Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Srbija sa četiri pobede završila Ligu nacija 2021.

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021.

Podmlađena i oslabljena ženska seniorska reprezentacija Srbije porazom je završila učešće u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Japan, polufinalista ovogodišnje Lige nacija, pobedio je danas Srbiju u meču poslednjeg, 3. kola V vikenda sa 3:0, po setovima 25:12, 25:22 i 25:15, posle 80 minuta igre.

sld1

rz57

Odbojkašice Srbije su poražene od Japana, u meču u kome su dobro odigrale samo drugi set. Preostala dva seta seniorke Srbije praktično su bez borbe prepustile Japanu.

 

Izjava Aleksandra Vladisavljeva

Izjava Jovane Kocić

Izjava Jovane Mirosavljević

 

SENIORKE – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (25. MAJ – 25. JUN):

I VIKEND (25 – 27. MAJ):

1. KOLO – UTORAK, 25. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – TURSKA       2:3 (21:25, 25:18, 23:25, 25:22, 14:16)

JAPAN – TAJLAND        3:0 (25:15, 25:17, 25:16)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:20, 25:21, 25:12)

BRAZIL – KANADA       3:1 (23:25, 25:11, 25:9, 25:14)

TEREN 1:

HOLANDIJA – BELGIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)

RUSIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – KOREJA            3:1 (23:25, 25:19, 25:19, 25:18)

POLJSKA – ITALIJA      3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)

2. KOLO – SREDA, 26. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)

NEMAČKA – HOLANDIJA          3:2 (18:25, 25:18, 28:30, 25:23, 15:12)

JAPAN – KINA        3:0 (25:13, 25:19, 25:17)

TURSKA – ITALIJA  3:0 (25:13, 25:23, 25:16)

TEREN 2:

KOREJA – TAJLAND      3:1 (15:25, 25:13, 25:18, 25:17)

RUSIJA – BELGIJA       3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:19, 15:8)

BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:0 (25:20, 25:13, 25:17)

SAD – KANADA           3:0 (26:24, 25:15, 25:10)

3. KOLO – ČETVRTAK, 27. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

NEMAČKA – BELGIJA    3:0 (25:20, 25:19, 25:13)

JAPAN – KOREJA         3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

KINA – TAJLAND         3:0 (25:15, 25:15, 25:23)

TEREN 2:

HOLANDIJA – RUSIJA   3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:20)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      3:1 (25:17, 26:24, 28:30, 25:16)

TURSKA – POLJSKA      3:1 (25:23, 25:27, 25:23, 25:20)

SAD – BRAZIL             3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:22)

II VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 31. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – SAD       0:3 (20:25, 16:25, 12:25)

HOLANDIJA – TAJLAND           3:0 (25:20, 25:9, 25:18)

KINA – NEMAČKA        3:2 (20:25, 19:25, 27:25, 25:21, 15:9)

TURSKA – KANADA      3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:23, 15:12)

TEREN 2:

BELGIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:2 (31:33, 19:25, 25:20, 25:16, 15:11)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

POLJSKA – KOREJA      3:0 (25:15, 25:20, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:0 (26:24, 25:23, 27:25)

2. KOLO – UTORAK, 1. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – TAJLAND      3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA      3:0 (25:23, 28:26, 25:18)

SAD – HOLANDIJA       3:0 (25:22, 25:15, 25:18)

BRAZIL – RUSIJA        3:0 (25:20, 25:11, 25:18)

TEREN 1:

TURSKA – NEMAČKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:22)

BELGIJA – POLJSKA     3:2 (25:15, 17:25, 25:19, 22:25, 15:12)

KANADA – KINA          3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 15:25, 15:12)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (27:25, 25:19, 16:25, 21:25, 15:13)

3. KOLO – SREDA, 2. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – HOLANDIJA   1:3 (22:25, 16:25, 25:18, 21:25)

BELGIJA – KOREJA      3:2 (23:25, 25:23, 25:16, 19:25, 15:12)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (30:28, 27:25, 25:14)

TURSKA – KINA            3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

TEREN 2:

SAD – TAJLAND            3:0 (25:17, 25:14, 25:16)

JAPAN – RUSIJA          3:0 (25:20, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA     3:1 (22:25, 25:22, 28:26, 25:21)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (19:25, 25:15, 25:19, 25:19)

III VIKEND (6 – 8. JUN):

1. KOLO – NEDELJA, 6. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BRAZIL        0:3 (12:25, 14:25, 13:25)

BELGIJA – KINA          3:2 (17:25, 27:25, 23:25, 25:21, 15:8)

TURSKA – TAJLAND      3:1 (23:25, 25:12, 25:20, 25:9)

ITALIJA – KOREJA       3:1 (27:25, 23:25, 25:22, 25:20)

TEREN 2:

HOLANDIJA – JAPAN    3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:2 (25:18, 21:25, 25:20, 22:25, 15:8)

POLJSKA – KANADA     3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:23, 25:13, 25:13)

2. KOLO – PONEDELJAK, 7. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KINA 3:1 (25:22, 25:18, 20:25, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA      3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:17)

HOLANDIJA – POLJSKA           3:2 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 15:9)

BRAZIL – BELGIJA       3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

TEREN 1:

RUSIJA – TAJLAND      3:1 (25:14, 18:25, 25:14, 25:20)

JAPAN – KANADA   3:0 (25:16, 25:15, 25:15)

SAD – KOREJA      3:0 (25:16, 25:12, 25:15)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

3. KOLO – UTORAK, 8. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – BELGIJA       2:3 (25:23, 24:26, 21:25, 25:23, 10:15)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND     3:0 (25:16, 25:17, 25:23)

HOLANDIJA – KANADA 3:0 (25:19, 25:12, 25:21)

KINA – BRAZIL            3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 14:25, 15:12)

TEREN 2:

TURSKA – RUSIJA       3:2 (25:22, 22:25, 25:18, 18:25, 15:7)

JAPAN – POLJSKA        3:2 (22:25, 22:25, 25:22, 25:23, 16:14)

NEMAČKA – KOREJA     3:0 (25:12, 25:21, 25:22)

SAD – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:16)

IV VIKEND (12 – 14. JUN):

1. KOLO – SUBOTA, 12. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA       1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 18:25)

TAJLAND – NEMAČKA   3:1 (24:26, 25:21, 25:21, 25:16)

SAD – BELGIJA            3:0 (25:9, 26:24, 25:20)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:22, 25:20, 25:23)

TEREN 1:

RUSIJA – KOREJA        3:0 (25:23, 25:17, 25:17)

JAPAN – TURSKA         3:1 (25:17, 25:20, 17:25, 25:19)

KINA – HOLANDIJA      3:0 (25:12, 25:18, 33:31)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ITALIJA      3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 26:24)

2. KOLO – NEDELJA, 13. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KOREJA        1:3 (13:25, 25:23, 13:25, 23:25)

SAD – JAPAN              3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     3:1 (25:14, 25:20, 19:25, 25:22)

BRAZIL – NEMAČKA     3:1 (22:25, 25:17, 25:21, 25:22)

TEREN 1:

TURSKA – BELGIJA      3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

HOLANDIJA – ITALIJA  3:2 (25:21, 26:28, 20:25, 25:21, 15:10)

RUSIJA – KANADA       3:0 (25:15, 25:12, 25:14)

POLJSKA – TAJLAND    3:0 (25:23, 25:15, 25:20)

3. KOLO – PONEDELJAK, 14. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – RUSIJA         0:3 (8:25, 17:25, 23:25)

NEMAČKA – POLJSKA   3:0 (25:23, 25:20, 25:23)

KOREJA – KANADA      3:2 (15:25, 25:18, 27:29, 25:20, 21:19)

SAD – TURSKA 3:1 (25:21, 23:25, 25:15, 25:14)

TEREN 1:

JAPAN – BELGIJA        3:1 (23:25, 25:22, 25:21, 25:21)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     3:1 (25:23, 23:25, 30:28, 25:22)

KINA – ITALIJA           3:0 (25:19, 25:11, 25:19)

BRAZIL – TAJLAND      3:0 (25:11, 25:14, 25:10)

V VIKEND (18 – 20. JUN):

1. KOLO – PETAK, 18. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      0:3 (23:25, 16:25, 21:25)

BELGIJA – TAJLAND     3:1 (25:23, 26:24, 23:25, 25:15)

KINA – RUSIJA            3:0 (25:18, 25:23, 25:16)

ITALIJA – KANADA      3:0 (25:18, 25:20, 25:20)

TEREN 2:

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:2 (18:25, 24:26, 25:22, 25:15, 15:11)

BRAZIL – KOREJA        3:0 (25:18, 25:23, 25:18)

SAD – POLJSKA            3:0 (29:27, 29:27, 25:14)

TURSKA – HOLANDIJA  3:0 (27:25, 25:20, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 19. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  0:3 (14:25, 20:25, 18:25)

JAPAN – NEMAČKA      3:1 (25:23, 19:25, 26:24, 25:15)

KINA – POLJSKA         3:0 (26:24, 25:22, 25:16)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

TEREN 2:

SAD – RUSIJA  3:1 (25:21, 25:27, 25:23, 25:15)

TAJLAND – KANADA     3:0 (25:16, 25:17, 25:17)

TURSKA – KOREJA       3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:18)

BELGIJA – ITALIJA      3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:17, 15:10)

3. KOLO – NEDELJA, 20. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – JAPAN          0:3 (12:25, 22:25, 15:25)

KINA – SAD               3:0 (25:10, 25:20, 25:17)

HOLANDIJA – KOREJA  3:2 (25:20, 23:25, 25:18, 22:25, 15:12)

BRAZIL – TURSKA       3:1 (25:18, 25:16, 25:27, 25:15)

TEREN 1:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA     3:2 (25:21, 25:22, 14:25, 25:27, 15:9)

ITALIJA – TAJLAND      3:1 (33:35, 25:21, 27:25, 25:20)

POLJSKA – RUSIJA      3:2 (25:17, 20:25, 25:16, 22:25, 15:7)

BELGIJA – KANADA      3:0 (26:24, 25:17, 25:17)

 

TABELA:

  1. USA          15  14  1   42:7    42

  2. BRA          15  13  2   42:10   40

  3. JPN           15  12  3   36:18   33

  4. TUR          15  11  4   37:21   30

  5. CHN          15  10  5   35:21   30

  6. DOM          15    9  6   34:25   29

  7. NED          15    9  6   30:26   25

  8. RUS          15    8  7   30:26   24

  9. BEL           15    8  7   27:34   19

10. GER           15    5  10  22:32   16

11. POL           15    5  10  24:36   15

12. ITA            15    4  11  24:35   16

13. SRB          15    4  11  19:36   14

14. CAN           15   3  12  17:39   11

15. KOR          15    3  12  16:40   10

16. THA           15   2  13  11:40     6

 

Plasman u polufinale, izborile su 4 najuspešnije selekcije.

 

POLUFINALE – ČETVRTAK, 24. JUN:

BRAZIL – JAPAN     16.00

SAD – TURSKA      19.30

 

PETAK, 25. JUN:

FINALE:                           19.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00

vnl1

  • jun 20, 2021
  • 641
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Zoran Terzić najbolji trener u Evropi u 2021!!! Zoran Terzić najbolji trener u Evropi u 2021!!!

    CEV – GALA VEČE 2021.

    Zoran Terzić, prvi trener ženske seniorske reprezentacije Srbije, proglašen je za najboljeg trenera u Evropi u 2021. na Gala svečanosti CEV u Ljubljanskom dvorcu, u Ljubljani. Terzić je ove godine sa seniorkama Srbije osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju i srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Srbija je jedina zemlja iz Evrope, koja je na oba ovogodišnja takmičenja osvojila medalje.

  • Poznati svi učesnici SP odbojkašica Poznati svi učesnici SP odbojkašica

    SENIORKE – XIX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da su poznate 24 reprezentacije učesnice XIX SP 2022. u konkurenciji odbojkašica, koje bi trebalo da se odigra od 23. septembra do 8. oktobra u Holandiji i Poljskoj. Na Svestkom prvenstvu će igrati Holandija i Poljska, organizatori, Srbija, svetski prvak, Italija i Turska (CEV), Kina i Japan (AVC), Kamerun i Kenija (CAVB), Brazil i Kolumbija (CSV) i Dominikanska Republika i Portoriko (NORCECA), predstavnici Kontinentalnih konfederacija i SAD, Rusija, Nemačka, Belgija, Koreja, Bugarska, Kanada, Tajland, Argentina, Češka i Kazahstan na osnovu FIVB rang liste.

  • Gradonačelnik Hofua čestitao Zoranu Gajiću na bronzanoj medalji u Tokiju Gradonačelnik Hofua čestitao Zoranu Gajiću na bronzanoj medalji u Tokiju

    SENIORKE – XXXII OI 2020. – TOKIO

    Jutaka Ikeda, gradonačelnik Hofua, poslao je Zoranu Gajiću, predsedniku OSS, čestitku povodom bronzane medalje koju je osvojila ženska seniorska reprezentacija Srbije na XXXII Olimpijskim igrama 2020. u Tokiju. Gradonačelnik Hofua naglasio je da je ponosan što je njegov grad bio domaćin najboljim odbojkašicama Srbije i zahvalio se u ime svih građana Hofua što su aktuelne prvakinje sveta odradile poslednju fazu priprema za OI u njihovom gradu, kao što je to bio slučaj i 2018. godine pred Svetsko prvenstvo.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga