Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Juniorke maksimalne protiv Španije – subotu (16.00) protiv Belgije

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) zabeležila je maksimalnu pobedu na startu turnira H grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. u Hradecu Kralovem. Srbija je danas u 1. kolu savladala Španiju sa 3:0, po setovima 25:23, 25:21 i 25:23, posle 77 minuta igre.

jep

jek5

Izabranice Vladimira Vasovića su ostvarile očekivanu pobedu protiv Španije u meču u kome su od početka bile dominantne. Igrala je Srbija koliko je bilo neophodno i to je rezultiralo vođstvom od 2:0 u setovima. U trećem setu je došlo do opuštanja, što je Španija iskoristila i uspela da se već na startu rezultatski odvoji, ali su juniorke Srbije uspele u završnici da preokrenu rezultat i stignu do zaslužene pobede.

 

izjava Vladimira Vasovića

Izjava Stefane Pakić

Izjava Une Vajagić

 

Juniorke Srbije će sutra u 2. kolu igrati protiv Belgije od 16.00 časova.

Direktne prenose utakmica iz Češke možete gledati na platformi Češkog odbojkaškog saveza (https://volej.tv/ostatni/).

Fotografije iz Češke možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

H GRUPA – HRADEC KRALOVE (DVORANA SLAVIJA), ČEŠKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – ŠPANIJA       3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

ČEŠKA – BELGIJA        3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

TABELA:

1. CZE       1    1    0    3:0      3

2. SRB       1    1    0    3:0      3

3. ESP       1    0    1    0:3      0

4. BEL       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA       16.00

ČEŠKA – ŠPANIJA        19.00

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         19.00

BELGIJA – ŠPANIJA      16.00

 

A GRUPA – SIDERNO, ITALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – NEMAČKA     19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ITALIJA – HOLANDIJA  19.00

 

B GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ŠVEDSKA – NORVEŠKA           3:2 (25:19, 16:25, 22:25, 25:17, 15:8)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HRVATSKA – NORVEŠKA    20.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

HRVATSKA – ŠVEDSKA      20.00

 

C GRUPA – MIOVENI, RUMUNIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVAČKA          3:1 (20:25, 26:24, 25:18, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

RUMUNIJA – DANSKA        18.00 (17.00)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – DANSKA       18.00 (17.00)

 

D GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – FINSKA   3:1 (20:25, 25:15, 25:17, 25:8)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BUGARSKA – FINSKA        17.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVENIJA – BUGARSKA    17.00

 

E GRUPA – PILEAS – HORTJATI, GRČKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FRANCUSKA – IZRAEL  3:0 (25:16, 25:18, 25:15)

GRČKA – LETONIJA      3:0 (25:12, 25:17, 25:22)

TABELA:

1. FRA       1    1    0    3:0      3

2. GRE       1    1    0    3:0      3

3. LAT       1    0    1    0:3      0

4. ISR        1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FRANCUSKA – LETONIJA    16.00 (15.00)

GRČKA – IZRAEL               19.15 (18.15)

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – LETONIJA      16.00 (15.00)

GRČKA – FRANCUSKA  19.15 (18.15)

 

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠVAJCARSKA – CRNA GORA     3:2 (25:23, 23:25, 19:25, 25:15, 15:9)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 22:25, 15:11)

TABELA:

1. MNE       2    1    1    5:5      3

2. SUI        1    1    0    3:2      2

3. BIH       1    0    1    2:3      1

 

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠVAJCARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA     17.30

 

G GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

POLJSKA – AUSTRIJA   3:0 (25:11, 25:21, 25:17)

ALBANIJA – UKRAJINA  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. ALB       1    1    0    3:0      3

2. POL       1    1    0    3:0      3

3. AUT       1    0    1    0:3      0

4. UKR       1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

POLJSKA – ALBANIJA   16.00

UKRAJINA – AUSTRIJA 19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

AUSTRIJA – ALBANIJA  16.00

POLJSKA – UKRAJINA   19.00

 

I (i) GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA  3:0 (25:17, 27:25, 25:21)

ESTONIJA – TZV. KOSOVO      3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 25:19, 15:6)

TABELA:

1. TUR            1    1    0    3:0      3

2. EST             1    1    0    3:2      2

3. TZV. KOS     1    0    1    2:3      1

4. HUN            1    0    1    0:3      0

 

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     16.00

TURSKA – ESTONIJA               19.00

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

TURSKA – TZV. KOSOVO    16.00

MAĐARSKA – ESTONIJA     19.00

 

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jek

  • april 8, 2022
  • 1795
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Evropski kupovi počinju 17. septembra – kraj u maju 2025. Evropski kupovi počinju 17. septembra – kraj u maju 2025.

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2025.

    Evropska odbojkaška konfederacija, CEV, objavila je kalendar takmičenja u Evropskim kupovima 2025.

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom Juniorke u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće u A grupi II runde kvalifikacija za XXIX EP 2024. od 4. do 6. aprila u Rumi sa Rumunijom, Austrijom i Belgijom, saopštio je danas CEV.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga