 21:25)

ANKONA (PALA ROSINI):

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA      3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:19)

2. SRB                5       4       1       12:5  12

 

OSMINA FINALA – BARI, ITALIJA – NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ČEŠKA           3:0 (25:21, 26:24, 25:21)

ČETVRTFINALE – BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA       1:3 (28:26, 15:25, 34:36, 17:25)

UKUPNO:            7       5       2       16:8

 

SENIORI – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (30. SEPTEMBAR – 8. OKTOBAR) – 5. MESTO:

SRBIJA: UROŠ KOVAČEVIĆ (ALURON ZAVJERČJE, POLJSKA), MILORAD KAPUR (PARTIZAN EFBET), PETAR KRSMANOVIĆ (VOJVODINA, NOVI SAD), MARKO IVOVIĆ (DINAMO LO, SOSNOVI BOR, RUSIJA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (ŠLEPSK MALOV SUVALKI, POLJSKA), ALEKSA BATAK (PARTIZAN EFBET), PAVLE PERIĆ (FENERBAHČE ISTANBUL, TURSKA), ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (SKRA BELHATOV, POLJSKA), NEMANJA MAŠULOVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), DRAŽEN LUBURIĆ (LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK, RUSIJA), MILOŠ KRSTESKI (RIBNICA, KRALJEVO), MARKO PODRAŠČANIN (TRENTINO, ITALIJA), VUK TODOROVIĆ (ACH VOLEJ LJUBLJANA, SLOVENIJA), ALEKSANDAR NEDELJKOVIĆ (FRIDRIHSHAFEN, NEMAČKA). TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ, BOJAN JANIĆ I IVICA JEVTIĆ.

B GRUPA – TOKIO (DVORANA JOJOGI), JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 30. SEPTEMBAR:

SRBIJA – TURSKA        1:3 (22:25, 25:20, 14:25, 20:25)

2. KOLO – NEDELJA, 1. OKTOBAR:

SRBIJA – TUNIS           3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

3. KOLO – UTORAK, 3. OKTOBAR:

SRBIJA – EGIPAT          3:1 (18:25, 25:19, 25:14, 25:16)

4. KOLO – SREDA, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – FINSKA          3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

5. KOLO – PETAK, 6. OKTOBAR:

SRBIJA – JAPAN           0:3 (17:25, 14:25, 22:25)

6. KOLO – SUBOTA, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – SAD               0:3 (18:25, 18:25, 17:25)

7. KOLO – NEDELJA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – SLOVENIJA    0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

5. SRB                7       3       4       10:13         9

 

BEACH – VOLLEY U 2023.

Lazar Kolarić i Đorđe Klašnić zauzeli su treće mesto i osvojili bronzane medalje na Balkanskom prvenstvu 2023. u beach – volley u Balikesiru, u Turskoj, dok su Vukašin Rajković i Marko Makarić zauzeli 7. mesto.

Andrija Tomić i Lazar Loboda zauzeli su četvrto mesto na Balkanskom prvenstvo 2023. u beach – volley u konkurenciji igračica i igrača do 22 godine (rođeni 2002. i mlađi) u Štipu, u Severnoj Makedoniji. Matija Kostić i Lazar Zubović zauzeli su peto mesto u konkurenciji odbojkaša, dok su  Milica Balać i Teodora Joldić šeste, a Jovana Mićević i Ksenija Sokić sedme u konkurenciji odbojkašica.

 

oss5

  • decembar 31, 2023
  • 679
Објављено у Vesti iz OSS
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Šesti turnir festivala „Trofej Odbojkica“ održan u Bijeljini! Šesti turnir festivala „Trofej Odbojkica“ održan u Bijeljini!

    VESTI IZ OSS – „ODBOJKICA“

    Karavan mladosti, zabave, veselja, igre i sporta, u okviru festivala Odbojkaškog saveza Srbije pod nazivom “Trofej Odbojkica”, stigao je i u Republiku Srpsku, tačnije Bijeljinu. Danas je u sali Gimnazije “Filip Višnjić”, organizovana nova, šesta po redu, manifestacija, a učestovavalo je preko 300 dece iz Republike Srpske, ali i iz nekoliko gradova iz Srbije.

  • Predloženo da Banka Poštanska štedionica Superliga i Prva liga 2024/2025. počnu prvog vikenda u oktobru Predloženo da Banka Poštanska štedionica Superliga i Prva liga 2024/2025. počnu prvog vikenda u oktobru

    OSS – IZVRŠNI ODBOR UOKPL

    U beogradskom hotelu „M“ je održan sastanak Izvršnog odbora Udruženja odbojkaških klubova prvih liga.

  • Peti turnir projekta „Trofej Odbojkica“ održan na Zlatiboru! Peti turnir projekta „Trofej Odbojkica“ održan na Zlatiboru!

    VESTI IZ OSS – „ODBOJKICA“

    Karavan mladosti, zabave, veselja, igre i sporta, u okviru festivala Odbojkaškog saveza Srbije pod nazivom “Trofej Odbojkica”, stigao je i na Zlatibor. Danas je u dvorani “Wai Tai”, u sklopu Sportsko-turističkog centra “Zlatibor”, organizovana nova, peta po redu, manifestacija, a učestovavalo je preko 350 dece iz 15 klubova sa 27 ekipa koji pripadaju regionalnim centrima Užice, Beograd, Kragujevac i Zaječar.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga