Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

SAD uspešnije – Srbija u utorak protiv Tajlanda (15.00 – TV SK 1)

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u prvom meču II vikenda III Lige nacija 2021. SAD su večeras, u utakmici 1. kola II vikenda pobedile Srbiju sa 3:0, po setovima 25:20, 25:16 i 25:12, posle 85 minuta igre.

sld1

rz12

rz17

Odbojkašice SAD dvostruke uzastopne pobednice Lige nacija opravdale su ulogu favorita i savladale Srbiju. Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su u prvom setu bile ravnopravan rival do završnice, kada su iskusnije Amerikanke preuzele kontrolu rezultata. Slična situacija je viđena i u drugom setu, ali su SAD otpor Srbije slomile već sredinom seta. Borbene odbojkašice Srbije nijednog trenutka nisu pomišljale da se predaju, pa ni u trećem setu kada su SAD imale veliku rezultatsku prednost. Na kraju, SAD su zabeležile maksimalnu pobedu, a mlade odbojkašice Srbije stekle dragoceno iskustvo za naredne mečeve, pre svega za duele protiv Tajlanda i Holandije.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Aleksandre Uzelac

Izjava Vanje Bukilić

 

Srbija će sutra, u 2. kolu igrati protiv Tajlanda od 15.00 časova (TV SK 1), a u poslednjem, 3. kolu protiv Holandije od 19.30 časova (TV SK 2).

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD            0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

TABELA:

  1. USA          4    4    0    12:1    12

  2. TUR           4    4    0    12:5    10

  3. NED          4    3    1    11:4    10

  4. JPN           4    3    1      9:3      9

  5. BRA          4    3    1    10:4      9

  6. RUS          4    3    1    10:5      8

  7. CHN          4    3    1      9:6      8

  8. SRB          4    2    2      8:8      7

  9. GER          4    2    2      8:8      6

10. POL           4    2    2      8:8      5

11. DOM          4    1    3      5:10     4

12. BEL           4    1    3      5:11     3

13. KOR          4    1    3      4:10     3

14. CAN           4    0    4      4:12     1

15. ITA            4    0    4      3:12     1

16. THA           4    0    4      1:12     0

 

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      15.00

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      12.00

SAD – HOLANDIJA       18.00

BRAZIL – RUSIJA        21.00

 

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    10.00

BELGIJA – POLJSKA     13.00

KINA – KANADA          16.00

ITALIJA – JAPAN         19.00

 

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   19.30

BELGIJA – KOREJA      10.00

NEMAČKA – KANADA    13.00

KINA – TURSKA            16.00

 

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            12.00

JAPAN – RUSIJA          15.00

POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     18.00

BRAZIL – ITALIJA        21.00

vnl3

  • maj 31, 2021
  • 620
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Trijumf Jedinstva u prvoj utakmici četvrtfinala Trijumf Jedinstva u prvoj utakmici četvrtfinala

    SENIORKE – 56. KUP SRBIJE 2021/2022 

    Jedinstvo iz Stare Pazove ostvarilo je pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala 56. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkašica. Jedinstvo je večeras u Staroj Pazovi savladalo Crvenu zvezdu sa 3:1, po setovima 25:21, 25:23, 22:25 i 25:12, posle 100 minuta igre.

  • Ub dočekuje Olimpijakos (sreda, 19.00 – TV Arena Sport 4) Ub dočekuje Olimpijakos (sreda, 19.00 – TV Arena Sport 4)

    SENIORKE – LIGA ŠAMPIONA 2022.

    Ub, pobednik Banka poštanska štedionica Superlige 2020/2021. i prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica odigraće prvi meč 3. kola kvalifikacija za CEV Ligu šampiona 2022. protiv Olimpijakosa iz Pireja. Utakmica će se odigrati u Sportskoj hali Ub, u sredu, 27. oktobra od 19.00 časova, uz direktan prenos na TV Arena Sport 4.

  • U utorak mečevi u Staroj Pazovi i Sremskoj Mitorvici – utakmice u Subotici i Beogradu u novembru U utorak mečevi u Staroj Pazovi i Sremskoj Mitorvici – utakmice u Subotici i Beogradu u novembru

    SENIORKE – 56. KUP SRBIJE 2021/2022.

    Utakmice četvrtfinala 56. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkašica odigraće se u utorak, 26. oktobra. U prvim utakmicama četvrtine finala sastaće se Jedinstvo (Stara Pazova) – Crvena zvezda i Srem (Sremska Mitrovica) – TENT (Obrenovac), dok će se mečevi Spartak (Subotica) – Ub i Partizan Sokerbet – Železničar (Lajkovac) odigrati u novembru.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga