Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Dominikankama sva tri boda – Srbija u poslednjem kolu protiv Japana (nedelja, 15.00 – TV SK 4)

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena i oslabljena ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je u utakmici 2. kola poslednjeg, V vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Dominikanska Republika je jutros pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:14, 25:20 i 25:18, posle 82 minuta igre.

sld1

rz56

U pretposlednjoj utakmici u Riminiju, odbojkašice Srbije su poražene od Dominikanske Republike koja u Ligi nacija igra u kompletnom sastavu.  

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Jelene Delić

Izjava Aleksandre Uzelac

 

Srbija će sutra, u poslednjem, 3. kolu V vikenda, igrati protiv Japana od 15.00 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 4.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA      3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:17)

HOLANDIJA – POLJSKA           3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:9)

BRAZIL – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND      3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

JAPAN – KANADA   3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

SAD – KOREJA      3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       2:3 (25:23, 24:26, 21:25, 25:23, 10:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

KINA – BRAZIL            3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 14:25, 15:12)

TEREN 2:

TURSKA – RUSIJA       3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 18:25, 15:7)

JAPAN – POLJSKA        3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 16:14)

NEMAČKA – KOREJA     3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

SAD – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:16)

IV VIKEND (12 – 14. JUN):

1. KOLO – SUBOTA, 12. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA       1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 18:25)

TAJLAND – NEMAČKA   3:1 (24:26, 25:21, 25:21, 25:16)

SAD – BELGIJA            3:0 (25:9, 26:24, 25:20)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

TEREN 1:

RUSIJA – KOREJA        3:0 (25:23, 25:17, 25:17)

JAPAN – TURSKA         3:1 (25:17, 25:20, 17:25, 25:19)

KINA – HOLANDIJA      3:0 (25:12, 25:18, 33:31)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ITALIJA      3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 26:24)

2. KOLO – NEDELJA, 13. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KOREJA        1:3 (13:25, 25:23, 13:25, 23:25)

SAD – JAPAN              3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 25:22)

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (22:25, 25:17, 25:21, 25:22)

TEREN 1:

TURSKA – BELGIJA      3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

HOLANDIJA – ITALIJA  3:2 (25:21, 26:28, 20:25, 25:21, 15:10)

RUSIJA – KANADA       3:0 (25:15, 25:12, 25:14)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

3. KOLO – PONEDELJAK, 14. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – RUSIJA         0:3 (8:25, 17:25, 23:25)

NEMAČKA – POLJSKA   3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

KOREJA – KANADA      3:2 (15:25, 25:18, 27:29, 25:20, 21:19)

SAD – TURSKA 3:1 (25:21, 23:25, 25:15, 25:14)

TEREN 1:

JAPAN – BELGIJA        3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:1 (25:23, 23:25, 30:28, 25:22)

KINA – ITALIJA           3:0 (25:19, 25:11, 25:19)

BRAZIL – TAJLAND      3:0 (25:11, 25:14, 25:10)

V VIKEND (18 – 20. JUN):

1. KOLO – PETAK, 18. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      0:3 (23:25, 16:25, 21:25)

BELGIJA – TAJLAND     3:1 (25:23, 26:24, 23:25, 25:15)

KINA – RUSIJA            3:0 (25:18, 25:23, 25:16)

ITALIJA – KANADA      3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

TEREN 2:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:2 (18:25, 24:26, 25:22, 25:15, 15:11)

BRAZIL – KOREJA        3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

SAD – POLJSKA            3:0 (29:27, 29:27, 25:14)

TURSKA – HOLANDIJA  3:0 (27:25, 25:20, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 19. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  0:3 (14:25, 20:25, 18:25)

JAPAN – NEMAČKA      3:1 (25:23, 19:25, 26:24, 25:15)

KINA – POLJSKA         3:0 (26:24, 25:22, 25:16)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

TEREN 2:

SAD – RUSIJA  3:1 (25:21, 25:27, 25:23, 25:15)

TAJLAND – KANADA     3:0 (25:16, 25:17, 25:17)

TURSKA – KOREJA       3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:18)

BELGIJA – ITALIJA      3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:17, 15:10)

 

TABELA:

  1. USA          14  14  0   42:4    42

  2. BRA          14  12  2   39:9    37

  3. TUR          14  11  3   36:18   30

  4. JPN           14  11  3   33:18   30

  5. CHN          14    9  5   32:21   27

  6. DOM          14    8  6   31:23   27

  7. RUS          14    8  6   28:23   23

  8. NED          14    8  6   27:24   23

  9. BEL           14    7  7   24:34   16

10. GER           14    5  9   20:29   15

11. SRB          14    4  10  19:33   14

12. POL           14    4  10  21:34   13

13. ITA            14    3  11  21:34   13

14. CAN           14   3  11  17:36   11

15. KOR          14    3  11  14:37     9

16. THA           14   2  12  10:37     6

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – JAPAN          15.00

KINA – SAD               12.00

HOLANDIJA – KOREJA  18.00

BRAZIL – TURSKA       21.00

 

TEREN 1:

NEMAČKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     10.00

ITALIJA – TAJLAND      13.00

RUSIJA – POLJSKA      16.00

BELGIJA – KANADA      19.30

Plasman u polufinale, izboriće 4 najuspešnije selekcije.

Odbojkašice će polufinale i finale odigrati 24. i 25. juna.

vnl3

  • jun 19, 2021
  • 494
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Zoran Terzić najbolji trener u Evropi u 2021!!! Zoran Terzić najbolji trener u Evropi u 2021!!!

    CEV – GALA VEČE 2021.

    Zoran Terzić, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, proglašen je za najboljeg trenera u Evropi u 2021. na Gala svečanosti CEV u Ljubljanskom dvorcu, u Ljubljani. Terzić je ove godine sa seniorkama Srbije osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju i srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Srbija je jedina zemlja iz Evrope, koja je na oba ovogodišnja takmičenja osvojila medalje.

  • Poznati svi učesnici SP odbojkašica Poznati svi učesnici SP odbojkašica

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da su poznate 24 reprezentacije učesnice XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje bi trebalo da se odigra od 23. septembra do 8. oktobra u Holandiji i Poljskoj. Na Svestkom prvenstvu će igrati Holandija i Poljska, organizatori, Srbija, svetski prvak, Italija i Turska (CEV), Kina i Japan (AVC), Kamerun i Kenija (CAVB), Brazil i Kolumbija (CSV) i Dominikanska Republika i Portoriko (NORCECA), predstavnici Kontinentalnih konfederacija i SAD, Rusija, Nemačka, Belgija, Koreja, Bugarska, Kanada, Tajland, Argentina, Češka i Kazahstan na osnovu FIVB rang liste.

  • Gradonačelnik Hofua čestitao Zoranu Gajiću na bronzanoj medalji u Tokiju Gradonačelnik Hofua čestitao Zoranu Gajiću na bronzanoj medalji u Tokiju

    SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

    Jutaka Ikeda, gradonačelnik Hofua, poslao je Zoranu Gajiću, predsedniku OSS, čestitku povodom bronzane medalje koju je osvojila ženska seniorska reprezentacija Srbije na XXXII Olimpijskim igrama 2020. u Tokiju. Gradonačelnik Hofua naglasio je da je ponosan što je njegov grad bio domaćin najboljim odbojkašicama Srbije i zahvalio se u ime svih građana Hofua što su aktuelne prvakinje sveta odradile poslednju fazu priprema za OI u njihovom gradu, kao što je to bio slučaj i 2018. godine pred Svetsko prvenstvo.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga