Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Bez utakmica Lige nacija u Kemerovu i Ufi

SENIORKE I SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022.

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da je obavestila Odbojkašku federaciju Rusije da neće biti domaćin turnira B grupe treće sedmice IV Lige nacija 2022. u konkurenciji odbojkašica, koji je trebalo da se odigra od 28. juna do 3. jula u Ufi, kao i turnira B grupe treće sedmice IV Lige nacija 2022. u konkurenciji odbojkaša, koji je trebalo da se odigra od 5. do 10. jula u Kemerovu. Otkazivanje domaćinstva Rusiji usledilo je zbog sukoba između Rusije i Ukrajine.

Na turniru u Kemerovu trebalo je da igra i muška seniorska reprezentacija Srbije, Rusija, domaćin turnira, kao i Slovenija, Iran, Italija, Poljska, Holandija i Bugarska.

U Ufi, u konkurenciji odbojkašica trebalo je da igraju Rusija, Koreja, Tajland, Italija, Poljska, Kina, Brazil i Dominikanska Republika.

FIVB je saopštio da će domaćini turnira biti određeni blagovremeno, o čemu će javnost biti obaveštena.

vnl5

  • februar 28, 2022
  • 1543
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Treća titula prvaka Srbije za Radnički doo iz Kragujevca, Milutin Nejić MVP Treća titula prvaka Srbije za Radnički doo iz Kragujevca, Milutin Nejić MVP

    SENIORI – BANKA POŠTANSKA ŠTEDIONICA SUPERLIGA 2024/2025.

    Odbojkaši Radničkog doo iz Kragujevca osvojili su treću titulu prvaka Srbije, prvu posle 2010.  i tako osvojili titulu pobednika Banka Poštanska štedionica Superlige 2024/2025. Radnički doo je sa 3:2 u pobedama pobedio Vojvodinu Mozzart iz Novog Sada u finalu plej – ofa. Radnički doo je večeras, u “MTS hali Jezero” u Kragujevcu, u petoj utakmici finala savladao Vojvodinu Mozzart sa 3:1, po setovima 21:25, 25:20, 25:21 i 25:22, posle 114 minuta igre.

  • Seniori 5. maja počinju pripreme za Ligu nacija Seniori 5. maja počinju pripreme za Ligu nacija

    SENIORI – VII LIGA NACIJA 2025.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije počeće u ponedeljak, 5. maja pripreme za VII Ligu nacija 2025. George Krecu, prvi trener seniora Srbije, saopštio je spisak igrača (28) za prvo ovogodišnje takmičenje.

  • Železničar iz Lajkovca drugi put prvak Srbije, Vanja Ivanović najbolja igračica (MVP) finala Železničar iz Lajkovca drugi put prvak Srbije, Vanja Ivanović najbolja igračica (MVP) finala

    SENIORKE – BANKA POŠTANSKA ŠTEDIONICA SUPERLIGA 2024/2025.

    Odbojkašice Železničara iz Lajkovca osvojile su titulu prvaka Srbije i pobednika Banka Poštanska štedionica Superlige 2024/2025, pošto su u finalnoj seriji plej – ofa slavile protiv Uba sa 3:2 u pobedama. Železničar je večeras u Hali sportova u Lajkovcu, u petoj utakmici finala, savladao Ub sa 3:0, po setovima 25:15, 28:26 i 25:16, posle 85 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga