Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Srbija do pobede posle pet setova – u sredu protiv Kanade (12.00 – TV SK 1)

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je deseti trijumf u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Srbija je danas, u 2. kolu V vikenda savladala Holandiju sa 3:2, po setovima 25:21, 21:25, 25:18, 21:25 i 17:15, posle 141 minuta igre.

sir1

 

rm78

Cilj je ispunjen – savladana je Holandija, ali posle velike borbe i mnogo muke. Izabranici Slobodana Kovača su uspeli da trijumfuju deseti put u Ligi nacija i ostaje mi još jedan meč, protiv Kanade, uz čekanje ishoda ostalih rezultata, jer još uvek imaju realne šanse za plasman u polufinale.

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Dražena Luburića

izjava Pavla Perića 

 

Srbija će sutra u poslednjem, 3. kolu V vikenda protiv Kanade (12.00 – TV SK 1).

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:1 (22:25, 25:18, 36:34, 25:18)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

SAD – KANADA            3:0 (25:17, 26:24, 25:20)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (31:29, 26:24, 25:16)

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (27:25, 25:21, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:20)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      1:3 (24:26, 19:25, 25:21, 15:25)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:2 (22:25, 25:22, 22:25, 25:16, 17:15)

JAPAN – HOLANDIJA    3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:17, 15:8)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN           3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:17)

BUGARSKA – AUSTRALIJA       3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA   3:0 (25:23, 25:19, 25:15)

BRAZIL – SAD             3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:23, 22:25:, 25:22, 25:18)

IRAN – HOLANDIJA      3:0 (25:18, 25:23, 30:28)

JAPAN – RUSIJA          3:2 (28:26, 26:28, 20:25, 25:21, 15:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 27:25)

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (19:25, 25:21, 22:25, 30:28, 15:11)

SAD – ARGENTINA      3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:19)

SLOVENIJA – POLJSKA 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN          3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:13)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:23, 15:13)

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

ITALIJA – BUGARSKA   3:2 (25:19, 20:25, 25:13, 23:25, 15:13)

TEREN 2:

IRAN – KANADA          3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:22)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:0 (39:37, 25:18, 30:28)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:16, 25:10, 25:12)

RUSIJA – SAD  3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:9)

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:2 (25:18, 23:25, 25:20, 23:25, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:0 (25:17, 28:26, 25:17)

KANADA – BUGARSKA  3:0 (28:26, 25:23, 25:16)

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

IRAN – ITALIJA           3:1 (26:24, 29:27, 21:25, 25:22)

RUSIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL        1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 22:25)

NEMAČKA – SLOVENIJA           3:1 (19:25, 25:20, 25:21, 25:20)

SAD – AUSTRALIJA      3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

ITALIJA – KANADA      3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 26:28, 15:11)

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA       3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

FRANCUSKA – JAPAN   3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:21, 15:11)

POLJSKA – RUSIJA       3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14)

IRAN – BUGARSKA      3:0 (25:20, 33:31, 25:22)

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:15)

FRANCUSKA – RUSIJA  3:1 (22:25, 25:18, 30:28, 25:19)

ITALIJA – ARGENTINA  3:0 (30:28, 25:21, 25:20)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   3:1 (25:18, 21:25, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KANADA  3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

IRAN – SAD                3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN           3:2 (21:25, 25:15, 26:28, 25:22, 15:8)

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:2 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 15:9)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:12, 25:18, 29:27)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (21:25, 25:22, 22:25, 25:15, 15:9)

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA       3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:23)

ARGENTINA – AUSTRALIJA      3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:22, 25:12)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – SAD  3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 27:25)

SLOVENIJA – RUSIJA   3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:20, 15:8)

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:17, 28:26, 25:19)

TEREN 1:

NEMAČKA – IRAN        3:2 (23:25, 25:20, 25:19, 19:25, 15:13)

ARGENTINA – JAPAN    3:1 (30:32, 25:16, 25:18, 25:21)

ITALIJA – AUSTRALIJA 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)

FRANCUSKA – KANADA            3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:17)

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA         1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 21:25)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (25:20, 16:25, 25:18, 25:18)

SAD – ITALIJA            3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:2 (15:25, 25:22, 19:25, 25:13, 15:12)

TEREN 2:

AUSTRALIJA – IRAN     3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 18:25, 15:12)

JAPAN – NEMAČKA       3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:2 (15:25, 22:25, 28:26, 25:23, 19:17)

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA    3:0 (25:20, 25:17, 25:17)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (25:14, 25:18, 25:19)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (25:17, 26:24, 25:21)

BRAZIL – IRAN 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21)

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA   3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:19)

SLOVENIJA – AUSTRALIJA       3:1 (18:25, 25:18, 25:18, 25:17)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)

FRANCUSKA – SAD      3:1 (25:23, 22:25, 31:29, 25:22)

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA   0:3 (25:27, 20:25, 24:26)

KANADA – JAPAN         3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

SLOVENIJA – IRAN      3:1 (14:25, 25:20, 25:19, 32:30)

ITALIJA – FRANCUSKA  3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 21:25, 15:12)

TEREN 2:

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

BRAZIL – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:22, 25:12)

SAD – HOLANDIJA       3:2 (21:25, 25:17, 23:25, 25:15, 15:13)

POLJSKA – NEMAČKA   3:0 (25:22, 25:19, 25:20)

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA  3:1 (25:16, 25:13, 19:25, 25:15)

FRANCUSKA – IRAN     3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (25:19, 32:30, 22:25, 25:20)

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

TEREN 2:

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:23, 25:18, 25:14)

KANADA – HOLANDIJA 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)

SLOVENIJA – SAD       3:2 (28:30, 25:19, 21:25, 28:26, 15:13)

RUSIJA – NEMAČKA      3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:15)

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 21:25, 17:15)

POLJSKA – IRAN          3:0 (25:20, 25:20, 25:16)

FRANCUSKA – ARGENTINA      3:0 (26:24, 25:21, 25:22)

RUSIJA – ITALIJA        3:2 (25:21, 16:25, 25:17, 19:25, 15:12)

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA 3:0 (25:17, 25:8, 25:20)

SAD – BUGARSKA        3:0 (25:19, 26:24, 25:9)

SLOVENIJA – JAPAN     3:0 (25:16, 25:16, 28:26)

BRAZIL – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:21, 25:23)

 

TABELA:

  1. BRA          14  13    1  39:9    38

  2. POL           14  12    2  37:8    36

  3. SLO           14  11    3  37:18   31

  4. FRA          14  10    4  38:20   32

  5. RUS          14  10    4  36:21   31

  6. SRB          14  10    4  33:24   27

  7. USA          14    7    7  26:24   21

  8. JPN           14    7    7  25:28   19

  9. CAN          14    6    8  24:24   19

10. ITA            14    6    8  25:31   17

11. ARG          14    6    8  20:28   17

12. IRI            14    5    9  24:29   18

13. GER          14    4  10  20:35   13

14. NED           14    2  12  16:40     8

15. BUL            14    2  12  11:38     7

16. AUS           14    1  13    7:41     2

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

 

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

 

POLUFINALE – SUBOTA, 26. JUN (TERMINI SU 11.30 I 15.00):

1 – 4

2 – 3

 

NEDELJA, 27. JUN:

FINALE:                           15.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      11.30

vnl1

  • jun 22, 2021
  • 684
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi

    SENIORI – XX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je 24 reprezentacije koje će igrati na jubilarnom, XX SP 2022, koje će se odgirati od 26. avgusta do 11. septembra u Rusiji. Na prvenstvu će igrati Rusija, organizator, Poljska, svetski prvak, Italija i Slovenija (CEV), Iran i Japan (AVC), Tunis i Kamerun (CAVB), Brazil i Argentina (CSV) i Portoriko i Kanada (NORCECA), predstavnici Kontinetnalnih konfederacija, Francuska, SAD, Srbija, Kuba, Holandija, Nemačka, Meksiko, Turska, Egipat, Katar, Bugarska i Kina, na osnovu FIVB trang liste. Žreb za XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša održaće se u četvrtak, 30. septembra u gimnastičkoj dvorani „Irina Viner – Usmanova“ u Moskvi.

  • Seniori Srbije doputovali u Beograd Seniori Srbije doputovali u Beograd

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije doputovala je danas u Beograd iz Katovica, gde je u nedelju završeno XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkaša. Seniore Srbije dočekali su Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS, članovi porodica, prijatelji i predstavnici medija.

  • Italija novi prvak Evrope, Slovencima treće srebro Italija novi prvak Evrope, Slovencima treće srebro

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Reprezentacija Italije osvojila je zlatnu medalju na XXXII EP 2021. koje se održavalo u Poljskoj, Češkoj, Finskoj i Estoniji. Italija je večeras u finalnoj utakmici, u Spodek areni u Katovicama, pobedila Sloveniju sa 3:2, po setovima 22:25, 25:20, 20:25, 25:20 i 15:11 posle 144 minuta igre. Za najboljeg igrača na prvenstvu Evrope (MVP) proglašen je Simone Đaneli, kapiten i tehničar Italije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga