Serbian flagcirilicalatinica

Juniorke

Drugi trijumf juniorki – u nedelju (19.00) protiv Češke

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) ostvarila je drugu uzastopnu maksimalnu pobedu na turniru H grupe II runde kvalifikacija za XXVIII EP 2022. u Hradecu Kralovem. Srbija je danas u 2. kolu savladala Belgiju sa 3:0, po setovima 25:19, 25:12 i 26:24, posle 69 minuta igre.

jek6

jep

jek7

jek3

Izabranice Vladimira Vasovića pružile su još bolju partiju nego protiv Španije i zabeležile novi trijumf, koji ih za još jedan korak približio prvenstvu Evrope.

 

Izjava Vladimira Vasovića

Izjava Aleksandre Uzelac

Izjava ive Šućurović

 

Juniorke Srbije će sutra u poslednjem, 3. kolu igrati protiv Češke od 19.00 časova.

Direktne prenose utakmica iz Češke možete gledati na platformi Češkog odbojkaškog saveza (https://volej.tv/ostatni/).

Fotografije iz Češke možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

 

JUNIORKE – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

H GRUPA – HRADEC KRALOVE (DVORANA SLAVIJA), ČEŠKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – ŠPANIJA       3:0 (25:23, 25:21, 25:23)

ČEŠKA – BELGIJA        3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – BELGIJA       3:0 (25:19, 25:12, 26:24)

ŠPANIJA – ČEŠKA        3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

TABELA:

1. SRB       2    2    0    6:0      6

2. ESP       2    1    1    3:3      3

3. CZE       2    1    1    3:3      3

4. BEL       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SRBIJA – ČEŠKA         19.00

BELGIJA – ŠPANIJA      16.00

 

A GRUPA – SIDERNO, ITALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:15, 25:17, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:0 (25:22, 25:20, 25:21)

TABELA:

1. ITA        1    1    0    3:0      3

2. NED       1    1    0    3:0      3

3. GER       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ITALIJA – HOLANDIJA  19.00

 

B GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ŠVEDSKA – NORVEŠKA           3:2 (25:19, 16:25, 22:25, 25:17, 15:8)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HRVATSKA – NORVEŠKA         3:0 (25:13, 25:11, 25:13)

TABELA:

1. CRO       1    1    0    3:0      3

2. SWE      1    1    0    3:2      2

3. NOR       2    0    2    2:6      1

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

HRVATSKA – ŠVEDSKA      20.00

 

C GRUPA – MIOVENI, RUMUNIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

RUMUNIJA – SLOVAČKA          3:1 (20:25, 26:24, 25:18, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

RUMUNIJA – DANSKA   3:0 (25:19, 25:11, 25:17)

TABELA:

1. ROU       2    2    0    6:1      6

2. SVK       1    0    1    1:3      0

3. DEN       1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – DANSKA       18.00 (17.00)

 

D GRUPA – MARIBOR, SLOVENIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVENIJA – FINSKA   3:1 (20:25, 25:15, 25:17, 25:8)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – BUGARSKA   3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:22)

TABELA:

1. SLO       1    1    0    3:1      3

2. FIN        2    1    1    4:4      3

3. BUL       1    0    1    1:3      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVENIJA – BUGARSKA    17.00

 

E GRUPA – PILEAS – HORTJATI, GRČKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

FRANCUSKA – IZRAEL  3:0 (25:16, 25:18, 25:15)

GRČKA – LETONIJA      3:0 (25:12, 25:17, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FRANCUSKA – LETONIJA         3:1 (31:33, 25:20, 25:11, 25:17)

GRČKA – IZRAEL    3:0 (25:14, 25:20, 25:19)

TABELA:

1. GRE       2    2    0    6:0      6

2. FRA       2    2    0    6:1      6

3. LAT       2    0    2    1:6      0

4. ISR        2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – LETONIJA      16.00 (15.00)

GRČKA – FRANCUSKA  19.15 (18.15)

 

F GRUPA – SARAJEVO, BOSNA I HERCEGOVINA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠVAJCARSKA – CRNA GORA     3:2 (25:23, 23:25, 19:25, 25:15, 15:9)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 22:25, 15:11)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ŠVAJCARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA     3:0 (28:26, 25:23, 25:21)

TABELA:

1. SUI        2    2    0    6:2      5

2. MNE       2    1    1    5:5      3

3. BIH       2    0    2    2:6      1

 

G GRUPA – TIRANA, ALBANIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

POLJSKA – AUSTRIJA   3:0 (25:11, 25:21, 25:17)

ALBANIJA – UKRAJINA  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

POLJSKA – ALBANIJA   3:0 (25:7, 25:7, 25:17)

AUSTRIJA – UKRAJINA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. POL       2    2    0    6:0      6

2. AUT       2    1    1    3:3      3

3. ALB       2    1    1    3:3      3

4. UKR       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

AUSTRIJA – ALBANIJA  16.00

POLJSKA – UKRAJINA   19.00

 

I (i) GRUPA – PRIŠTINA, TZV. KOSOVO (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA  3:0 (25:17, 27:25, 25:21)

ESTONIJA – TZV. KOSOVO      3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 25:19, 15:6)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

MAĐARSKA – TZV. KOSOVO     3:0 (25:10, 25:15, 25:10)

TURSKA – ESTONIJA    3:0 (25:18, 25:14, 25:18)

TABELA:

1. TUR            2    2    0    6:0      6

2. HUN            2    1    1    3:3      3

3. EST             2    1    1    3:5      2

4. TZV. KOS     2    0    2    2:6      1

 

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

TURSKA – TZV. KOSOVO    16.00

MAĐARSKA – ESTONIJA     19.00

 

Plasman na EP izboriće pobednici 9 grupa, dok će se 8 najuspšenijih drugoplasiranih reprezentacija plasirati u III rundu kvalifikacija, iz koje će plasman na EP ostvariti 2 najbolje selekcije, odnosno pobednici 2 grupe III runde kvalifikacija, koje će se odigrati od 30. juna do 3. jula.

Plasman na XXII SP 2023. izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

jek

  • april 9, 2022
  • 633
Објављено у Juniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Mlađe seniorke Srbije startuju u u Čerinjoli protiv Austrije Mlađe seniorke Srbije startuju u u Čerinjoli protiv Austrije

    MLAĐE SENIORKE – I EP 2022.

    Mlađe seniorke Srbije (do 21 godine, igračice rođene 2002. i mlađe) igraće u A grupi I EP 2022. od 12. do 17. jula u Čerinjoli sa Italijom, Austrijom i Ukrajinom. Mlađe seniorke Srbije će u 1. kolu A grupe, u utorak, 12. jula igrati protiv Austrije od 17.30 časova. Srbija će u 2. kolu, u sredu, 13. jula igrati protiv Ukrajine od 17.30 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 14. jula protiv Italije od 20.00 časova.

  • Mlađi seniori u Tarnovu protiv Austrije na otvaranju EP Mlađi seniori u Tarnovu protiv Austrije na otvaranju EP

    MLAĐI SENIORI – I EP 2022.

    Mlađi seniori Srbije (do 22 godine, igrači rođeni 2001. i mlađi) igraće na I EP 2022. u Tarnovu, od 12. do 17. jula, u A grupi sa Poljskom, Francuskom i Austrijom. Srbija će u 1. kolu A grupe, u utorak, 12. jula, igrati protiv Austrije od 14.30 časova. U 2. kolu, u sredu, 13. jula, Srbija će igrati protiv Poljske od 19.30 časova, a u poslednjem, 3. kolu, u četvrtak, 14. jula protiv Francuske od 14.30 časova.

  • 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi 9 klubova iz Srbije u Evropskim kupovima – Vojvodina NS seme ponovo u grupnoj fazi

    CEV – EVROPSKI KUPOVI 2023.

    Evropska odbojkaška konfederacija saopštila je spisak klubova u obe konkurencije koji će učestvovati u CEV Ligi šampiona 2023, Kupu CEV 2023. i Kupu izazivača 2023. Srbiju će naredne sezone predstavljati rekordnih 9 klubova, maksimalnih 5 u konkurenciji odbojkašica i 4 u konkurenciji odbojkaša. Žreb za kvalifikacije Lige šampiona, kao i za Kup CEV i Kup izazivača obaviće se narednog utorka, 28. juna u 12.00 časova u Evropskom radiodifuznom centru (BCE) u Luksemburgu.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga